Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego mrkreska bardzo możliwe, że akumulator siedzi od 2003 roku, dzisiaj w swoim B6 AWX wymieniałem również akumulator i w co mi również było ciężko uwierzyć siedział tam oryginalny Moll 8E0915105C z datą produkcji 2 tydzień 2001r. Sam byłem w szoku że wytrzymał prawie 15 lat. Co do zakupu nowego akumulatora polecam udać się do ASO. Ja dzisiaj przypadkiem podjechałem z ciekawości zapytać do pobliskiego ASO VW i w związku z promocją kupiłem akumulator Exide 85Ah 750A JZW915105B za 370 zł z wymianą w cenie. Czasem ASO nie gryzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie 1.9TDi AFN (nie mam jak do wlepki dojść z kodem bo mi bagażnik zamarzł LOL :P ) 1996 R

Oczywiście tylko górna półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1,9TDI Centra Plus 74Ah powinna pasować. A przepraszam miała być górna półka, no to Centra Futura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wg wlepki potrzebuję 80AH do mojego 1.9 AFN. Jaki kupić? Wiem że mógłbym poszukac ale jestem w pracy i bardzo mi ciezko, a auto nie pali i musze szybko cos kupic w godzinach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dwa lata temu do a4b6 2003 2.0alt aku takie calcium kraft alphaline mf 62ah 540a i jest wystarczajacy w zupelnosci.nawet teraz przy -18 stopni i po dwudniowym postoju auto odpala bez problemu.

moim zdaniem aku o parametrach 62ah 540a wystarcza w zupelnosci do altka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 64 Ah już 2 lata. Auto stało 5 dni pod chmurką i bez problemu odpaliło.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzuciłem ze 30 stron tematu i rozważam aku: Fiamm albo Banner, wg kodów do mnie idzie:

J1D = Akumulator 380 a (72 ah)

8GU = Alternator (140A)

mam aku od nowości, od miesiąca stoi pod chmurką, jeżdzę raz w tygodniu i już dwa razy musiałem odpalać po kablach, niestety, a za drugim razem odpalił dopiero po godzinie ładowania kablami przy -9 stopniach, godzina jazdy i na drugi dzień trup, wiec chyba pora zmienić akumulator, pewnie bym tego nie robil gdyby cześciej jeździł ale narazie sie niestety nie zapowiada.

miałem fabrycznie grzane stołki - mam grzane i w elektryce

miałem radio 2 din - mam rnse

w planach: pakiet światło, składane lusterka + fotochrom wewnętrzne

czujnik zmierzchu i deszczu - aczkolwiek z planami róźnie bywa, ale w związku z powyższym do znawców tematu jaki aku najlepiej dla mnie wziąć?

banner proponuje mi:

Power Bull PROfessional PRO P84 40 - 720 En (A) 84 (ah)

Power Bull P80 14 - 700 EN (A) 80 (AH)

nie wiem jak z fiamm.

banner mi sie podoba ale w lokalnym sklepie kupujac fiana mam przy okazji montaż i sprawdzenie elektryki w cenie więc to kusi, nie wiem który lepszy bo opinie tez różne i nie wiem jakie do mnie najlepsze parametry, ostatnio jeżdżę rzadko i głównie miasto.

będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kody akumulatorów z pierwszego postu są miarodajne? Dziś padł mi aku, we wlepie mam J0L i wg tamtego spisu to 340A 70Ah cosik mało mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiamm-a znajomi chwalą, ceny też dobre, sam wymieniłem niedawno na taki. Zobaczymy, ile pociągnie u mnie, autko bez garażu więc łatwo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Varta Blue Dynamic 80Ah 740A i dzisiaj przy -18 zapalił jak w lato :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kody akumulatorów z pierwszego postu są miarodajne? Dziś padł mi aku, we wlepie mam J0L i wg tamtego spisu to 340A 70Ah cosik mało mi sie wydaje

Jeżeli chodzi ci o ilość Amper to owszem zmieniła się norma od tamtego czasu i teraz średnio jest razy dwa. Czyli 340 to po nowemu jakieś okolice 700A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kody akumulatorów z pierwszego postu są miarodajne? Dziś padł mi aku, we wlepie mam J0L i wg tamtego spisu to 340A 70Ah cosik mało mi sie wydaje

Jeżeli chodzi ci o ilość Amper to owszem zmieniła się norma od tamtego czasu i teraz średnio jest razy dwa. Czyli 340 to po nowemu jakieś okolice 700A.

Dzięki tak też przeliczyłem i kupiłem 77Ah 700A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 1.8T avant, 99'. Czy ilość wyposażenia samochodu na wpływ na akumulator który powinienem wybrać. Nie mowie że mam statek kosmiczny, ale do biedniejszych bym go na pewno nie zaliczył. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wedlug kodu z wlepki powinienem miec aku 72ah, szykuje sie wymiana bo ciezko pali , robie trasy po 17km do pracy, moze dlatego nie umi sie naladowac, ale moje pytanie jest czy kupic 72ah taki jaki ori byl montowany czy wiekszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić bosch silver s5 77Ah w tym rozmiarze co 74Ah i padnie Ci ten s5 po dwóch zimach tak jak u mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 1.9 TDI 130KM AWX co byście polecili? Obecnie mam jakiś 74ah, ale odmawia posłuszeństwa. Mam zainstalowany sprzęt car audio, który dosyć dużo mocy bierze to może coś większego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...