Opublikowano 15 Września 20205 l 25 minut temu, Diablo napisał: Cześć. Panowie, mam pytanie. Mam heble 320/288 które czekają na montaż, ale trafiły mi się teraz 345 z S5 z 2010. Czy mogę je założyć z tyłem 288, czy powinienem założyć minimum 300 lub 330 z tyłu? nie pasuja
Opublikowano 15 Września 20205 l Nie pasują? Tzn. nie mieszczą się czy co? Edytowane 15 Września 20205 l przez Diablo
Opublikowano 15 Września 20205 l 2 godziny temu, Diablo napisał: Nie pasują? Tzn. nie mieszczą się czy co? Zapewne inny rozstaw śrub.
Opublikowano 15 Września 20205 l 2 godziny temu, H4mm3R napisał: Rozstaw ten sam, inna wysokość I tu wszystkich zaskoczę, bo Dev się myli i wy też strzelacie ślepakami, bo guru hamulcowy napisał że nie pasują ? Zaciski weszły w siedemnastki felgi, jedyne to ciężarek od wyważenia zawadza, ale to jest mały problem. Rozstaw jest ten sam, a co więcej praktycznie wszystkie najważniejsze wymiary są takie jak w zacisku 320. Jedyne co nie pasuje i odwlecze ich montaż to inna odległość osadzenia tarczy, którą mam w zestawie od S5 i zacisk się nie mieści między tarczą a zwrotnicą. Natomiast ten problem rozwiązują najprawdopodobniej tarcze S4 których garnek jest o ok 4,5mm. niższy co odsunie ją od zwrotnicy o brakujący wymiar. Pozostałe wymiary tarczy sa identyczne. Tak więc Dev... jesli nie wiesz, to nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo już drugi raz odpisujesz bzdury a nie masz pojęcia o konkretnym przypadku, tym bardziej nie napiszesz czemu wg. Ciebie nie pasuje, tylko walniesz ,,nie pasuja" i cisza. Rozumiem, że nabijasz sobie statystyki, ale takie wypowiedzi ,, specjaliście od hamulcy" nie pasują ? Jak tylko wezystko będzie na miejscu zrobię zdjęcia i pokażę potomnym kolejny zestaw naprawdę potężnych hebli, bo klocek jest prawie dwa razy większy niż w zacisku 320 (podejrzewam iż w 345 z S4 jest ten sam) co przy modzonych autach zwiększy bezpieczeństwo. Pozdrawiam. Edytowane 15 Września 20205 l przez Diablo
Opublikowano 15 Września 20205 l Godzinę temu, Diablo napisał: I tu wszystkich zaskoczę, bo Dev się myli i wy też strzelacie ślepakami, bo guru hamulcowy napisał że nie pasują ? Zaciski weszły w siedemnastki felgi, jedyne to ciężarek od wyważenia zawadza, ale to jest mały problem. Rozstaw jest ten sam, a co więcej praktycznie wszystkie najważniejsze wymiary są takie jak w zacisku 320. Jedyne co nie pasuje i odwlecze ich montaż to inna odległość osadzenia tarczy, którą mam w zestawie od S5 i zacisk się nie mieści między tarczą a zwrotnicą. Natomiast ten problem rozwiązują najprawdopodobniej tarcze S4 których garnek jest o ok 4,5mm. niższy co odsunie ją od zwrotnicy o brakujący wymiar. Pozostałe wymiary tarczy sa identyczne. Tak więc Dev... jesli nie wiesz, to nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo już drugi raz odpisujesz bzdury a nie masz pojęcia o konkretnym przypadku, tym bardziej nie napiszesz czemu wg. Ciebie nie pasuje, tylko walniesz ,,nie pasuja" i cisza. Rozumiem, że nabijasz sobie statystyki, ale takie wypowiedzi ,, specjaliście od hamulcy" nie pasują ? Jak tylko wezystko będzie na miejscu zrobię zdjęcia i pokażę potomnym kolejny zestaw naprawdę potężnych hebli, bo klocek jest prawie dwa razy większy niż w zacisku 320 (podejrzewam iż w 345 z S4 jest ten sam) co przy modzonych autach zwiększy bezpieczeństwo. Pozdrawiam. No jak założysz tarczę o innej wysokości to nie założysz na nią zacisku. To wiec jak pasuje? B6/7 46,4mm a B8 52,4. p&p bez dystansu nie wejdzie
Opublikowano 15 Września 20205 l 39 minut temu, Wandej napisał: No jak założysz tarczę o innej wysokości to nie założysz na nią zacisku. To wiec jak pasuje? B6/7 46,4mm a B8 52,4. p&p bez dystansu nie wejdzie Czy rozumiesz co ja napisałem? bo chyba nie za bardzo.
