Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomemu tez próbowałem zrobic ten panelik

poprawilem luty, przeczyścilem ścieżki te do wyświetlacza no i było ok. lecz po jakims czasie ok 20 min znowu nie dzialala regulacja temp w dół ( nie mozna było zmniejszyć oraz regulacja nawiewu (w górę). To ta sama ścieżka z tego co się orientuję. Dwa razy poprawiaem ten lut . Chwile działalo a potem znowu lipa. Co dziwne wszystkie żaróweczki od podświetlenia były popalone. Prad tam normalnie dochodzi więc luty są ok. Co może być przyczyną .

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacina się silniczek od klapy gorącego powietrza i dlatego nie daje się zmniejszyć temperatury. W takim przypadku polecam VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj po przelutowaniu troche mruga wiec albo jeden lut pominalem albo nie wiem co.. takie sekundowe mrugniecia.. czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowowie co moze byc przyczyna w ADR 95 r z klima że po właczeniu pozycji podświetlenie klimy sie swieci a po przekręceniu kluczyka na zapłon nie ma podswietlenia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, gdzie można dostać te żaróweczki 0,9W? Chciałem zachować równowagę w intensywności podświetlania. Szukałem na necie i nico, do ASO mam trochę daleko.

PS dot. żarówek : Obstawiam, że rejestrację z tyłu podświetlają żarówki rurkowe, jeśli trafiłem to jaką mają moc?

A teraz problem, panel nie reaguje na naciśnięcie "strzałki w górę" - nie świeci się przy ciągłym trzymaniu, nie wiem nawet z czego ma lecieć powietrze bo nie działa mi to od zawsze :P

Drugi problem to też brak ale wyświetlania napisu "man".

Jakieś pomysły?

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podświetleniem tablicy rejestracyjnej faktycznie trafiłeś. Podświetla ją żarówka rurkowa 12V 5W. Z tego co pamiętam te żarówki produkowane są o różnych długościach. Przed zakupem polecam sprawdzić ile mierzy ona mm. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki dotyczące ożywienia klimatronika. Zrobiłem tak jak jest to opisane i teraz wszystko działa. Ciekawe na jak długo :> . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam problem z wyświetlaczem. Pojawiły się na nim jakieś plamy. Tak jakby coś się w nim rozlało. Czy miał ktoś coś takiego, czy istnieje jakaś możliwość naprawy? Byłbym wdzięczny za odpowiedz. Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab29a966087ffb18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda myslałem że można to jakoś naprawić :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to już całkowicie wyświetlacz zwariował. Raz pojedyncze segmenty cyfr się wyświetlają kiedy nie trzeba a raz w ogóle nie działają . Śnieżynka od klimatyzacji też włącza się kiedy się jej spodoba. Najdziwniejsze jest z tego to że jeśli chodzi o samo działanie ogrzewania/klimatyzacji to chodzi bez zarzutu. Czyściłem go już nie raz, poprawiałem luty ale nadal to nic nie pomogło. Ma ktoś jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawnie i szybko poszło z rozebraniem i tak jak wspomniał tomekpal uwaga na plastikowe zatrzaski przy wyjmowaniu płytki. Ja wyłamałem jeden zatrzask :wallbash:. Z lutami pomógł mi koleś z komisu elektromicznego. Złożyłem równie szybko jak rozebrałem. Jak narazie wszystko w porządku. Nic nie miga, nie gasnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów mi bardzo poradnik bardzo pomógł do tego wymieniłem sobie jeszcze żaróweczki :) teraz ladnie jasno wszystko świeci :) żaróweczki koszt 2 zl efekt supcio bo mialem ciemność od kupienia samochodu :( wielkie dzięki za poradnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karlik85 udalo ci sie zrobic wyswietlacz? bo mam taki sam problem... i niewiem jak sie tego pozbyc

aa63c543b01530f0m.jpg 2666b8d364abe12cm.jpg

juz naprawione,przeszlo po wymianie amortyzatorów :polew: a tak na serio to pojawilo sie samo i samo zniklo? niewiem co i jak poprostu zniklo? i jest oki

212f97588f7717acmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś mi powie czy jest możliwa wymiana panelu sterowania 8D0 820 043 H podświetlany żarówkami na nowszy 8L0 820 043 M podświetlany diodami dodam że po podłączeniu panelu 8L0 820 043 M wszystko wydaje się działać poprawnie niestety nie działa nawiew zimnego powietrza tzn dmucha kontrolka sie zapala ale nie zimnym a ciepłym powietrzem (może wystarczy przepiąć kable w kostkach) jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i bawił sie z podmianą paneli proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie będę dziś wyciągał i poprawiał climatronica w afn 96rok od kolegi, po prostu nie widać żadnych wskazań na nim (wszytko działa na wyczucie, czyli klima i nawiew) po dociśnieciu panela czasem wszytko się pojawia. Ale moje pytanie jest inne, czemu guziki trzeba naciskać z bardzo ale to bardzo duża siłą? da się to naprawić? co to może być?

i czy w domu dam radę odratować parę brakujących segmentów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę tworzył nowego wątku więc zapytam tutaj...

Panowie jak wygląda sprawa z wymianą podświetlenia w climatronicu na inny kolor? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie będę dziś wyciągał i poprawiał climatronica w afn 96rok od kolegi, po prostu nie widać żadnych wskazań na nim (wszytko działa na wyczucie, czyli klima i nawiew) po dociśnieciu panela czasem wszytko się pojawia. Ale moje pytanie jest inne, czemu guziki trzeba naciskać z bardzo ale to bardzo duża siłą? da się to naprawić? co to może być?

i czy w domu dam radę odratować parę brakujących segmentów??

99% popekane luty u siebie poprawialem pare dni temu bardzo ciezko dzialy przyciski od zwiekszania sily nadmuchu, redukowania temp. oraz wlaczania klimatyzacji. popraw luty i bedize ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...