Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

no ale jezeli jest na tyle chory ze nie moze jechac na poczte a na forum sie luguje to chociaż mógł napisac chłopakom zeby poczekalia jak sie podleczy to powysyła zaległosci.trzeba sie jakos dogadac a nie robic problemy.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jezeli jest na tyle chory ze nie moze jechac na poczte a na forum sie luguje to chociaż mógł napisac chłopakom zeby poczekalia jak sie podleczy to powysyła zaległosci.trzeba sie jakos dogadac a nie robic problemy.:hi:
No właśnie o tym mówimy że trzeba być trochę odpowiedzialnym za to co się robi i są pw oraz ewentualnie telefony żeby się dogadać a nie fochy tu k**wa stroić:facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem nie ze sprzedającym a z kupującym o nick-u Faster84. 31.05 kupił u mnie zawieszenie 1be, jak stwierdził "wysyłaj za pobraniem przedpłaty nie robie" umówiliśmy sie już wcześniej na jaką kwote będzie pobranie, zgodnie z umową paczkę wysłałem. 7.06 napisał mi że paczka do niego nie doszła, rzekomo kurier nie dzwonił. 19.06 paczka do mnie wróciła, napisałem do niego, a on poprosił mnie żebym mu to do 30-tego przetrzymał, mówie ok poczekam i wysyłam jeszcze raz ale juz po przedpłacie, zaznaczyłem także że ma mi jeszcze 19.06 przelać 27,20zł za poprzednią paczkę której nie odebrał i tak minał ponad miesiąc a ja pieniędzy nie widziałem, nie odpisuje (no raz odpisał kolejny raz pytając sie o dane do przelewu, ale nic z tego dalej nie wynikło), wchodzi na forum regularnie, ma mnie jednym słowem w d..., ostateczny termin spłaty miał do niedzieli 21.07 ale bez odzewu ani pieniędzy. Dla mnie może nie brać tego towaru, ale za paczkę ma obowiązek oddać bo to on nie wywiązał się z umowy. Co w zaistniałej sytuacji mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie wytłumaczy to blokować do działu "handel" i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem nie ze sprzedającym a z kupującym o nick-u Faster84. 31.05 kupił u mnie zawieszenie 1be, jak stwierdził "wysyłaj za pobraniem przedpłaty nie robie" umówiliśmy sie już wcześniej na jaką kwote będzie pobranie, zgodnie z umową paczkę wysłałem. 7.06 napisał mi że paczka do niego nie doszła, rzekomo kurier nie dzwonił. 19.06 paczka do mnie wróciła, napisałem do niego, a on poprosił mnie żebym mu to do 30-tego przetrzymał, mówie ok poczekam i wysyłam jeszcze raz ale juz po przedpłacie, zaznaczyłem także że ma mi jeszcze 19.06 przelać 27,20zł za poprzednią paczkę której nie odebrał i tak minał ponad miesiąc a ja pieniędzy nie widziałem, nie odpisuje (no raz odpisał kolejny raz pytając sie o dane do przelewu, ale nic z tego dalej nie wynikło), wchodzi na forum regularnie, ma mnie jednym słowem w d..., ostateczny termin spłaty miał do niedzieli 21.07 ale bez odzewu ani pieniędzy. Dla mnie może nie brać tego towaru, ale za paczkę ma obowiązek oddać bo to on nie wywiązał się z umowy. Co w zaistniałej sytuacji mam robić?

a pytałes kuriera czemu paczka nie doszła do niego?nie tylko sprzedajacy nie wywiazuja sie z umowy.niech sie tłumaczy a na drugi raz niech sobie kupuje na allegro.jak mu tu nie pasuje.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytałes kuriera czemu paczka nie doszła do niego?nie tylko sprzedajacy nie wywiazuja sie z umowy.niech sie tłumaczy a na drugi raz niech sobie kupuje na allegro.jak mu tu nie pasuje.:facepalm:

Mój mi powiedział że nie odebrana była i tyle, a dokładnie historii nie znał, był podany numer tel. adres więć koleś raczej z premedytacją tego nie odebrał. Kurde w sumie pierwszy raz mam taka sytuacje czy to na forum czy allegro, zdarza się że ktoś paczki nie odbierze, ja się nie czepiam każdemu się może zdarzyć ale zawsze po uzgodnieniu wysyłałem jeszcze raz i było oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie szczypac, przelew i do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi po co ty ich tutaj pouczasz i karzesz wracać na dobra drogę i sie wytłumaczyc?:facepalm: Niech między sobą wyjaśniają klienci a temat jest po to że jak ktoś napisze że ma jakieś ale do któregoś że sprzedających to na listę i ludzie mają omijać gości. To nie przedszkole że komuś wytlunaczysz że źle zrobił to sie poprawi. A po za tym tekst że jest ktoś chory i nie może wysłać paczki a na forum siedzi jest śmieszny. Jeżeli ktoś jest nawet niepelnosprawny to ma opiekuna który na pocztę może iść. Puma nie dlugo będzie w wybacz mi z księdzem albo kimś innym:facepalm:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moj konkretny przypadek to nie chodzilo mi o to ze skoro loguje sie na forum to jest w stanie wyslac paczke bo ma raczki sprawne... Mialem na mysli to ze skoro jest na forum i moze z niego korzystac, podbijac swoje ogloszenia to by mogl tez odpisac na PW i probowac rozwiazac sytuacje aby obie strony byly zadowolone.

Dla wiadomosci innych moja sprawa ze Speckomem dalej stoi w miejscu...:thumbdown: Kolega dalej sie do mnie nie odezwal, paczki czy tez jakiegos zwrotu z tytulu nie dostania polowy rzeczy ktore od niego kupilem nie dostalem:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dużo osób chce upiększyć swój samochód cudzym kosztem :(

co do wysyłek pobraniowych z możliwością sprawdzenie - i tak musisz zapłacić a dopiero potem możesz sprawdzić

jeżeli sprawdzisz i nie ma tam tego co zamawiałeś lub jest cegła wtedy możesz wezwać policję a kuriera lub panią z poczty na świadka

ale i tak ogólnie d...pa z całości bo nawet jak oddasz sprawę na policję (która i tak musi oddać sprawę do prokuratora) to dostaniesz odpowiedz do 30 dni że nie będą się zajmować tą sprawą - to masz na bank

ja miałem ostatnio taka sprawę - kupno przez alle dobrego sprzętu a dostałem wadliwy (płyta główna w kompie) koszt 450 zł

oddałem sprawę na policję i dostałem w/w odpowiedz i nie zrobisz nic

oszuści i złodziej są bezkarni

chyba że jest was kilku lub kilkunastu wtedy może wam się udać

a jak już kupujesz towar za więcej kasy wtedy dobrze podjechać samemu nawet te 100 czy 200 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie jesteś Kolego ;) w temacie allegro

jeżeli policja nie przyjmie sprawy wtedy nie masz prawa do uzyskania częściowego zwrotu i niestety jesteś w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zwrócili bez problemu 100% za komórkę :whistling: Sprawę o kradzież policja musi ci przyjąć spisać cała sprawę kopia maili itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dużo osób chce upiększyć swój samochód cudzym kosztem :(

co do wysyłek pobraniowych z możliwością sprawdzenie - i tak musisz zapłacić a dopiero potem możesz sprawdzić

jeżeli sprawdzisz i nie ma tam tego co zamawiałeś lub jest cegła wtedy możesz wezwać policję a kuriera lub panią z poczty na świadka

ale i tak ogólnie d...pa z całości bo nawet jak oddasz sprawę na policję (która i tak musi oddać sprawę do prokuratora) to dostaniesz odpowiedz do 30 dni że nie będą się zajmować tą sprawą - to masz na bank

ja miałem ostatnio taka sprawę - kupno przez alle dobrego sprzętu a dostałem wadliwy (płyta główna w kompie) koszt 450 zł

oddałem sprawę na policję i dostałem w/w odpowiedz i nie zrobisz nic

oszuści i złodziej są bezkarni

chyba że jest was kilku lub kilkunastu wtedy może wam się udać

a jak już kupujesz towar za więcej kasy wtedy dobrze podjechać samemu nawet te 100 czy 200 km

mylisz się, na poczcie za dopłatą 5zł masz pobranie z sprawdzeniem zawartości, dostajesz info że jest paczka i na poczcie najpierw otwierasz, sprawdzasz czy jest to co zamawiałeś a potem płacisz lub nie (kwestia czy się zgadza zawartość), jeżeli się nie zgadza odmawiasz przyjęcia i nie płacisz ani 1zł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak Ci przyjmą to ok

kilka lat wcześniej też facio mnie wycykał na komórkę, policja sprawę przyjęła i dostałem zwrot 50% (były jeszcze inne zasady zwrotu na alle)

ale teraz widzisz gość nieuczciwy a policja sprawy nie klepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak Ci przyjmą to ok

kilka lat wcześniej też facio mnie wycykał na komórkę, policja sprawę przyjęła i dostałem zwrot 50% (były jeszcze inne zasady zwrotu na alle)

ale teraz widzisz gość nieuczciwy a policja sprawy nie klepła

niema takiej opcji że Ci nie przyjmą, bo najpierw jest sprawdzanie zawartości a potem płacenie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi po co ty ich tutaj pouczasz i karzesz wracać na dobra drogę i sie wytłumaczyc?:facepalm: Niech między sobą wyjaśniają klienci a temat jest po to że jak ktoś napisze że ma jakieś ale do któregoś że sprzedających to na listę i ludzie mają omijać gości. To nie przedszkole że komuś wytlunaczysz że źle zrobił to sie poprawi. A po za tym tekst że jest ktoś chory i nie może wysłać paczki a na forum siedzi jest śmieszny. Jeżeli ktoś jest nawet niepelnosprawny to ma opiekuna który na pocztę może iść. Puma nie dlugo będzie w wybacz mi z księdzem albo kimś innym:facepalm:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Nie no masz rację ale ja nie pouczam tylko mnie wk***ia takie krętactwo:facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję. Niech poszkodowani przestaną się w końcu pier..... jak matka z łobuzem, tylko niech idą na Policję i zgłoszą sprawę. Jak ktoś ewidentnie tnie w ch... to takie zachowanie trzeba tępić. Skoro czekacie aż taka osoba się do Was odezwie, a tego nie robi, chociaż loguje się na forum to wali w jajo. Tyle w temacie z mojej strony

P.S

Główny wątek przeniosłem do działu "Na każdy temat" tak aby osoby, które są na liście lub za chwilę na nią trafią i będą miały zablokowany dział sprzedam, mogły się wypowiedzieć. W każdym forum i subforum działu ogłoszeń podwiesiłem wątki z informacją o tym temacie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mieli problem z jakimkolwiek oszustwem wynikającym z treści art. 286 par. 1 k.k. to zapraszam na PW, mam z tym do czynienia od 10 lat także jakąś widzę posiadam.

Mogę tylko dodać, że w przypadku oszustw za pomocą portali aukcyjnych posiadając dane sprzedającego, który nie wywiązał się z zawartej "umowy" przed odwiedzinami na Policji bądź w Prokuraturze celem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, wyślijcie za potwierdzeniem odbioru (żółta zwrotka) ostateczne wezwanie do zapłaty w którym wyznaczacie np. 7 dni (od daty doręczenia) do odesłania na wskazane swoje konto wpłaconych pieniędzy (+ swoje dane teleadresowe). W większości przypadkach i tak to nie przynosi skutku ale wówczas organy ściganie nie będą nam kazały i tak tego robić co powoduje wydłużenie sprawy. Ponadto warto "kolesia" wpisać w google, może już ktoś go ściga w Polsce i wówczas w formie pisemnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa można wysłać bezpośrednio do zainteresowanej jednostki Policji bądź Prokuratury.

I jeszcze jedno Policja jak i Prokuratura muszą przyjąć nasze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, mogą jedynie wydać postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia/śledztwa, umorzyć postępowanie przed wszczęciem, wpisać sprawę do rejestry przestępstw, sporządzić akt oskarżenia, itp ...

Przy oszustwach ponadto nie rozróżniamy wykroczeń czyli szkody do 250 złotych, ponieważ za każdym razem jest to oszustwo z art. 286 par. 1 k.k. nawet przy kwocie złotówki (w większości jednak umarzana prze Prokuraturę z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...