Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki akumulator kupić do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Dolewanie wody jest dobre wtedy gdy ubytek jest niewielki czyli ma sens regularne kontrolowanie i w razie potrzeby dolewanie. Jeśli akumulator przez rok jeździł z z ubytkiem 30 - 50% wody to już wiele z niego nie będzie i przy tęższym mrozie i tak nie da rady. Więc owszem można go sobie regenerować i tzymać jako zapas warsztatowy a do samochodu lepiej kupić nowy i pewny.

2. Osłona na akumulator daje sporo bo przede wszystkim akum sie nie brudzi, ma sucho, nie jest zachlapany płynem ze spryskiwaczy itd. Brud i woda na jego obudowie to substancja przewodząca która może powolutku rozładowywać baterię. Jak bardzo - nie wiem ale teoretycznie może.

Co to ciepełka to bateria w czasie jazdy jest grzana prądem ładowania, jak wspomniał mój poprzednik. Nawet po 8 godzinach stania na mrozie temp pod osłoną może być minimalnie wyższa.

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Wyświetleń 345,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
... Osłona na akumulator daje sporo bo przede wszystkim akum sie nie brudzi, ma sucho, nie jest zachlapany płynem ze spryskiwaczy itd. Brud i woda na jego obudowie to substancja przewodząca która może powolutku rozładowywać baterię. Jak bardzo - nie wiem ale teoretycznie może.

zgadza się.u mnie przez pękniętą osłonę sączyła się woda w tak niefortunny sposób,że robiło zwarcie

i za każdym razem po deszczach aku po nocy był sporo rozładowany.po wymianie przykrywki obudowy jak ręką odjął :wink:

Opublikowano

Panowie, to i czas na moj akumulator. tylko nie mam pojecia jaki mam kupic. a sytuacja wyglada tak:

mam u siebie fabryczny aku, i dokladalem xenon ( wszystko w originale )

wiem ze b7 w xenonie maja chyba wiekszy alternator i akumulator ( jeszcze to sprawdze ) albo od razu powiedzcie jaki macie u siebie altek i aku.

i co teraz? jaki byscie kupili aku w mojej sytuacji?

Opublikowano

Sprawdź po wlepce jaki masz w oryginale.

Kup Molla

Opublikowano

Teraz tez mam ori aku juz 8 rok. Ape zastanawiam sie nad kupnem wiekszego ...

Opublikowano

ja mam 95Ah akumulator i altka 200A mam bogatą opcje łącznie z nawi bixenonami skrętnymi itp.

Opublikowano
Teraz tez mam ori aku juz 8 rok. Ape zastanawiam sie nad kupnem wiekszego ...

A po co Ci większy ?

Wystarczy taki jak jest

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Bierz MOLL - robią bardzo dobre akumulatory, mam już pare lat i jakość pierwyj sort :decayed:

Opublikowano
Bierz MOLL - robią bardzo dobre akumulatory, mam już pare lat i jakość pierwyj sort :decayed:

tylko uwazaj zeby ci nie wcisneli jakiegos "starego" zdawnej dostawy

Opublikowano

Właśnie mój ori akumulator odmówił posłuszeństwa :facepalm: i to wtedy gdy potrzebowałem samochód. Powiedzcie mi jedną rzecz. Akku podobno dobiera się do wyposażenia. Oryginalnie w mojej A4 siedziało cos takiego 12A 380A 80Ah DIN 640A EN/SAE a że od kupna auta podokładane jest parę rzeczy typu RNSE i grzane stołki, więc jaki musiałbym teraz kupić akumulator żeby go nie obciążać za bardzo??

Opublikowano

kup ten co miales, do wiekszego pakowali wieksze alternatory ...

Opublikowano

sprawdź jaki masz alternator

Opublikowano

Czyli potrzebuje 380A 80Ah? Bo nie wiem dlaczego jest jeszcze to 640A ?! :mysli:

Opublikowano
Czyli potrzebuje 380A 80Ah? Bo nie wiem dlaczego jest jeszcze to 640A ?! :mysli:

380A i 640A to prąd jaki jest w stanie oddać akumulator. Jesli masz fabrycznie 80Ah to brałbym taki sam lub "troche" większy ale na pewno ten z większym prądem do diesela.

Opublikowano

Spokojnie wystarczy i będziesz zadowolony.

Ok. Dzięki wielkie za poradę :thumbup1:

Opublikowano

Czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić datę produkcji na akumulatorze Moll M3? Na fabrycznym aku Moll data jest nabita na klemie minusowej. Czy tak samo jest na wszystkich akumulatorach Molla czy data produkcji jest w innym miejscu?

Opublikowano
... Czy tak samo jest na wszystkich akumulatorach Molla czy data produkcji jest w innym miejscu?

2 tygodnie temu kupiłem MOLL Kamina Start. Data produkcji wybita jest na biegunie "-" akumulatora (tydzien/rok produkcji).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano
... Czy tak samo jest na wszystkich akumulatorach Molla czy data produkcji jest w innym miejscu?

2 tygodnie temu kupiłem MOLL Kamina Start. Data produkcji wybita jest na biegunie "-" akumulatora (tydzien/rok produkcji).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Ok dzięki za info, a możesz powiedzieć z jaką datą udało Ci się kupić ten aku??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.