Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim B6 1.9TDI Q AVF ori aku 000 915 450A o parametrach:

12V 95Ah 760A

dzisiaj podczas dłubania w aucie przez kilka godzin słuchałem cd na postoju i aku wyładował się. Podpiąłem na kable do auta żony i odpalił. Pojeździłem trochę i pali od strzała, ale mam dylemat czy kupować nowy czy też dać mu trochę czasu do podładowania. Jutro wybywam na urlop i wolę dmuchać na zimne.

Czy w ogóle taki aku się nada:

PRODUCT FINDER (Result) - VARTA Automotive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do 2.5 TDI V6 zakupiłem ostatnio 4MAX 100 Ah, 760 prądu rozruchowego - to jakaś boczna linia Boscha. Pali elegancko, od pierdnięcia - stary bosch zasiarczył się po kilku latach. Do tego cena w miarę przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centra futura wytrzymnal u mnie 2 lata i padła napięcie ładowani wszystko ok.... teraz centra plus zobaczymy ile wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że nadchodzą zimne dni a mój akumulator ma już 7 lat są problemy z odpalaniem tzn zapala ale nie tak jak powinien. na ciepłym silniku jest ok na zimnym coś go hamuje lecz pali na strzała. A więc nie wiem jaki akumulator kupić do ajm'a ten co teraz mam ma 74ah. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzedniej zimy kupiłem Boscha S5 77 Ah bo ma spory prąd na rozruch. I looknij sobie świece...

Poza tym BOSCH | Akumulatory - Znajdź akumulator Bosch do swojego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator BOSCH S5 77 Ah 780 A 12 V NAJTANIEJ !!! (2632030080) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. cos takiego ? najpierw wymienie akumulator bo i tak musiałbym go wymienić.

---------- Post dopisany 24-09-2012 at 17:46 ---------- Poprzedni post napisany 22-09-2012 at 12:06 ----------

Dzisiaj sprawdziłem swiece zarowe i okazalo sie ze druga swieca jest spalona. a wiec teraz wymieniac wszystkie cztery tak mi radzil mechanik czy po prostu spalona? Swieca zarowa Audi 80 AUDI 80 A3 A4 A6 TDI IXE (2593220109) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. taka podejdzie do ajm'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymienie swieczki jak sie nie poprawi to akumulator. przy nie odpalonym silniku voltomierz w liczniku powinien pokazywac 12v ? a swieczki grzeja sie od jakiejs temp plusowej czy zaczynaja dopiero od minusowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodatnich temperaturach dobry diesel odpali bez świec żarowych. Jak masz jedną walniętą to przy ujemnej temperaturze może nierówno pracować silnik zaraz po uruchomieniu. Twój problem raczej leży pod stronie akumulatora lub rozrusznika. Akumulator sprawdzisz miernikiem. Jak nie masz specjalnego który mierzy napięcie pod obciążeniem to sprawdź do jakiej wartości spada napięcie podczas rozruchy. Jak spada poniżej 10V to akumulator jest kiepski. możesz próbować go ładować ale pewnie i tak trzeba będzie go wymienić.

Co do świec to dobrze jest wymienić wszystkie żeby równo grzały. Jak będziesz je wykręcał to uważaj żeby nie ukruszyć porcelanki bo możesz sobie narobić problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ma 7 lat więc do wymiany ale napięcie pokazuje dobrze. Jak jest ciepło to pali na dotyk. A jak był lekki przymrozek to zapalił za pierwszym ale cos go przydusilo na wstępnych obrotach i myślę że to właśnie świecą drugiego cylindra. Świece zamówiłem 4 ngk i mechanik mi będzie wymienia. Powiedział mi 40zl za 4 sztuki wymiana wiec chyba nie drogo?

Wysłane z HTC Wildfire S za pomocą tapatalk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie nie mam klucza do świec a mechanik to sąsiad więc troche taniej wyjdzie :) a swieczki zamowiłem u kolegi z forum o nicku Dzik firmy NGK :)

---------- Post dopisany 12-10-2012 at 15:34 ---------- Poprzedni post napisany 25-09-2012 at 16:28 ----------

Panowie zastanawiam się nad Aku westa warty kupienia? Czy lepiej bosh albo centra?

Wysłane z HTC Wildfire S za pomocą tapatalk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi:Dziś rano mój aku miał zawał i gdyby nie kumpel z kablami to auta bym nie odpalił.Jutro zamierzam kupić nową baterię tylko powiedzcie jaki najlepiej wybrać do mojej fury.Nie pytam o markę ale o parametry żeby nie było problemu.Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...