Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
50 minut temu, rs dziadek napisał:

Wchodzisz w tą stronę w etce czyli 611-020 i masz wszystko. Blaszki te z tyłu 8E0615133F i 8E0615134F . 

 

Do zacisków s4 ja zarabiam na 21cm i po zagięciu  jest ok. Jak nie znajdziesz tej długości i kupisz dłuższe, to też pozaginasz.

Dzięki, nie ogarnąłem że to strona w etce..

Z tego co patrzyłem, to ciężko będzie z dostaniem tych blaszek w rozsądnych pieniądzach :/

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
1 godzinę temu, Jagrze0107 napisał:

@Dev, chodzi o to, że nie mogę znaleźć śruby z kołnierzem o odpowiedniej długości, np 65mm, to taki minimum bo dół ma 62.5 a góra 52.5. Jeżeli były by 65 to skrócił bym na 62.5 i na 52.5, ale nigdzie nie mogę dostać takiej z kołnierzem, i chodzi o to czy mógłbym zastosować bez kołnierza czyli zwykłą sześciokątną, ewentualnie z podkładką. przeszukałem wszystko, różne sklepy metalowe w googlach i nic nie ma :/ 

Daj bez kolnierza i bez podkladki, bedzie trzymac 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć szybkie pytanie czy jak mam 320 to mogę założyć na tym zacisku 345 z s4? Do Zmiany tylko jarzmo czy cały zacisk? 

Opublikowano
Godzinę temu, dotttx napisał:

Cześć szybkie pytanie czy jak mam 320 to mogę założyć na tym zacisku 345 z s4? Do Zmiany tylko jarzmo czy cały zacisk? 

:facepalm:

Odpowiedź w pierwszym poście tego tematu.

Opublikowano
3 godziny temu, dotttx napisał:

Cześć szybkie pytanie czy jak mam 320 to mogę założyć na tym zacisku 345 z s4? Do Zmiany tylko jarzmo czy cały zacisk? 

Nie, wstawiasz całość pod 345.

Opublikowano

Cześć. Mam hamulce 320/288 zastanawiam się nad założeniem 345 na przód, ale męczy mnie czy to dobrze hamuje, jak z rozkładem sił i czy cały zestaw od S4 ma dużo większą skuteczność od takiego miksa ?

Opublikowano

Ja na moim przykładzie jak miałem oryginalnie 312/288, to to hamowało tak samo, tzn skuteczność od 100-0 taka sama, ale już hamowanie z 200-90 to inna bajka. Minusem jest piszczenie tego zestawu, a przynajmniej w moim przypadku piszczą i taka jest ich charakterystyka pracy.

 

Do tego dodaj też dużo wyższą wytrzymałość takiego zestawu, nagrzewa się dłużej i wystudza szybciej jak mniejsze tarcze. 

Opublikowano
18 godzin temu, Si@r@ napisał:

Cześć. Mam hamulce 320/288 zastanawiam się nad założeniem 345 na przód, ale męczy mnie czy to dobrze hamuje, jak z rozkładem sił i czy cały zestaw od S4 ma dużo większą skuteczność od takiego miksa ?

345/330 - mocniejsze i łatwiej dostępne. 

Opublikowano
42 minuty temu, george napisał:

345/330 - mocniejsze i łatwiej dostępne. 

345/300

na pewno mocniejsze tylko z dostepnoscią tyłów jest ...ujowo

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał:

na pewno mocniejsze tylko z dostepnoscią tyłów jest ...ujowo

Ale to dotyczy tyłu S4 , czyli 300.

Opublikowano
4 godziny temu, Dev napisał:

345/300

na pewno mocniejsze tylko z dostepnoscią tyłów jest ...ujowo

Czyli zestaw 345/300 z B7 lepiej hamuje niż 345/330 z B8 ??? A mix 345/288 poprawia znacząco hamowanie czy to szkoda kasy?

Opublikowano
16 minut temu, Si@r@ napisał:

Czyli zestaw 345/300 z B7 lepiej hamuje niż 345/330 z B8 ??? A mix 345/288 poprawia znacząco hamowanie czy to szkoda kasy?

zeby  zrozumiec musiałbyś mocniej zgłębic to zagadnienie

Opublikowano
42 minuty temu, Dev napisał:

zeby  zrozumiec musiałbyś mocniej zgłębic to zagadnienie

Czy różnica tkwi w tłoczkach?

Opublikowano
24 minuty temu, george napisał:

Czy różnica tkwi w tłoczkach?

nie, bez sensu jest porównywanie dwóch zupełnie innych aut, z róznymi układami hamulcowymi

dla mnie pod względem układu hamulcowego to:

B5tka jest zwykłym niedorozwojem

B6 to auto z Downem

B7 z jeszcze większym Downem

przy B8ce zaczęli trochę myśleć ale nadal szło im opornie

B9tka ma to samo co B8

mam wrażenie że inzynierowie z Inglostadt chcą nas wszystkich pozabijać

Opublikowano
16 godzin temu, Dev napisał:

nie, bez sensu jest porównywanie dwóch zupełnie innych aut, z róznymi układami hamulcowymi

dla mnie pod względem układu hamulcowego to:

B5tka jest zwykłym niedorozwojem

B6 to auto z Downem

B7 z jeszcze większym Downem

przy B8ce zaczęli trochę myśleć ale nadal szło im opornie

B9tka ma to samo co B8

mam wrażenie że inzynierowie z Inglostadt chcą nas wszystkich pozabijać

To może inaczej, co polecacie założyć do B7 żeby rozsądnie hamowało i nie kosztowało 1/3 samochodu ?

Opublikowano
16 minut temu, Si@r@ napisał:

To może inaczej, co polecacie założyć do B7 żeby rozsądnie hamowało i nie kosztowało 1/3 samochodu ?

320/288

Opublikowano

Jak kolega ma w tej swojej b7 2.0tfsi to 320/288 od fabryki tam jest. Powinno to już na hamować,chyba że układ hamulcowy zaniedbany.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

20201022-164049.jpg

Opublikowano

Nauczyć się pulsacyjnie hamować żeby akurat w tarcze trafić i by było ok.

Opublikowano

Czyżby TRW?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.