Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ile ludzi tyle opinii, szczerze nie wiedzialem że to replika,podróba czy jak to tam nazywacie, dla mnie proste to proste, i ok. szczerze nawet nigdy nie sprawdzalem ich oznaczeń bo niby po co? a co ja akcja caritas? umawiam sie z kupującym, wykładam każde koło osobno w garażu, pokazuje mu jak to wygląda, wpada kolega - patrzy i ok biore... no to sorry.. miał czas żeby je ogladać, macać nawet sie z nimi całować, owszem ok czuje sie po czesci winny wprowadzenia w bład, ale nie specjalnie zaproponowalem jakąś rekompensatę, ale cena 600 zł no to chlopaki bez przesady... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle opinii, szczerze nie wiedzialem że to replika,podróba czy jak to tam nazywacie, dla mnie proste to proste, i ok. szczerze nawet nigdy nie sprawdzalem ich oznaczeń bo niby po co? a co ja akcja caritas? umawiam sie z kupującym, wykładam każde koło osobno w garażu, pokazuje mu jak to wygląda, wpada kolega - patrzy i ok biore... no to sorry.. miał czas żeby je ogladać, macać nawet sie z nimi całować, owszem ok czuje sie po czesci winny wprowadzenia w bład, ale nie specjalnie zaproponowalem jakąś rekompensatę, ale cena 600 zł no to chlopaki bez przesady... :facepalm:

600zł za te fele z oponami? Chłopaki, jak się nie dogadacie to podam Wam adres i mi wyślecie jak nikt ich nie chce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nawet nigdy nie sprawdzalem ich oznaczeń bo niby po co?

Po to, że później odpowiadasz twierdząco na pytanie czy oryginalne. Nawet jeśli bym je obejrzał i bym ich nie wziął, to bym stracił czas i kasę na dojazd, bo Tobie nie chciało się sprawdzić oznaczeń.

a co ja akcja caritas?

To chyba ja powinienem zadać to pytanie, bo póki co Ty mi za nic nie zapłaciłeś.

no to sorry.. miał czas żeby je ogladać, macać nawet sie z nimi całować

Niestety spóźniłem się, a Ty dzwoniłeś że się spieszysz, więc wpadłem tylko i od razu zabrałem.

Jak się czujesz winny to przyjmij zwrot, honorowo, a nie rekompensaty proponujesz.

Za 1600 zł mam oryginalne, dopiero co malowane. Twoje repliki kupiłem za 1100 (cena wyjściowa była 1300!), naprawę mam wycenioną na 600 zł, czyli 1700 zł za repliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle opinii, szczerze nie wiedzialem że to replika,podróba czy jak to tam nazywacie, dla mnie proste to proste, i ok. szczerze nawet nigdy nie sprawdzalem ich oznaczeń bo niby po co? a co ja akcja caritas? umawiam sie z kupującym, wykładam każde koło osobno w garażu, pokazuje mu jak to wygląda, wpada kolega - patrzy i ok biore... no to sorry.. miał czas żeby je ogladać, macać nawet sie z nimi całować, owszem ok czuje sie po czesci winny wprowadzenia w bład, ale nie specjalnie zaproponowalem jakąś rekompensatę, ale cena 600 zł no to chlopaki bez przesady... :facepalm:

600zł za te fele z oponami? Chłopaki, jak się nie dogadacie to podam Wam adres i mi wyślecie jak nikt ich nie chce :decayed:

tak, 600 zł bo niby one wiecej warte nie są dla kupującego... no dobra ok nie dajmy sie zwariować, wieszajcie na mnie psy chcecie to ok, ja zwrotu nie przyjmę, można było oglądać je do skutku, jak to kuźwa takie proste rozpoznać ori od nie ori to czemu tego na miejscu nie zauważono?

ja nie muszę być alfą i omegą, to ja teraz powinienem pisac do kolesia z tczewa ktory poginal rs6 c5 żeby mi kase za fele zwrócił bo mowił że ori a kupowalem je na poczatku mojej przygody z a4...

ja nie mowię, że jestem niewinny, ale moja niewiedza nie skutkuje że MUSZĘ zwroty przyjmować.. moja niewiedza, niewiedza kupującego, tak samo mogę twierdzić że jak się nie zna to niech nie kupuje. nie dajmy sie zwariowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jesteś winny. A kupujący ma prawo do zwrotu. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nawet nigdy nie sprawdzalem ich oznaczeń bo niby po co?

