Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno pełne zaślepienie Egr-u pomaga na dudnienie z filtra. Próbował ktoś? Są jakieś opinie ? kilka osób juz o tym pisało,ja u siebie mam wrazenie ze to idzie z EGR . Jutro jak będzie pogoda zaślepię i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam fotki wyjętych bebechów z mojej czapki:

DSC_0749.jpg
DSC_0754.jpg
Michał pełne zaślepienie EGR-a wg mnie nic nie pomoże a wręcz pogorszy motor będzie Ci sie telepał przy gaszeniu bo nie będzie działać klapa gasząca, jak już coś to lepiej go całkowicie z auta wywalić i w kolektor wspawać klapę gaszącą z 2.5 tdi.
Ja mam zaślepiony dopływ spalin do niego jedynie, ale to nie ma nic wspólnego z tym dudnieniem, u mnie kwalifikuje się on do wymiany i albo wpadnie nowy, albo całkowicie się tego pozbędę.
Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli chodzi o górę silnika to jest cisza, żadne dziwne dźwięki już się nie wydobywają spod pokrywy. Ogólnie poprawiła się kultura pracy silnika, chodzi miękko, no i znacznie lepiej odpala- to tak na pierwszy rzut oka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolbenschmidt-walek-fabia-octavia-1-9-tdi-awx-avf-i6045318669.html

O nim mówicie daje on rade ? czy jak cała reszta do du... ???

Tak o ile to wałek o ref nr 50006304 (bez /1 na końcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest kuty to powinien być ok, jeśli to szlifowany odlew to kup sobie odrazu dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuty to chyba jedynie w aso tak to odlewy wszystko, niema szans zeby kuty był za 500-1000 zl.

A tak z innej beczki czy taki wałek jest utwardzany (azotowany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się posiłkować z ori używką .Ktoś tu kiedyś napisał że najlepiej szukać z młodych roczników aut z silnikiem o kodzie BLT .Występowały one :

  • Seat Cordoba 1.9 TDI 96 131 do 11.2009 r BLT
  • Seat Ibiza IV 1.9TDI 96 131 do 11.2009 r BLT
  • Skoda Fabia RS 96 131 do 03.2008 BLT
  • Skoda Superb 96 131 do 03.2008 AWX , AVF
  • VW Polo 96 131 do 11.2009 BLT

Być może jutro mechanik zajrzy mi pod pokrywe i zobaczymy jak ma się wałeczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ze skodziny do swojego kupiłem za 70£

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucichł cos silnik po wymianie wałka? Wiesz jaki miał przebieg silnik od którego brałeś wałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tym wałku? jak krzywki ja się nie znam http://allegro.pl/walek-rozrzadu-1-9-tdi-pd-130-km-asz-ajm-arl-ideal-i6073526260.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucichł cos silnik po wymianie wałka? Wiesz jaki miał przebieg silnik od którego brałeś wałek?

120 mil jeśli dobrze pamiętam. Jeszcze go nie założyłem bo mam założony z plasteliny. Nowy federal gowno cos tam. Po 30 tys km zajrzałem pod dekiel i był już przytarty. W najbliższych tygodniach wymiana na ori który nie nosi śladów zużycia i myślę że już zostanie w tym aucie na kolejne 4 stowki.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie najprawdopodobniej tez walek do wymiany. Co najlepsze 8tys temu byla robiona kompletna glowica z calym osprzetem. Walek oczywiscie FEBI szklanki ina uszczelniacze i inne pierdoly. Ten walek z aukcji bedzie dobry? Bo zadnych uzywek nie widze.

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-audi-a4-b7-2-0-tdi-bpw-140km-103kw-i6043802240.html

Musze wymieniac wszystko od poczatku czy tylko walek i smigadac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik mi dziś rozebral górę . Szklanki w dobrym stanie tylko jedna popękana ale nie pęknięta. Wałek w bdb stanie krzyki ok jedynie krzywka na której byla najbardziej zjechana leciutko z małym takim progiem pod palcem wyczuwalnym naprawdę bardzo delikatnie. Wymieniam szklanki paneli i uszczelniacz. Wałek niby nie musze bo dobry. Mam nadzieję że to pomoże na moje dudnienie. Jakie macie zdanie czy jedna szklanka by powodowała lekkie dudnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede robil zabieg w piatek dopiero co 8tys km temu generalny remont glowicy i tez mi dudni i slabo jedzie wiec obstawiamy z magikiem naszym ze walek sie wytarl. Takze chlopaki FEBI to szit. Teraz kupie kolbenschmidta walek mam nadzieje ze bedzie spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje A4 wróciło od mechanika (swap na 320/288) i przy okazji ogledziny wałka rozrządu. Wchodzę do garazu i pytam " i jak?" - fabryka ,odpowiedział.

Nalatane 270kk .Mam go rok i sam nim zrobiłem 15kk. Nie wiemy czy to org jeszcze wałek czy już wymieniany. Także igła wałek . Ale teraz bedę sę zastanawiał czy już był wymieniany. Jak bym sie nie pośpieszył z rozrządem po zakupie to bysmy go wyjeli i zobaczyli także panewki i szklanki. Głośno mi coś pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jestem po wymianie szklanek i panewek.Wałek był ok. dudnienia nie ma silnik ładnie pracuje ale jest nowy problem. Rano po odpaleniu przez chwile telepie mi silnikiem. Co mogło pójść nie tak?

dodam że wcześniej tak nie było a jak było to może sekundę po odpaleniu. Na ciepłym ik

vag podpialem w bloku 004 synchro -3.3 było wcześniej zero 0.6 i korekcję wtryskow gorsze niż były..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


synchro -3.3 było wcześniej zero 0.6 i korekcję wtryskow gorsze niż były..

Przy przestawieniu na minus zawsze korekcje się pogarszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...