Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Klucze są dobre do warsztatu


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , odbiegam pod tematu audi , ale przynajmniej w dobry dział trafiłem.

Kupilem 3-4 miesiace temu zestaw kluczy o ile sie nie myle firmy GEKO ,coś takiego http://allegro.pl/zestaw-kluczy-94-szt-klucze-nasadowe-torx-geko-i2259274661.html niestety krece sobie dosyc czesto w garazu i juz mała grzechotka poszla :/ http://a4-klub.pl/vb/newthread.php?do=newthread&f=20

Planuje kupic Zestaw kluczy tym razem cos lepszego , upatrzylem sobie zestaw Stanleya badz BETA na allegro stanley ok 300zl Beta 380zl plus klucze płaskie zestawik ok 150zl plus jakieś sruobkręty ok 80zl

Tylko niewiem z jakiej firmy kupic :/ nie chce dac sie nabrac znowu na piekny opis , dlatego pytam tych ktorzy uzywaja ktorejs marki co kupic ?

BETA , STANLEY , slyszalem też o USAG

Co koledzy jest sprawdzone i psluzy mi troche ? mysle nad wydaniem 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 lata temu zestaw kluczy YATO, kosztował mnie prawie 300 zł i bardzo sobie go chwalę. Używam ich bardzo często i jak narazie mnie nie zawiodły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato rwą się i można sobie przy robocie jeszcze łape rozwalić jak klucz nie zwytrzyma :kwasny: ale BETA to pierwsza liga :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o płaskie, u siebie przy ciężarówkach ostatnio używamy do 32mm Corona ...musze powiedzieć, że nieraz się na nich uwiesze i nie moge im dać rady... grzechotki z nasadkami i torxami też mamy z corony i też sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam nasadek yato i jestem zadowolony... Oczywiście nie odkręcam nimi śrub zapieczoych itd. ponieważ grechotki nie nadają się do takich rzeczy. W firmie w której pracuję mechanicy mają płasko-oczkowe geko i sobie chwalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Stanleya widziałem sporo negatywnych opinii, że niby teraz to już nie ta sama firma co kiedyś... ale powiem tak: kilka kluczy sobie z tej firmy sprawiłem (takich pojedynczych, jak coś trzeba było dokupić...), np. ostatnio taką rękojeść 1/2" http://www.stanley-sklep.com/3684-stanley-rekojesc-1-2-uchylna-4-86-413.html z tej zabawki jestem bardzo zadowolony, niejedne markowe klucze połamałem na niejednych śrubach, ale to zawsze daje radę. Można po tym skakać (jest elastyczny dzięki czemu energię ze zgięcia (tak po ludzku mówiąc) przekłada na siłę potrzebną do odkręcenia śruby), na razie wytrzymywał, odkręcił wszystko i zero śladów użytkowania...

Nie raz już myślałem nad zakupem jakiegoś porządnego zestawiku ale jakoś zawsze przeglądając zawartość takowych dochodziłem do wniosku że z tego przydało by mi się to, z tego tamto... :facepalm:

Dlatego wyszedłem z założenia że dokupuję sobie "porządne" klucze pojedynczo, tylko jeśli widzę taką potrzebę - aczkolwiek to może wynikać między innymi z faktu iż jestem raczej mechanikiem amatorem który na co dzień pracuje w IT a po robocie lubi się odstresować dłubiąc przy autkach więc nie mam potrzeby posiadania wszystkiego super...

Prawda jest taka że nie jeden tani chinol sprawdza się w 100% przy najzwyklejszych pracach, również nie jeden markowy zestaw okaże się wybrakowany przy najzwyklejszych pracach pod względem zawartości...

Reasumując i wracając do tematu: z Bety nigdy nie korzystałem ale słyszałem bardzo dobre opinie od kolegów z branży motoryzacyjnej, na temat nowych Stanley'ów nie jedną niepochlebną opinię słyszałem, lecz sam używam pojedynczych kluczy do ciężkich robót i nigdy się nie zawiodłem więc osobiście mogę polecić :wink:

Ale się kurde rozpisałem... :decayed: Może dlatego że to temat rzeka... Na zasadzie "co komu pasuje" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem narzędziami BAHCO i trzeba przyznać że są warte ceny

począwszy od młotka po szczypce, śrubokręty nie do zdarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem narzędziami BAHCO i trzeba przyznać że są warte ceny

począwszy od młotka po szczypce, śrubokręty nie do zdarcia

Ja niestety nie mogę tego potwierdzić, po roku pracy nimi w firmie nie trzymają już wymiarów (nasadki), równie słabe grzechotki. Za to oczkowe i płasko-oczkowe jak najbardziej (ale są rzadziej użytkowane). Nie mniej nie da się nijak porównać ich do Stahlwille czy Facoma. Tyle, że z tego co kolega podał to nie ten budżet. Ale może spróbuj poszukać coś SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato rwą się i można sobie przy robocie jeszcze łape rozwalić jak klucz nie zwytrzyma :kwasny: ale BETA to pierwsza liga :kox:

mnie tam się nic nie rwie:decayed: chociaż płaskich nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw Stanley'a i złego słowa nie powiem, oczywiście kupowany w pewnym sklepie a nie na alledrogo. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem ze zainwestuje troche wiecej , biore zestaw polecany przez mosquito "BAHCO" mimo ze nieznam tej marki kompletnie ale ufam koledze z forum i dokupie srubokrety firmy BETA a jak cos sie zrypie to bede dokupywac tak jak sokal co jakis czas cos markowego , wiec jak sie cos zepsuje to wiadomo kogo wina :D odezwe sie za jakis wiekszy remont i napisze jak sie sprzet sprawuje, no i postaram sie znalezc komplet w normalnym sklepie chyba ze bedzie duza roznica cenowa to kupie na alledrogo . Dzieki wielkie :) niech wam spalanie bedzie niskie :)

PS. bylem dzisiaj w GRENE i znajomy zaoferowal mi zestaw kluczy za 500zl wszystko fajnie ale kompletnie niewiem czy to nie jakis chinski sprzet ? uzywal ktos ? mysle ze jednak zostane przy BAHCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie parę dni temu dostałem zamówiony zestaw kluczy polskiej firmy COVAL, bardzo podobny do tych co kupił gacekmen1. Słyszałem, że są solidne. Mieliście kiedykolwiek z nimi kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam równiez Jonnesway-a klucze :)

Sam uzywam stanleya albo jonneswaya i złego zdania nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem użytkownikiem Covala. Nasadki bardzo dobrze się spisują. Grzechotka duża super, mała też bardzo mocna, jednak mi się urwał przełącznik w niej (nie wiem do tej pory, jakim cudem). Połamałem z tego zestawu imbusa 12 i torxa 45, jednak rzeczywiście wtedy używałem dużej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...