Opublikowano 15 Września 20205 l 4 godziny temu, Diablo napisał: I tu wszystkich zaskoczę, bo Dev się myli i wy też strzelacie ślepakami, bo guru hamulcowy napisał że nie pasują ? Zaciski weszły w siedemnastki felgi, jedyne to ciężarek od wyważenia zawadza, ale to jest mały problem. Rozstaw jest ten sam, a co więcej praktycznie wszystkie najważniejsze wymiary są takie jak w zacisku 320. Jedyne co nie pasuje i odwlecze ich montaż to inna odległość osadzenia tarczy, którą mam w zestawie od S5 i zacisk się nie mieści między tarczą a zwrotnicą. Natomiast ten problem rozwiązują najprawdopodobniej tarcze S4 których garnek jest o ok 4,5mm. niższy co odsunie ją od zwrotnicy o brakujący wymiar. Pozostałe wymiary tarczy sa identyczne. Tak więc Dev... jesli nie wiesz, to nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo już drugi raz odpisujesz bzdury a nie masz pojęcia o konkretnym przypadku, tym bardziej nie napiszesz czemu wg. Ciebie nie pasuje, tylko walniesz ,,nie pasuja" i cisza. Rozumiem, że nabijasz sobie statystyki, ale takie wypowiedzi ,, specjaliście od hamulcy" nie pasują ? Jak tylko wezystko będzie na miejscu zrobię zdjęcia i pokażę potomnym kolejny zestaw naprawdę potężnych hebli, bo klocek jest prawie dwa razy większy niż w zacisku 320 (podejrzewam iż w 345 z S4 jest ten sam) co przy modzonych autach zwiększy bezpieczeństwo. Pozdrawiam. Dzieciaku, co Ty wypisujesz Zadales konkretne pytanie, dostales konkretną odpowiedz i nagle doznajesz objawienia ze jednak mozna Mi nie.musisz pisac co, jak i z czym sie tutaj je, wiem doskonale. Hammer i Wandej napisali dlaczego nie zalozysz p&p kompletnych hamulcow 345 z S5. Oczywiscie ze.mozna wrzucic do zaciskow S5 tarcze z S4 B6/7 co bylo tutaj opisywane nascie razy, z tym ze trzeba tarcze stoczyc do 343mm bo bedzie obcierac o wewnetrzną strone zacisku i oczywiscie trzeba dac odpowiedni przewod hamulcowy oraz przelutowac wtyczke od czujnika zuzycia. Edytowane 15 Września 20205 l przez Dev
Opublikowano 15 Września 20205 l 17 minut temu, Dev napisał: Dzieciaku, co Ty wypisujesz Zadales konkretne pytanie, dostales konkretną odpowiedz i nagle doznajesz objawienia ze jednak mozna Mi nie.musisz pisac co, jak i z czym sie tutaj je, wiem doskonale. Hammer i Wandej napisali dlaczego nie zalozysz p&p kompletnych hamulcow 345 z S5. Oczywiscie ze.mozna wrzucic do zaciskow S5 tarcze z S4 B6/7 co bylo tutaj opisywane nascie razy, z tym ze trzeba tarcze stoczyc do 343mm bo bedzie obcierac o wewnetrzną strone zacisku i oczywiscie trzeba dac odpowiedni przewod hamulcowy oraz przelutowac wtyczke od czujnika zuzycia. Zabawny jesteś, ale fajnie miec śmieszka na forum. Nie kojarzę żebym pytał czy pasują, tylko czy mogę je założyć z 288, no ale kazdy potrafi czytać jak potrafi, a jak nie potrafi to sam sobie dopowie i zinterpretuje, więc faktycznie dałeś odpowiedź na konkretne pytanie ?
