Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz do kolegi hortomagiko, ma extra ceny i coś od siebie poleci. Ja zakupiłem u niego FIAMMa i póki co bdb się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A w końcu kupiłem Vartę (Blue Dynamic 74Ah 680A), niech służy, nie chciało mi się nosić akumulatora zbyt daleko a że jakieś 300m od domu mam sklep z aku (Varta, Bonner i jakas tam jeszcze nazwa na licencji varty).

Najwazniejsze, że się ładnie wpasował w miejsce po starym aku, który służył 8 lat i autko odpala już bez zarzutu :D

Edytowane przez kanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki akumulator zakupic do a4 1,9 Tdi Jakiej firmy o jakiej pojemnosci....

Prosze o wszystkie dane....

:arrow2::arrow2: :arrow2:ProMoto.eu - Akumulatory

ja dziś zakupiłem do mojej a4 avant 2,5 tdi 88AH 640Aen 12v

Edytowane przez lostlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje akumulator do B7 1.8T Q BFB. Jaki byscie najelpiej polecili?

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać kilka stron tego tematu a później ewentualnie zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodów producenta wychodzi że potrzebuje taki akumulator:

J1D = Battery 380 A (72 Ah)

8GU = Alternator 140 A

Natomiast na stronie Warty wchodzi że takie:

http://www.varta-automotive.pl/pl-pl/search-batteries?ids=5774000783162,5740120683132,570901076E962,570901076D852&application=pc&year=2004&manufacturerNo=5&modellineNo=4797&modeltype=16049

Teraz pytanie, jakie parametry będą najbardziej odpowiednie ? Prąd rozruchowy im większy to chyba lepszy ? W jaki zakres parametrów mam celować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam AVF i u mnie jest kod J0R czyli 80ah i taki własnie kupiłem 3 dni temu. Kupiłem właśnie Varte Blue Dynamic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 77Ah.

Dwa że rozkodowales stare kody gdzie prąd rozruchu był inaczej mierzony, teraz średnio według nowych przelicznikow jest 2x większy. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodów producenta wychodzi że potrzebuje taki akumulator:

J1D = Battery 380 A (72 Ah)

8GU = Alternator 140 A

Natomiast na stronie Warty wchodzi że takie:

http://www.varta-automotive.pl/pl-pl/search-batteries?ids=5774000783162,5740120683132,570901076E962,570901076D852&application=pc&year=2004&manufacturerNo=5&modellineNo=4797&modeltype=16049

Teraz pytanie, jakie parametry będą najbardziej odpowiednie ? Prąd rozruchowy im większy to chyba lepszy ? W jaki zakres parametrów mam celować ?

Ok, czyli 77 Ah będzie lepszym wyborem (jak nie będę mieli to iść w górę czy w dół)? Najczęśniej robię 10 km trasy natomiast w weekendy dużo więcej.

A jak z tą mocą rozruchową ?

No i wyczytałem że Bannery są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak nie będę mieli to iść w górę czy w dół

Co to znaczy jak nie będą mieli? Tym się różni XXI w od minionej epoki niesłusznie gloryfikowanego socjalizmu, że jak nie ma w jednym sklepie to kupisz w drugim 2km dalej. Decydujesz się jaki chcesz model np Centra plus 74Ah czy jakiś inny w okolicach 75-80Ah i szukasz w Internecie ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 lata Future 85 i jest super.

Mi wymienili na nowy w ramach reklamacji, bo trafiłem na trupa który sprawiał problemy od samego początku..

Drugi raz bym nie zaryzykował kupna tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości Exide robi ten sam producent co robi Centre i Centre plus. Jakość ta sama a cena niższa o 1/3. W ADR Exide wytrzymał mi 5 lat ( pod blokiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie do 2.8 ACK (193KM) quattro. W zaprzyjaźnionym sklepie mają bosh 74Ah 680A za 250zł. Wystarczy czy trzeba coś mocniejszego? Do tej pory jeżdżę na Varcie 44Ah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby nie wystarczyć? sprawdziłem na stronie Centry - proponują Plus 74 (680A) lub Futura 77Ah (760A)

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...