Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie felgi 17 czy 18??


Won$ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup felg do swojej a4 jest to b5. Problem jest taki, ze nie wiem czy lepiej założyć jakąś szeroka siedemnastke np przod 8,5, 9 tył 10 czy wąską 18?? Felgi jakie bym chciał kupic to RH Zw1 lub zw3. Zawieszenie mam gwintowane więc jakoś by się to dopasowało. Pytanie też jak to będzie wyglądało podczas jazdy czy będzie obcierało czy coś w tym stylu. Proszę o wasze opinie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj 18" bo 17" Ci się zgubi przy tych felgach, które wymieniłeś. Głowy nie dam sobie uciąć ale przeważnie RH mają et 60 więc i tak odpowiedni dystans będziesz musiał dać żeby to jakoś wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem inaczej - kupiłem ori 17" i teraz żałuje, że nie 18". Ładuj osiemnastki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego wąska 18ka(wiem ze takie najlepsze:banan: ) ale przecież są te szersze 18ki:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 18 18 ja mam szerokie ori z A8 i pięknie wyglądają zobacz jak wyglądają u mnie na autku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do b6 18" ASA BBS GT II i do tego dałem oponki 225/40R18

wygląd gitara ;) ale autko lekko zamulone (odczuwalna różnica pomiędzy 16" i oponką 205/55)

niedawno byłem na programie i obecnie mam 161 kucyków - autko teraz jest jak najbardziej ok.

więc jeżeli dasz 18 cali i fajne oponki a masz oryginalne kucyki to będzie tzw. muł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muł mułem ale 18 nasze drogi to masakra:) na gladkiej nawierzchni ekstra ale na dziurach to wrazenia niezapomniane od razu sie glodny robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha masz rację

kupując i zakładając 18ki musisz wiedzieć że wszystkie dziury, wysokie krawężniki trzeba omijać

ale jak jeździsz normalnie nie gaz do dechy to spokojnie przejedziesz

więc decyzja tylko do kupującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, a ja przejechałem się ze znajomym B6 na 18 i wydaje mi się że było bardziej komfortowo niż u mnie w B5 na 17 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jakie masz sprężyny czy zawieszenie

ja mam sprężyny weitec obniżające i jeździ się super ale na pewno są twardsze od oryginałów lub moich zimowych lesjofors

nie kupisz przecież 18tek do normalnych sprężyn bo nie wiem jak by się prezentowały na samochodzie - raczej fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1be, u Kolegi H&R -40 a amory nie wiem jakie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się oszukiwać 18 daje dużo co chodzi o wygląd autka ale komfort to tak jak koledzy wyżej piszą zależy od zawieszki, ja użytkuje 18 od 2 lat i muszę przyznać że troszkę trwało zanim się przyzwyczaiłem,ale po tym czasie nie zamienił bym na mniejsze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort komfortem ale mnie najbardziej boli spalanie zwiekszone o 0,5 - 1,0 l. w porównaniu do 15":decayed: Ja mam 17" ale na szerokim kapciu: 235x45... do tego trzeba się nauczyć kierownice mocno trzymać bo na koleinach to jest mada faka.:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj 18...też miałem dylemat- kupiłem 17stki, a teraz żałuje...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuj 18tki od razu bo jak kupisz mniejsze to po miesiącu, dwóch będziesz sobie pluł w brodę, że kupiłeś tylko 17tki. różnicy w spalaniu, w osiągach czy też w komforcie między 17-18 cali nie ma praktycznie żadnej. ja śmigam obecnie na 19tce i gdybym tylko miał mocniejszy motor to ładowałbym 20 cali :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 18 Kolego, a najlepiej 19.

17 to praktycznie seria :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby było o tym 20 postów wyżej.. Dla odmiany proponuje 20cali :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...