Opublikowano 8 Sierpnia 20196 l 5 minut temu, patis33 napisał: nie o et nie pytałem niestety - - czy dystanse załatwią sprawę ? bo nowe felgi nie uśmiecha mi się zmieniać Dystans załatwi sprawę mysle, że w Twoim wypadku 5mm będzie nadto, ale warto rozważyć czy nie wziąć już większego tak żeby koło fajnie było wypchnięte. W razie czego jestem Ci w stanie obliczyć jak szeroki dystans potrzebujesz, żeby felga była na równo z błotnikiem
Opublikowano 8 Sierpnia 20196 l george chce pożyć jeszcze - nie róbmy janusza jutro zamawiam dystanse i załatwiam temat
Opublikowano 8 Sierpnia 20196 l 2 godziny temu, patis33 napisał: nie o et nie pytałem niestety - - czy dystanse załatwią sprawę ? bo nowe felgi nie uśmiecha mi się zmieniać Wystarczy zmienić zewnętrzną część zacisku i będzie ok, dystans nie będzie potrzebny.
Opublikowano 8 Sierpnia 20196 l 44 minuty temu, patis33 napisał: jutro zamawiam dystanse i załatwiam temat Tutaj będziesz mieć jeszcze lepszego Janusza, 1000razy wolę mieć sfrezowany zacisk niż dystans 5mm który niczego nie zmieni, zacisk za mocno odstaje.
Opublikowano 8 Sierpnia 20196 l 2 godziny temu, patis33 napisał: george chce pożyć jeszcze - nie róbmy janusza jutro zamawiam dystanse i załatwiam temat Jak ubierzesz kilka mm z zacisku to nie zmieni Ci nic w funkcjonowaniu hamulca, ale każdy robi jak uważa.
Opublikowano 12 Sierpnia 20196 l Panowie czy felgi jak na foto (bodaj parabole, audi a8) wejdą mi na heble 345/330 w A4 B5 q? Rozmiar felg to r17 8j et48. Jeśli podejdą będą jeździły z dystansami. Edytowane 12 Sierpnia 20196 l przez Randor
Opublikowano 12 Sierpnia 20196 l @Dev czy taki zestaw podejdzie p&p pod pół ośki do B5 1.8T Q APU ? Mam tez 320 z B7, ale żeby je wsadzić muszę kupić zwrotnice i półosie, a tu jak na tacy wszystko. Odpowiedz jak przeczytasz, pilna sprawa
Opublikowano 17 Sierpnia 20196 l Witam. Mam pytania do dobrze zorientowanych w temacie. Posiada A4B6 AVANT z motorem 1.6 i z najbardziej podstawowym zestawem hamulców czyli 1LZ (280mm) + 1KD (245). Auto stoi na 15" kołach z aluminiowymi felgami. Jak można się spodziewać hamulce działają co najwyżej tak sobie. Wymieniłem już tarcze, klocki, płyn i ogólnie zregenerowane elementy ale poprawy nie uzyskałem. Chciałbym zastosować najpierw większe tarcze przednie np. 312mm - wydaje mi się że większe w tym aucie nie mają sensu. I tu pytania: 1. Czy zmiana 280 na 312 wymaga jeszcze czegoś oprócz jarzm, zacisków, tarcz i klocków? 2. Czy taki zestaw pod 312 zmieścii się wewnątrz aluminiowej felgi 15"? Z góry dziękuję za pomoc. PozdrawiaMM.
Opublikowano 17 Sierpnia 20196 l 18 minut temu, maciej_m napisał: Witam. Mam pytania do dobrze zorientowanych w temacie. Posiada A4B6 AVANT z motorem 1.6 i z najbardziej podstawowym zestawem hamulców czyli 1LZ (280mm) + 1KD (245). Auto stoi na 15" kołach z aluminiowymi felgami. Jak można się spodziewać hamulce działają co najwyżej tak sobie. Wymieniłem już tarcze, klocki, płyn i ogólnie zregenerowane elementy ale poprawy nie uzyskałem. Chciałbym zastosować najpierw większe tarcze przednie np. 312mm - wydaje mi się że większe w tym aucie nie mają sensu. I tu pytania: 1. Czy zmiana 280 na 312 wymaga jeszcze czegoś oprócz jarzm, zacisków, tarcz i klocków? 2. Czy taki zestaw pod 312 zmieścii się wewnątrz aluminiowej felgi 15"? Z góry dziękuję za pomoc. PozdrawiaMM. Jak masz 15tki to zapomnij o 312mm
Opublikowano 17 Sierpnia 20196 l Ok. Dzięki za szybką odpowiedź. A jak wygląda sprawa z pytaniem nr 1. Czy jakieś dodatkowe zmiany będą konieczne? Zakładam że zmienię felgi na 16". Choć niechętnie ?
Opublikowano 17 Sierpnia 20196 l Musisz mieć zaciski z przewodami sztywnymi i elastycznymi. I od razu żebyś wiedział, 312 wchodzi pod stal z Max ET48 ale nie pod każde Alu, no chyba że ori. Edytowane 17 Sierpnia 20196 l przez Dev
Opublikowano 17 Sierpnia 20196 l Ok. Czyli dochodzi kwestia wymiany przewodów elastycznych. I trzeba zwrócić uwagę na kompletność zacisków przy zakupie (przewody sztywne). Dev masz świetne rozeznanie więc pewnie potwierdzisz, że zmiana 280 na 288 nie przyniesie oczekiwanej zmiany. Moje B6 z racji motoru nie jest demonem szybkości i wcale nie ma nim być - ale dbam jak o S4 ;). Auto ma być przyzwoitym dupowozem do wożenia małżonki do codziennej tyry na dystans 50km i w tej roli spisuje się świetnie. Ale mam również A4B5 (tym autkiem podróżuje ja), też na podstawowym zestawie i z 1.6 pod maską, to auto hamuje rewelacyjnie - przynajmniej w porównaniu z B6. Podsumowując auto nie jest do wyścigów i generowania emocji. Nie oczekuje rewolucji ale poprawy na skalę B5. Edytowane 17 Sierpnia 20196 l przez maciej_m
Opublikowano 18 Sierpnia 20196 l Pytanie do Dev, jest jakiś patent aby zagrało. Zacisk a8 D3 dwutloczek w b7 felga 19 et 35 8,5"
Opublikowano 18 Sierpnia 20196 l 7 godzin temu, andrzej104513 napisał: Pytanie do Dev, jest jakiś patent aby zagrało. Zacisk a8 D3 dwutloczek w b7 felga 19 et 35 8,5" Nie bardzo rozumiem
Opublikowano 18 Sierpnia 20196 l Czy podejdzie mi zacisk z a8 D3 do b7 felga 19 8.5" et35. Ponoć trzeba dystans 13mm. Czy to prawda? Jak wsadze dystans to raczej felga wyjedzie sporo za nadkole.
Opublikowano 18 Sierpnia 20196 l Witaj, Kolega od B7 3.O TDI Suzuka grey z forum ćwiczył temat 2 tłoka z A8 D3. Niestety nie pamiętam jego nick'a. Zdaje się, że dystanse miał pod ten setup zrobione. Nie wiem czy też jak w przypadku A6 C6 przewody nie powinny być odpowiednio dłuższe. DEV pewnie ma to obcykane... Pozdrawiam
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto