Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek sprzedażowy na allegro.


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobrze, czas na jakąś alternatywe, jakąś konkurencję co będzie mniej zdzierać prowizji.

z dobrą alternatywą będzie na prawdę trudno ze względu na to, że każdy minimalnie uzdolniony użytkownik komputera w Polsce wie, że kiedy chce coś kupić to znajdzie to nie gdzie indziej a na ALLEGRO ... Ebay jest serwisem międzynarodowym a tak szczerze to nie słyszałem chyba nigdy aby ktoś wśród znajomych robił interesy przez ten portal. Co do wyglądu - totalna beznajdzieja.. każdy użytkownik szuka zdjęć na dole a wyszukiwarki po lewej stronie.... Moim zdaniem powinno być w ustawieniach jaki tryb pracy wybieram czy stary jaki dotychczas obowiązywał czy może ten aktualny...

Tak powinno być i zapewne 90% osób by wybrało stary styl graficzny Allegro :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na ebay.pl wieje puchą :kwasny: Ktoś wystawia się na tym portalu ? Dzieje się coś w sprzedaży krajowej czy międzynarodowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na ebay.pl wieje puchą :kwasny: Ktoś wystawia się na tym portalu ? Dzieje się coś w sprzedaży krajowej czy międzynarodowej ?

w obrocie krajowym prym wiedzie sprzedaż buraka a w międzynarodowym świskie mordy :cool1::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że spada :tongue4:

Połowa tam sprzedających nie odprowadza podatku i mamy dziure budzetową w naszym biednym kraju, poza tym oszukują naszych biednych, uczciwych i nieskorumpowanych ustawodawców i jeżdzą drogimi audicami. :polew:

Skąd ich na to stać ? Przecież nie z pensji psa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUBIEKTYWNE ODCZUCIE

Ceny w allle... nowych przedmiotów są bardzo zbliżone do cen w sklepach internetowych, mam na myśli że na allegro 50-75% przedmiotów jest drożej niż w sklepach internetowych. Drożej mam na myśli cenę bazową (atrakcyjna) + przesyłka (17-20) + przekaz (3,5) + stanie w kolejce na przekaz (20min) i odbiór z poczty (20min) + czas licytacja dostawa (3-7 dni). Różnica ceny sklep-allegro np. na poduszce corteco za 200zł wynosi 10zł. W warsztato-sklepie jak coś nie pasi to zwrócą i o 13 będzie prawidłowa część i auto wyjedzie tego dnia. Można znaleźć tanio ale trzeba 20min żeby zyskać 10zł. A ze sprawdzeniem historii sprzedającego jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę, ze ostatnio częściej przeglądam ebay.de i ebay.co.uk jak chce coś kupić....

Na ebaju można znaleźć fajny stuff za dobre $$$.

Przykład: kupiłem klamki rs4 cabrio, 35 eur z przesyłką. Stan idealny. Na allerzyci widziałem takie kiedyś po 450-500 pln. (!!)

Drugi przykład:

http://www.ebay.co.uk/itm/Renovo-Large-Restoration-Kit-Cleaner-Reviver-Proofer-/360167718518?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item53dbab3e76

koszt około 330 pln z przesłaniem.

http://allegro.pl/renovo-do-renowacji-brezentowego-dachu-cabrio-i1894291003.html

koszt 700 pln z przesłaniem, w zestawie dwie szczotki które normalnie kosztują do 10 pln.

Przykład trzeci:

http://www.ebay.co.uk/itm/GLIPTONE-LIQUID-LEATHER-CAR-CLEANING-PACK-SPECIAL-/280291078169?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item4142a67019

307 pln koszt przesłania darmowa na terenie eu.

http://allegro.pl/gliptone-zestaw-do-skory-polanilinow-gt15-5igt13-5-i1882865773.html

bieda-zestaw z alle w cenie ~200 pln.

Porównywalny zestaw nr1 z Gliptone na allegro kosztował blisko 1000 pln.

Tańszy i większy zestaw jest na ebayu nawet po uwzględnieniu wysokiego kursu funta. W tym momencie allegro z ich kretyńsko wysokimi prowizjami, i sprzedawcami z marżą na poziomie setek % może iść w piz*u. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami to mam wrażenie że coniektózy kupują na ebayu i żenią rodakowi na alledrogo. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio założyłem konto na ebay'u. Nie dlatego że mi się nowe allegro nie podoba. Szukałem towaru jakiego na allegro nie było...

Zacząłem od ebay.de i... Szukając baterii do kamery natrafiłem na ładowarki po 70-80zł gdzie na allegro takie same były do kupienia po 200-300zł... Najlepszy był jednak ebay.uk, te same ładowarki po 5-6 funciaków :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje dosyć dużo na allegro i większość klientów skarży sie na nowe ulepszenia allegro ze jest nie przejrzyste itp , jak dla mnie allegro teraz przypomina bardzo ebay'u niby tam tez sprzedaje ale tylko zagranice trafi sie od wielkiego dzwonu ze ktoś z polski kupi na ebay'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę powiedzieć że po zmianach dochodzi nawet do głupich pomyłek kupujących ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylą koszta wysyłki , kupują nie tą ilość sztuk co trzeba :shocked: ogólnie dziwne rzeczy się dzieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam wasze wypowiedzi można je porównać z kierowcami jeżdżącymi na pamięć jak zmienia się gdzieś oznakowanie to jest zaraz wielkie HALO i tu jest podobnie nie róbcie tragedii tam gdzie jej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wszystko rozumiem że można zmieniać design ale można by pozostawić opcje dla przyzwyczajonych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami to mam wrażenie że coniektózy kupują na ebayu i żenią rodakowi na alledrogo. :gwizdanie:

Bo tak dokładnie jest :gwizdanie:

Swego czasu sam tp trochę praktykowałem, ale potem zrobiła się spora konkurencja i zyski przestały być satysfakcjonujące :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...