Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ostrzec wszystkich przed kupowaniem czegokolwiek od użytkownika Faster84. Cała sprawa zaczęła się bodajże 08.03 kiedy to chciałem kupić grila do mojej A4. Gość stwierdził, że posiada takowy w idealnym stanie i chętnie mi go sprzeda za całe 40zł. Udostępnił mi zdjęcia owego grila, więc przelałem pieniądze na podane konto bankowe i tak czekam na przesyłkę do dzisiaj :kwasny: . Koleś cały czas upiera się, że wysłał jednak nie może mi udostępnić dowodu nadania paczki bo żona zostawiła w pracy :grin: . Kiedy napisałem, że zgłoszę sprawę na Policję, pan Faster84 napisał żebym go nie rozśmieszał... Tak więc 25.03 sprawa została zgłoszona. Podsumowując, nie brać nic od tego człowieka, gdyż jest w pełnym tego słowa znaczeniu OSZUSTEM, którego jedynym celem jest wyłudzanie pieniędzy od innych użytkowników...

mi już od grudnia wysyła łokieć z tunelem... -->http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/lokiec-tunelem-polift-305419/

Tą samą gadkę stosuje w moim przypadku, że żona zostawiła numer paczki w pracy. Później niby przesyłka zaginęła ale podobno załatwił nowy, który wysłał dwa tygodnie temu i do dzisiaj echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec wszystkich przed kupowaniem czegokolwiek od użytkownika Faster84. Cała sprawa zaczęła się bodajże 08.03 kiedy to chciałem kupić grila do mojej A4. Gość stwierdził, że posiada takowy w idealnym stanie i chętnie mi go sprzeda za całe 40zł. Udostępnił mi zdjęcia owego grila, więc przelałem pieniądze na podane konto bankowe i tak czekam na przesyłkę do dzisiaj :kwasny: . Koleś cały czas upiera się, że wysłał jednak nie może mi udostępnić dowodu nadania paczki bo żona zostawiła w pracy :grin: . Kiedy napisałem, że zgłoszę sprawę na Policję, pan Faster84 napisał żebym go nie rozśmieszał... Tak więc 25.03 sprawa została zgłoszona. Podsumowując, nie brać nic od tego człowieka, gdyż jest w pełnym tego słowa znaczeniu OSZUSTEM, którego jedynym celem jest wyłudzanie pieniędzy od innych użytkowników...

mi już od grudnia wysyła łokieć z tunelem... -->http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/lokiec-tunelem-polift-305419/

Tą samą gadkę stosuje w moim przypadku, że żona zostawiła numer paczki w pracy. Później niby przesyłka zaginęła ale podobno załatwił nowy, który wysłał dwa tygodnie temu i do dzisiaj echo.

Zgłaszałeś sprawę na policję? Im więcej zgłoszeń na tego gościa tym lepiej... Może pójdzie po rozum do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec wszystkich przed kupowaniem czegokolwiek od użytkownika Faster84. Cała sprawa zaczęła się bodajże 08.03 kiedy to chciałem kupić grila do mojej A4. Gość stwierdził, że posiada takowy w idealnym stanie i chętnie mi go sprzeda za całe 40zł. Udostępnił mi zdjęcia owego grila, więc przelałem pieniądze na podane konto bankowe i tak czekam na przesyłkę do dzisiaj :kwasny: . Koleś cały czas upiera się, że wysłał jednak nie może mi udostępnić dowodu nadania paczki bo żona zostawiła w pracy :grin: . Kiedy napisałem, że zgłoszę sprawę na Policję, pan Faster84 napisał żebym go nie rozśmieszał... Tak więc 25.03 sprawa została zgłoszona. Podsumowując, nie brać nic od tego człowieka, gdyż jest w pełnym tego słowa znaczeniu OSZUSTEM, którego jedynym celem jest wyłudzanie pieniędzy od innych użytkowników...

mi już od grudnia wysyła łokieć z tunelem... -->http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/lokiec-tunelem-polift-305419/

Tą samą gadkę stosuje w moim przypadku, że żona zostawiła numer paczki w pracy. Później niby przesyłka zaginęła ale podobno załatwił nowy, który wysłał dwa tygodnie temu i do dzisiaj echo.

