Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Myślałem, że byłaby możliwość zamocowania hebla z Golfa R, a tu lipa... :kwasny:

A jak to jest z zaciskiem S4 pod tarczę 300mm - pasuje też do 330mm?

Bo RS-y widzę w katalogu mają inne numery, a same zaciski są aluminiowe, nie żeliwne (wg. opisu na iparts.pl)... mocowanie/kształt/rozmiar jest nadal to samo? :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

zeliwnych zaciskow nie robia od 2001 roku kiedy ostatnie quattro b5 wyjechalo z fabryki..

a czy te esowe wejda na 330 moze i wejda, ale wez znajdz same jarzma pod 330, predzej znajdziesz caly komplet, bez sensu kombinowanie

szukaj calego kompletu na tyl od s4ki i tyle, bo jak zaczniesz kombinowac z jakims r32, gti itp itd to wcale cie to taniej nie wyjdzie nawet jesli uda sie cos wykombinowac

Opublikowano

Nie znam się, proszę nie bić :wink:

Opublikowano

Tylko B7 i Exeo

Opublikowano
  • Autor

zeliwnych zaciskow nie robia od 2001 roku kiedy ostatnie quattro b5 wyjechalo z fabryki..

a czy te esowe wejda na 330 moze i wejda, ale wez znajdz same jarzma pod 330, predzej znajdziesz caly komplet, bez sensu kombinowanie

szukaj calego kompletu na tyl od s4ki i tyle, bo jak zaczniesz kombinowac z jakims r32, gti itp itd to wcale cie to taniej nie wyjdzie nawet jesli uda sie cos wykombinowac

Temat już dawno opanowany tutaj na forum, zaciski z S4, jarzma z A6C6 które bez problemu można kupić, drobna modyfikacja tarczy i otworów w zwrotnicy i pasuje...

Opublikowano

Pany czy przy przodzie 345mm tył 288mm nie będzie za słaby? Nie będzie tył mi tańczył przy hamowaniu?Chciałbym ofkorz założyć wentylowane 300mm ale dostępność mizerna :kwasny:

Opublikowano

Jeździc sie da przeca ;)

Kiedyś szukałem i znalazłem jakieś wzory nawet coby policzyc różnicę pomiędzy poszczególnymi zestawami, i mniej więcej jest tak (mniej więcej, bo powierzchnia kocka nie jest np. uwzględniana):

312/245 vs 320/288 tył mocniejszy około 37% przód około 23%

320/288 vs 345/300 tył 15% przód 9%

Pozdr

Opublikowano

Najlepsza opcja to:

320/300

345/324

Opublikowano

Jeździc sie da przeca ;)

Kiedyś szukałem i znalazłem jakieś wzory nawet coby policzyc różnicę pomiędzy poszczególnymi zestawami, i mniej więcej jest tak (mniej więcej, bo powierzchnia kocka nie jest np. uwzględniana):

312/245 vs 320/288 tył mocniejszy około 37% przód około 23%

320/288 vs 345/300 tył 15% przód 9%

Pozdr

tu sie zgodze. roznica hamowania po swapie na z 280/245 na 320/288 jest kolosalna szczegolnie na tyle.

czasami mialem wrazenie ze hample sa na tyle mocniejsze niz na przodzie...

Edytowane przez niestandardowy

Opublikowano

Zastanawia mnie dlaczego jest taka duza dysproporcja w wielkości tarcz pomiędzy przodem i tyłem w beemwu jest z tylu tyle samo prawie co z przodu.

Stwierdzenie ze jest to rwd mnie nie przekonuje bo w audi jest przecież tez Q.

Druga sprawa czy mam dobre wrazenie, ze tarcze z aso sa jakies lepsze jakościowo? Chodzi mi o to, ze nie porastają tak rdza poniżej obszaru hamowania... tak mi się rzuciło na kilku autach. Czy jest to możliwe, może jakies zabezpieczenie uzywaja ?

Opublikowano

Co do dysproporcji w wielkości tarcz w Audi, to według mnie, dany zestaw miał byc najprawdopodobniej bezpieczny w przypadku padu elektroniki (a korektora w autach z ABS brak). Małe tarcze z tyłu, małe prawdopodobieństwo zablokowania tyłu jako pierwszego.

Największą robotę we wzroście skuteczności hamowania robi większa średnica tłoczka, a dopiero później wielkośc tarczy.

Opublikowano

Staniek, troche zmyslasz ...

Opublikowano

Panowie podpowie ktoś co to i ile to warte ?

d2656ecd89497fa19f952e8b65151b4a.jpgf39b9ac838c2924680d48e7b8507d9c8.jpg656134466b525465a2c17217f016b0ab.jpgb1aef260add555f19e1a00cdd01b6d2d.jpg180449fc5beba61527f8399358196f0b.jpg16b5eced862e02f5677b982159a32207.jpg4c70eb4f2e8d9059c43db0c427051368.jpgf924f06121198f978aafcdb2ca13306b.jpg i takowy klocek pod to znajomy wrzuca

I tarcza niby s4b6

4a95858e86f424ac544443175a77c673.jpg

Edytowane przez Arturoo

Opublikowano

Staniek, troche zmyslasz ...

W którym miejscu?

Opublikowano

Art, w czym to jezdzilo ?

Opublikowano

Nie mam Tomku bladego pojęcia w czym było :kwasny: ...

ogólnie wyglądało jak zbieranina z całej europy :decayed: pod toledo to znajomek szykuje ;)

Opublikowano

Zastanawia mnie dlaczego jest taka duza dysproporcja w wielkości tarcz pomiędzy przodem i tyłem w beemwu jest z tylu tyle samo prawie co z przodu.

Stwierdzenie ze jest to rwd mnie nie przekonuje bo w audi jest przecież tez Q.

Druga sprawa czy mam dobre wrazenie, ze tarcze z aso sa jakies lepsze jakościowo? Chodzi mi o to, ze nie porastają tak rdza poniżej obszaru hamowania... tak mi się rzuciło na kilku autach. Czy jest to możliwe, może jakies zabezpieczenie uzywaja ?

Bmw ma z tyłu tarczobeben. Muszą być większe żeby jakieś w miarę szczeki wsadzić do ręcznego

Tapnięte z SGS5

Opublikowano

Czy ktoś z was zmieniał kodowanie dla hamulcow po przejściu na większe? Bo stosunek przodu do tylu przy 288/245, 312/255, 320,280 i 345/300 jest inny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 1

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.