Po to, że później odpowiadasz twierdząco na pytanie czy oryginalne. Nawet jeśli bym je obejrzał i bym ich nie wziął, to bym stracił czas i kasę na dojazd, bo Tobie nie chciało się sprawdzić oznaczeń.

a co ja akcja caritas?

To chyba ja powinienem zadać to pytanie, bo póki co Ty mi za nic nie zapłaciłeś.

no to sorry.. miał czas żeby je ogladać, macać nawet sie z nimi całować

Niestety spóźniłem się, a Ty dzwoniłeś że się spieszysz, więc wpadłem tylko i od razu zabrałem.

Jak się czujesz winny to przyjmij zwrot, honorowo, a nie rekompensaty proponujesz.

Za 1600 zł mam oryginalne, dopiero co malowane. Twoje repliki kupiłem za 1100 (cena wyjściowa była 1300!), naprawę mam wycenioną na 600 zł, czyli 1700 zł za repliki.

wiesz co wiele rzeczy już sprzedałem na tym forum, nikt nie mial problemów.

nie będę Ci sponsorował przyjazdu do mnie bo felgi chcesz kupić, co mnie to obchodzi? Ja chce kupić czy Ty chciałeś? bo czegoś tu nie rozumiem.

a po drugie towar jest warty tyle ile ktos go wyceni a drugi zdecyduje sie zapłacić. Ok owszem, mowiłem że się spiesze bo umówieni bylismy na godzinę 11.00 pomijam fakt przyjazdu o 11.45, ale czy ja Cię wyganialem z garazu? powiedzialem juz bierz i zmykaj?:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Maćku tak to w życiu jest. Przyszła mi do głowy scenka i tekst z Misia - ukradli komuś dowód, ukradnij i ty. To takie polskie, jak cię zrobili w bambuko to żeby nie być stratnym zrób kogoś i ty. Łańcuszek szczęścia. Dobre imię łatwo stracić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Maćku tak to w życiu jest. Przyszła mi do głowy scenka i tekst z Misia - ukradli komuś dowód, ukradnij i ty. To takie polskie, jak cię zrobili w bambuko to żeby nie być stratnym zrób kogoś i ty. Łańcuszek szczęścia. Dobre imię łatwo stracić...

mowisz na zasadzie jakbym je kupił skumal sie i sprzedal a ja na nich jezdziłem 3 lata i jezdziłbym dalej gdybym auta nie rozbił i nie miałem zielonego pojecia ze to replika niby... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wiele rzeczy już sprzedałem na tym forum, nikt nie mial problemów.

Może dlatego, że były oryginalne :)

nie będę Ci sponsorował przyjazdu do mnie bo felgi chcesz kupić, co mnie to obchodzi? Ja chce kupić czy Ty chciałeś? bo czegoś tu nie rozumiem.

Tak właśnie zauważyłem, że nie rozumiesz. To jeszcze raz: napisałeś mi, że są oryginalne, więc po nie pojechałem. Gdybym ich nie wziął, to i tak byłbym stratny. Teraz rozumiesz?

Ok owszem, mowiłem że się spiesze bo umówieni bylismy na godzinę 11.00 pomijam fakt przyjazdu o 11.45, ale czy ja Cię wyganialem z garazu? powiedzialem juz bierz i zmykaj?:facepalm:

Nie napisałem, że wyganiałeś ale jako, że się spieszyłeś to chciałem szybko zakończyć temat (z mojej winy, bo się faktycznie spóźniłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wiele rzeczy już sprzedałem na tym forum, nikt nie mial problemów.

Może dlatego, że były oryginalne :)

nie będę Ci sponsorował przyjazdu do mnie bo felgi chcesz kupić, co mnie to obchodzi? Ja chce kupić czy Ty chciałeś? bo czegoś tu nie rozumiem.

Tak właśnie zauważyłem, że nie rozumiesz. To jeszcze raz: napisałeś mi, że są oryginalne, więc po nie pojechałem. Gdybym ich nie wziął, to i tak byłbym stratny. Teraz rozumiesz?

Ok owszem, mowiłem że się spiesze bo umówieni bylismy na godzinę 11.00 pomijam fakt przyjazdu o 11.45, ale czy ja Cię wyganialem z garazu? powiedzialem juz bierz i zmykaj?:facepalm:

Nie napisałem, że wyganiałeś ale jako, że się spieszyłeś to chciałem szybko zakończyć temat (z mojej winy, bo się faktycznie spóźniłem).

owszem wiele rzeczy ogarniałem w b5 wiele umiałem rozpoznać, ale w fele się nie zagłebiałem, trzeba było napisać że chcesz cos konkretnie to bym Ci to dał i byś nie był "stratny", tym bardziej że miałeś 2 dni bo z racji tego że zabiegany jestem, nie umowilismy się na teraz zaraz juz i za godzinę miales byc u mnie tylko dopiero po 2 dniach sie widzeliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w końcu pisze na tych felgach? Made in china? czy Ronal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz Maćku, tu nie ma znaczenia jaki miałeś intencje. Gotów jestem przyjąć tłumaczenie, że sam kupiłeś w dobrej wierze, niech i tak będzie. Ale to nie zmienia faktu, że odsprzedajac dalej to ty swoją osobą odpowiadasz za to co sprzedajesz. To, ze ciebie ktoś nabrał niczego tu nie wnosi. Każdy odpowiada za siebie i dobre wychowanie nakazuje żeby własne wtopy brać na klate i nie pchać gowna dalej byle wyjść na swoje. Zrobisz jak uwazasz w końcu to twój interes i twoje konto. Nawet jeśli z niewiedzy wyszło ze oferowales cos czym w rzeczywistości nie jest to wypadaloby uznać, ze dales ciała i zapłacić za swoje błędy. Dlaczego za twoja niewiedze czy brak uwagi ma zapłacić kolejny kolega? Nie wiem, ale ja z domu właśnie takie zasady wynioslem.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem wiele rzeczy ogarniałem w b5 wiele umiałem rozpoznać, ale w fele się nie zagłebiałem, trzeba było napisać że chcesz cos konkretnie to bym Ci to dał i byś nie był "stratny", tym bardziej że miałeś 2 dni bo z racji tego że zabiegany jestem, nie umowilismy się na teraz zaraz juz i za godzinę miales byc u mnie tylko dopiero po 2 dniach sie widzeliśmy...

Zapytałem czy są oryginalne, odpowiedziałeś że tak. Przez dwa dni miałem jeszcze jakieś inne pytania wymyślać? Bądź poważny.

A co w końcu pisze na tych felgach? Made in china? czy Ronal?

Żadne z wymienionych, nikt się do nich nie przyznaje :wink:

8aofDL9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę Ci sponsorował przyjazdu do mnie bo felgi chcesz kupić, co mnie to obchodzi? Ja chce kupić czy Ty chciałeś? bo czegoś tu nie rozumiem.

Tak właśnie zauważyłem, że nie rozumiesz. To jeszcze raz: napisałeś mi, że są oryginalne, więc po nie pojechałem. Gdybym ich nie wziął, to i tak byłbym stratny. Teraz rozumiesz?