Opublikowano 15 Września 20205 l 29 minut temu, Diablo napisał: Zabawny jesteś, ale fajnie miec śmieszka na forum. Nie kojarzę żebym pytał czy pasują, tylko czy mogę je założyć z 288, no ale kazdy potrafi czytać jak potrafi, a jak nie potrafi to sam sobie dopowie i zinterpretuje, więc faktycznie dałeś odpowiedź na konkretne pytanie ? przykro mi ale tutaj nie leczymy kompleksów, z taką przypadłoscią musisz sobie radzic sam
Opublikowano 16 Września 20205 l Z innej beczki, macie zalozone blaszki na prowadnice pomiedzy zaciskiem a klockiem na zaciskach 320 lub 288 ??? Zestaw akcesoriów klocków hamulcowych TRW PFK405 WWW.UCANDO.PL Zestaw akcesoriów klocków hamulcowych TRW PFK405 Edytowane 16 Września 20205 l przez dlugiacm
Opublikowano 16 Września 20205 l Godzinę temu, dlugiacm napisał: Z innej beczki, macie zalozone blaszki na prowadnice pomiedzy zaciskiem a klockiem na zaciskach 320 lub 288 ??? Zestaw akcesoriów klocków hamulcowych TRW PFK405 WWW.UCANDO.PL Zestaw akcesoriów klocków hamulcowych TRW PFK405 Blaszki ida tylko do tylnego zacisku 288, 300 i 330
Opublikowano 16 Września 20205 l 11 godzin temu, Dev napisał: Blaszki ida tylko do tylnego zacisku 288, 300 i 330 czyli z przodu nie, oki dzięki
Opublikowano 20 Września 20205 l Cześć! Szykuje się do swapa hamulców, rs dziadek rzeźbi dla mnie zestaw 320/288. Jako, że chciałbym podejść kompleksowo do tego to jaki płyn i przewody hamulcowe polecacie? Do czego jeszcze zajrzeć w układzie hamulcowym, żeby mieć pewność, że wszystko działa na 100%? A4 B7, 1.8T BFB FWD.
Opublikowano 20 Września 20205 l 3 godziny temu, Matel napisał: Cześć! Szykuje się do swapa hamulców, rs dziadek rzeźbi dla mnie zestaw 320/288. Jako, że chciałbym podejść kompleksowo do tego to jaki płyn i przewody hamulcowe polecacie? Do czego jeszcze zajrzeć w układzie hamulcowym, żeby mieć pewność, że wszystko działa na 100%? A4 B7, 1.8T BFB FWD. Przewody HEL w stalowym oplocie i płyn ATE DOT 4. Odpowietrzysz kilkukrotnie i bedzie działać jak należy.
Opublikowano 20 Września 20205 l 16 godzin temu, Matel napisał: Cześć! Szykuje się do swapa hamulców, rs dziadek rzeźbi dla mnie zestaw 320/288. Jako, że chciałbym podejść kompleksowo do tego to jaki płyn i przewody hamulcowe polecacie? Do czego jeszcze zajrzeć w układzie hamulcowym, żeby mieć pewność, że wszystko działa na 100%? A4 B7, 1.8T BFB FWD. Plyn daj oryginalny a przewody zwykle elastyczne, ATE Bosch Ferodo TRW Zajrzyj pod tylne nadkola czy da sie je w ogole odkrecic, bo zwykle łączenia sa zgnite
Opublikowano 20 Września 20205 l 59 minut temu, Dev napisał: Zajrzyj pod tylne nadkola czy da sie je w ogole odkrecic, bo zwykle łączenia sa zgnite Ja jutro będę zmieniał tył na 288 i te mocowania w których łączy się przewód sztywny z elastycznym tak zardzewiałe że pewnie posypią się w pył przy ruszeniu. Chyba przewody elastyczne zmienię jak uda mi się dostać nowe mocowania.
Opublikowano 20 Września 20205 l 7 minut temu, pila24 napisał: Ja jutro będę zmieniał tył na 288 i te mocowania w których łączy się przewód sztywny z elastycznym tak zardzewiałe że pewnie posypią się w pył przy ruszeniu. Chyba przewody elastyczne zmienię jak uda mi się dostać nowe mocowania. trzeba zmieniac całe przewody
Opublikowano 20 Września 20205 l Nie trzeba ciągnąć całych przewodów. Można obciąć i złączyć kawałek miedzianego złączką do przewodów.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto