Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

po zdjęciu pokrywy będzie można postawić trafną diagnozę? Coś się może stać jak tak bede jeździł? jeżdze z takim dudnieniem juz 1,5roku jak kupilem nie wiem ile wczesniej ktoś jezdzil 30k zrobione i caly czas tak samo jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie, masz to jeszcze w niedużym stopniu jeździj i sie nieprzejmuj bo remont to duża suma. Wałka trzeba by szukać oryginału bo zamienniki to na 50k km i znów to samo. A dobrą używke wałek ciężko wychaczyć.

Gdy zdejmiesz pokrywe i obejrzysz krzywki to od boku widać taką fazke jak jest na wierzchołkach i kanty są gładkie nierozklepane to wałek git, a jezeli są już kanty ostre i fazki niewidać to już niezadobrze, w tym temacie są tu gdzieś zdjęcia wałka.

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejme pokrywe i zobaczę z ciekawości. Jesli bym mial 100% pewność ze to przestanie po wymianie wałka to i bym 1500zl poswięcił. Rozmawialem z moich mechanikiem to powiedział zeby sobie narazie nic nie szukac skoro auto nie ma zadnych objawów oprocz dudnienia delikatnego, bo mozna wymienić częsci i nic to nie da i zeby dopiero cos szukać jak bedzie jakis wiekszy objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uszczelki pokrywy nie smaruj silikonem. Jest wielokrotnego uzytku i nietrzeba jej niczym paprać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy dudnienie z puchy filtra powietrza obecnie jestem na etapie wymiany całej góry tj walka szklanek i wszystkiego co potrzeba aby ten dźwięk znikną, auto jutro powinno już zagadać zobaczymy czy coś to dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uszczelki pokrywy nie smaruj silikonem. Jest wielokrotnego uzytku i nietrzeba jej niczym paprać,

Należy ja posmarować tylko i wyłącznie w czterech miejscach pokazanych poniżej (jak się tam nie da trochę to może się delikatnie pocić na tych rogach)

Warto też zachować podane kolejności odkręcania i dokręcania śrub (szczególnie dokręcania).

Nie należy dokręcać mocno bo można zerwać śrubę, moment to tylko 9 Nm.

ir3oh26r.jpg

d3q7trm5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy dudnienie z puchy filtra powietrza obecnie jestem na etapie wymiany całej góry tj walka szklanek i wszystkiego co potrzeba aby ten dźwięk znikną, auto jutro powinno już zagadać zobaczymy czy coś to dało...

Miałeś jakieś inne objawy oprócz tego dzwięku ? ile kasy poszlo na części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik chodził znacznie głosniej, nie było to już takie miękkie klepanie a raczej bardziej metaliczne i głośne, do tego jak postal 2dni nie ruszany to właśnie po odpaleniu było słychać z filtra ten charakterystyczny dźwięk.

Co do części oczywiście ogarnąłem to na zamiennikach, ale dokładną cenę podam Ci jutro bo na tą chwilę pamiętam tylko cenę walka RUVILLE -470zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dudni tylko na cieplym na zimnym moze delikatnie ale poza tym to odpalal i jezdzil normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił od strzała do końca, nie było żadnych problemów które mógłbym powiązać z tą usterka, u mnie było to tylko na zimnym silniku potem jak już się rozgrzal zostawalo tylko klepanie a dudnienie znikalo.

Graty ogólnie kupowałem w Inter Carsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy czy ustanie to . Zrobię to na pewno predzej czy pozniej bo mam zamiar jeszcze troche tym autem jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znaka jak tylko odbiorę auto czy te zabiegi dały jakiś efekt. Ogólnie gdyby nie wyciek oliwy spod głowicy to pewnie bym się za to tak szybko nie zabrał a tak to jedno przy drugim już zrobię, walek można kupić regenerowany i też chodzi ale jego cena nie byla aż tak atrakcyjna w stosunku do nowego RUVILLA więc wybrałem nowy, większość taki wrzuca i zero problemów jest z nimi, na ori nie ma się co nagrzewac za jego cenę można zrobić kpl remont całej głowicy.

Ja kupiłem ten że strony :https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://e-katalog.intercars.com.pl/produkty/3113131513331-EVR215404-walek-rozrzadu.html&ved=0ahUKEwip7s2Cm8HLAhWoKJoKHc3wAL0QFggcMAA&usg=AFQjCNHS6NfsVIorAdoSHHotOb592kYZOQ&sig2=WMCd52WYc0yaSYSdu57zmg

Oczywiście można go wyrwać znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij napisać jak wyszło. Ale jak robisz też remont glowicy to jestem wręcz w 100% pewny ze nie bedzie dudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą muzyczke może odpowiadać kilka rzeczy między innymi gora silnika ale też broki, źle zainstalowany filtr, EGR jest tego badziewia trochę, tyle że nasze auta mają już nakulgane co najmniej po 300 tysi przy takich przelotach to nie ma się co łudzić że walek i szklanki są nietkniete, i głównie to one tak gadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że dam znaka, więc co do części tak to wyszło:

Walek ruville 489zl
popychacze zaworowe kpl 188zl
sruby 6katne x4 59zl
zestaw naprawczy pd x4 118zl
panewki kpl 119zl
uszczelniacz walka 22zl
sruby walka posredniego x7 78zl
sruby mocujace pd x4 39zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tanio jak na popychacze :) Sprawdź czy to poprawne do Twojego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mechanik nic nie mówił przy montażu, wziąłem takie czarne INA .... w Carsie dobierali po VIN-ie...

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjątkowo tanio albo one tak potaniały. Ja dałem po max zniżkach coś ok 400pln za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjątkowo tanio albo one tak potaniały. Ja dałem po max zniżkach coś ok 400pln za komplet

Teraz nie całe 400 zł za kpl kosztuja w detalu, ja tez mam trochę zniżek więc udało się je trochę taniej wyrwać.

Jest progres auto poskładane i nawet jeździ, co do efektów, jest dobrze, silnik fajnie miękko klepie, z puchy filtra już nic nie dudni, wieczorem wrzucę zdjęcia zdjętych szklanek i wałka, zobaczycie jak to było wyklepane wszystko.... :shock3:

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...