Czyli i tak byś je wziął, nawet jakbyś się zorientował, że to podróby po przejechałeś po nie 40km, a jak nie weźmiesz będziesz stratny? :whistling:

Co to w ogóle za gadanie, że się pojechało do sprzedawcy i wyżygiwanie mu, że "ja już przejechałem 40km, a mi się towar nie podoba" albo np "spuść Pan z ceny, bo jechałem do Pana 200km". Za przeproszeniem, ale co to sprzedawce powinno obchodzić czy Ty z Afryki lecisz czy na rolkach przyjechałeś. Równie dobrze sprzedawca mógłby powiedzieć, w razie nie zdecydowania się na zakup "Zwróć mi Pan koszty za pofatygowanie się do Pana i słuchanie Pana marudzenia". Ogłoszenie, jest tylko informacją i nie stanowi oferty handlowej. Ja bym tak nie zrobił, ale sprzedawca po 45min spóźnienia klienta bez poinformowania sprzedawcy mógłby się zawinąć na pięcie i podziękować za współpracę, bo np marnujesz czas. Ja już się tak przejechałem w życiu, gość pracował do 17 i basta, to, że się spóźniłem godzinę nie interesowało go i musiałem poginać 150km spowrotem do domu bez niczego.

Polecam bardziej uważać przy szukaniu oryginałów Audi w cenie 1100zł z oponami.. Logika, logika, logika. Ja jeszcze ori nie widziałem za tyle, a siedzę w temacie jakieś dwa lata.

Jak sprzedający potwierdził, że są to oryginały, a miałbym do niego tylko 40km to dawno by już te felgi zębami z mojego bagażnika wyciągał i wypłuł jeszcze coś extra za zatankowanie mojej gazówki. Nie wiedza to jedno, ale konsekwencja to drugie. Równie dobrze ten ktoś mógł wysłać po felgi kuriera lub pośrednika tylko celem ich odebrania. Wprowadziłeś w błąd, felgi idą z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej tej akcji rozwala mnie cena naprawy za felgi: 600zł. Za co, że tak zapytam? Czysta ciekawość :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający twierdził, że felgi są ori, a nie są.

Więc towar nie jest zgodny z opisem. Podstawowa zasada reklamacji.

Miej jaja i honor i przyjmij zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba 85 sorki zle zrozumialem. Kolega Fafnasty deklaruje ze dosle sprezyny kw oraz klucz. Czekam do konca marca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za gadanie, że się pojechało do sprzedawcy i wyżygiwanie mu, że "ja już przejechałem 40km, a mi się towar nie podoba" albo np "spuść Pan z ceny, bo jechałem do Pana 200km".

Ale w ogóle nie było takiego gadania. Chodzi o to, że sprzedawca mówi że oryginalne, a po przyjeździe okazują się nieoryginalne. Ja straciłem czas i kasę na paliwo, a on wyszedł na podwórko. Mnie nie boli to, że bym się tam przejechał, bo już miałem dłuższe podróże na "próżno".

Ja bym tak nie zrobił, ale sprzedawca po 45min spóźnienia klienta bez poinformowania sprzedawcy mógłby się zawinąć na pięcie i podziękować za współpracę, bo np marnujesz czas.

Byliśmy w kontakcie, zadzwoniłem że się spóźnię.

Polecam bardziej uważać przy szukaniu oryginałów Audi w cenie 1100zł z oponami.. Logika, logika, logika. Ja jeszcze ori nie widziałem za tyle, a siedzę w temacie jakieś dwa lata.

Opon w ogóle nie brałem pod uwagę, miały iść od razu na śmietnik.

Oryginały, 1400 zł, chyba nie wymagają malowania:

18" RS6 5x112 Ronal 245/40/18 okazja Dąbrowa Tarnowska ? Tablica.pl

Z całej tej akcji rozwala mnie cena naprawy za felgi: 600zł. Za co, że tak zapytam? Czysta ciekawość :hi:

Za uzupełnienie ubytków na rantach i pomalowanie. Wycena z Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi z linka będą niestety do malowania. Może tego nie widać, ale ranty są styrane.

Swoją drogą, za naprawę o której mowa kumpel bierze 250zł :)

Pakuj fele, znajdź adres i pod drzwi z podróbkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...