Zgłaszałeś sprawę na policję? Im więcej zgłoszeń na tego gościa tym lepiej... Może pójdzie po rozum do głowy

Jak w przyszłym tygodniu nie odda kasy to oczywiście pójde. Dane gościa i historię pw mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

znajdz nr paczki-a tak ta takie pisanie to tylko perdolenie- nr paczki masz? jak narazie jesteś kręt!!!! już masz dwa oszustwa na forum-ja bym się wstydził wejść na forum :thumbdown::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wątek od nie dawna. WRC podrzucił mi linka. Mimo to widzę że ciągle dzieją się jakieś przekręty. Dziwi mnie to że dział Giełda jeszcze nie został dawno zamknięty albo forma sprzedaży nie została zmieniona na taką by były tu linki do aukcji na allegro. Dla administracji 15min roboty a takich problemów by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Allegro nie ma przekrętów? Dobrze jest jak jest, po prostu gnidy należy jak najszybciej eliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Allegro nie ma przekrętów? Dobrze jest jak jest, po prostu gnidy należy jak najszybciej eliminować.

Oczywiście że są. Ale są tez odpowiedne organy którę się tylko tym zajmują, a wtedy na forum nie było by problemów że ktoś kogoś oszukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

znajdz nr paczki-a tak ta takie pisanie to tylko perdolenie- nr paczki masz? jak narazie jesteś kręt!!!! już masz dwa oszustwa na forum-ja bym się wstydził wejść na forum :thumbdown::thumbdown:

Dokładnie, i w obu przypadkach żona wysyłała paczkę i numery nadania zostawiła w pracy? A jaki problem żeby zabrała je ze sobą do domu? Wiesz co? nie chcę już twojego grila (zresztą i tak już nie wierzę w to, że jakimś cudem do mnie trafi). Teraz chcę już tylko zwrotu kasy! Mówisz o nędznych 40zł? Tunel z podłokietnikiem też był tyle warty? Może się jeszcze ktoś oszukany przez ciebie ujawni, wtedy się dopiero okaże ile już kaski na nas uzbierałeś. Policja już się z tobą kontaktowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wątek od nie dawna. WRC podrzucił mi linka. Mimo to widzę że ciągle dzieją się jakieś przekręty. Dziwi mnie to że dział Giełda jeszcze nie został dawno zamknięty albo forma sprzedaży nie została zmieniona na taką by były tu linki do aukcji na allegro. Dla administracji 15min roboty a takich problemów by nie było.

Kolego wszędzie możesz natknąć się na nieuczciwego sprzedawcę Allegro itp.

Jeśli chodzi o dział giełda na forum to myślę że jest dobrze tak jak jest teraz:wink:

Jeśli ma być bezpiecznie to najlepiej kupować za pobraniem i mieć możliwość obejrzenia towaru przy kurierze lub listonoszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

Jakiej cierpliwosci. Juz dosc cierpliwy bylem. Pod koniec listopada dostales przelew. Za chwile mamy kwiecien. Twierdzisz ze kilka razy wysylales ta sama paczke ale numeru nadania ani razu nie podales. Dostales na kuriera 30 zł a Ty ciagle twierdzisz, ze wyslales poczta ekonomicznie. No kur.. czlowieku a Cie by juz h*j nie strzelal po takim czasie. I co mam myslec, ze paczka dojdzie? Mi by bylo wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

My tak wcale nie myślimy. My to wiemy. Oszukałbys pewnie nawet na 5zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cfaniak i tyle - na listę. Każdy gnój z allegro daje 7 dni rozruchowej. :thumbdown:

Jeśli dobrze zrozumiałem, "gnojem" nazywasz wszystkich sprzedawców na allegro.. więc poprawię trochę.

Prywatny sprzedawca nie daje(nie ma obowiązku) żadnej "rozruchowej", towar jest sprawny lub nie sprawny i wtedy się go zwraca, muszę tylko sprawdzić ile ma się czasu "na obudzenie się, że coś jest nie tak" z towarem. Można jedynie dochodzić na drodze sprzedawca-kupiec praw wynikających ze sprzedaży, typu rękojma.

Sprzedawca firmowy ma obowiązek przyjąć zwrot w ciągu 10dni bez podania przyczyny, jeśli sprzedaż nastąpiła drogą internetową, w reszcie przypadków także brak gwarancji itp jeśli mowa o rzeczach używanych. Obowiązuje tylko ów rękojmia. Oczywiście, często gęsto daje się rozruchowe celem uwiarygodnienia sprawności sprzętu, ale wtedy warto czytać warunki takich umów i mieć to pisemnie potwierdzone, o ile takowe są, bo jeśli nie, to taką gwarancją można się podetrzeć, gdyż sprzedawca najczęściej zacznie się wykręcać od uznania gwarancji rozruchowej.

A co do samych reklamacji, cytat z forum prawnego:

"W pierwszej kolejności po uznaniu reklamacji realizuje się usuwanie wady (naprawa / wymiana) dopiero później można mówić o zwrocie - gdy usunięcie wady jest niemożliwe / nieopłacalne / związane z niedogodnościami / wada się powtórzy."

Więc myślenie typu zepsute = oddawaj kasę jest myśleniem błędnym, bo trzeba wyjść z założenia, że gdy towar jest uszkodzony, należy zapewnić kupującemu taki sam towar pozbawiony wad, a najczęściej jest tak, że kupujący w takiej sytuacji dochodzi do wniosku "Eee.. u sąsiada widziałem już lepsze, to te mu oddam, a kupię tamte".

Także sytuacja powyższa z radiem, z prawnej strony powinna wyglądać tak : Kupujący odsyła do sprzedawcy radio (na swój koszt, to też jest uregulowane prawnie), następnie sprzedawca uznaje wadę lub nie (o ile ma podstawy do myślenia, że radio zostało uszkodzone przez użytkownika, w tym przypadku nie ma, bo radio nie było np plombowane, znaczone itp), a następnie naprawia lub wymienia towar. Jeśli te dwie opcje są nie do wykonania to zwraca pieniążki za towar, wysyłkę do klienta i wysyłkę od kupca do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jawor, ty wciąż mało rozumiesz, a dużo szczekasz. I to w temacie, w którym powinieneś zamilknąć na wieki. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jawor, ty wciąż mało rozumiesz, a dużo szczekasz. I to w temacie, w którym powinieneś zamilknąć na wieki. :facepalm:

Na szczęście nie możesz decydować o tym, czy mogę się wypowiedzieć czy też nie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

Jakiej cierpliwosci. Juz dosc cierpliwy bylem. Pod koniec listopada dostales przelew. Za chwile mamy kwiecien. Twierdzisz ze kilka razy wysylales ta sama paczke ale numeru nadania ani razu nie podales. Dostales na kuriera 30 zł a Ty ciagle twierdzisz, ze wyslales poczta ekonomicznie. No kur.. czlowieku a Cie by juz h*j nie strzelal po takim czasie. I co mam myslec, ze paczka dojdzie? Mi by bylo wstyd...

To jest jakaś parodia. Gościu czeka pięć miesięcy na graty a Ten Człowiek śmie tutaj pisać że musi się uzbroić w cierpliwość ponieważ paczuszka jest tuż, tuż ... ? Tutaj blokowanie dostępu do Działu Sprzedam jest złym rozwiązaniem - tutaj trzeba od razu banować żeby ktoś Taki już nigdy na to Forum nie zajrzał.

Osobiście od razu przezornie dodaję do blokowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy naprawde myslicie ze bym kogos oszukiwal na nedzne 40zł za grila czy cos takiego ? paczki zostaly wyslane cierpliwosci a co do powrotu przesylki tunel to nie moja wina ze macie debilowatych paczkowych na poczcie którzy nie potrafia czytac danych , pozdro

Jakiej cierpliwosci. Juz dosc cierpliwy bylem. Pod koniec listopada dostales przelew. Za chwile mamy kwiecien. Twierdzisz ze kilka razy wysylales ta sama paczke ale numeru nadania ani razu nie podales. Dostales na kuriera 30 zł a Ty ciagle twierdzisz, ze wyslales poczta ekonomicznie. No kur.. czlowieku a Cie by juz h*j nie strzelal po takim czasie. I co mam myslec, ze paczka dojdzie? Mi by bylo wstyd...

To jest jakaś parodia. Gościu czeka pięć miesięcy na graty a Ten Człowiek śmie tutaj pisać że musi się uzbroić w cierpliwość ponieważ paczuszka jest tuż, tuż ... ? Tutaj blokowanie dostępu do Działu Sprzedam jest złym rozwiązaniem - tutaj trzeba od razu banować żeby ktoś Taki już nigdy na to Forum nie zajrzał.

Osobiście od razu przezornie dodaję do blokowanych.

I pod tym postem podpisuję się obiema rękami. Właśnie o to mi chodziło opisując tego delikwenta bo kpi sobie nie tylko z nas uczciwych kupujących, ale przede wszystkim z całej społeczności na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łokieć z tunelem dzisiaj doszedł.

Przesyłka dopiero wczoraj nadana :facepalm:

25cbef9dea8018a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...