Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Orientuje się ktoś gdzie takie cudo można kupić? i jak to podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić restart MMI sypthony?

Dodam że jak wejdę w 56 radio i adaptacje to nie mam kanału 111,nie ma nic pod nim zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić restart MMI sypthony?

Dodam że jak wejdę w 56 radio i adaptacje to nie mam kanału 111,nie ma nic pod nim zapisane.

SYMPHONY : Tu RESTARTU żadnego nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, wyłącz radio raz przyciskając pokrętło głośności, a potem wciśnij je i przytrzymaj. Radio się włączy a po jakichś trzech sekundach zrestartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, uruchomiło się ponownie i nic. Wprowadziłem sobie język polski i pomiar aku kodowanie vcds zapisał a na radiu po staremu

​moze z vcds reset pomoże tylko nie mam go pod kanałem 111 ale coś pod 22 jest i brzmi jak reset

Edytowane przez Qoral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, uruchomiło się ponownie i nic. Wprowadziłem sobie język polski i pomiar aku kodowanie vcds zapisał a na radiu po staremu

​moze z vcds reset pomoże tylko nie mam go pod kanałem 111 ale coś pod 22 jest i brzmi jak reset

Wprowadziłeś sobie język polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, uruchomiło się ponownie i nic. Wprowadziłem sobie język polski i pomiar aku kodowanie vcds zapisał a na radiu po staremu

​moze z vcds reset pomoże tylko nie mam go pod kanałem 111 ale coś pod 22 jest i brzmi jak reset

Wprowadziłeś sobie język polski?

W kanale 56 radio nie pamiętam pod którym bitem jest język do wyboru, jutro podam szczegóły jak tylko się podepne pod komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opcja jest ale tego kodowania nie przyjmuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opcja jest ale tego kodowania nie przyjmuje :D
Bez sensu trochę co..

A powiedzcie mi jeżeli chce zmienić logo w menu startowym i w danym bicie nie mam dostępnych żadnych bajtów ale mam powyżej cyferki 0000000 czy po dodaniu odpowiedniej wartości można to zakodowac w ten sposób?

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opcja jest ale tego kodowania nie przyjmuje :D
Bez sensu trochę co..

A powiedzcie mi jeżeli chce zmienić logo w menu startowym i w danym bicie nie mam dostępnych żadnych bajtów ale mam powyżej cyferki 0000000 czy po dodaniu odpowiedniej wartości można to zakodowac w ten sposób?

Działa sprawdziłem, po dodaniu 11 na końcu daje wynik logo S

Mam kilka problemów

1.z zakodowaniem wizualizacji parkowania, wchodząc w 10,wyskakuje mi ze kontroler nie odpowiada. A czujniki na tył mam.. Pikaja podczas parkowania tyłem.

2. Chciałbym włączyć sygnał niezapiętych pasów, kontrolke włączyłem, dodałem 4 do adaptacji.. I zostało włączyć w 46 jak pisał któryś z użytkowników podajrze w 46 bit 2 czy 3. I tutaj mam błąd Coding rejected, Error 31. Po wpisaniu Access i kodu dalej to samo. Sygnału niema, kontrolka się świeci.

Alarm jest bo jak zapala światła a niezamkne drzwi to pika.

3. Chciałbym wyłączyć Led przy włączeniu kierukowaskAzu,nie mogę znaleźć tego kodowania.

4. Zastanawia mnie co to jest opcja leaving home

Edytowane przez Qoral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zastanawia mnie co to jest opcja leaving home

Wieczorem po otworzeniu lub zamknięciu auta świecą się przez jakiś czas halogeny (lub xenon w zależności od ustawienia) oraz światła postojowe z tyłu i podświetlenie tablicy.

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na forum znalazłem jak można wyłączyć Start/Stop przez Vcds.

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!
01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

Na niemieckiej stronie znalazłem dokładnie taki sam opis.

Domyślam się że w TDI nie ma możliwości wyłączenia tego systemu ????

Mi to naprawdę nie potrzebne a dużo jeżdżę i już mam dość za każdym razem wyłączać ten system guzikiem.

Może ktoś się orientuję czy jest możliwość pozbycia się tego gadżetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to naprawdę nie potrzebne a dużo jeżdżę i już mam dość za każdym razem wyłączać ten system guzikiem.

Może ktoś się orientuję czy jest możliwość pozbycia się tego gadżetu

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200983-vcds-vag-com-kodowania-a4-b8/page-42?p=4232109#entry4232109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) udało mi się też znaleźć tego pająka do ominięcia start stop tylko gdzie go właśnie dostać i jak to samemu zamontować żeby działało. Szkoda że nie można tego wyłączyć w sterowniku :(

To co kiedyś mi się udało znaleźć:

http://www.nicomania.de/en/auto/start-stop-automatik-deaktivieren/

Edytowane przez wesoly_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Czy jest możliwość zakodowania tylnych świateł led, aby podczas hamowania awaryjnego migaly one na zmianę (coś jak w safety car w F1)? Coś zaslyszalem, ale nie wiem, czy da radę coś takiego zrobić ;-)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Grzesiu ;-) Wydawało mi się, ze ktoś na troooopie o tym pisał, ale to może tylko moja wyobraźnia :-P

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szkoda że nie można tego wyłączyć w sterowniku :(

Spróbuj wykodować to ze sterownika, bo parę osób pisało na forum że nawet z TDI udało im się wyłączyć SS, chociaż większość poległa. Kodowanie takie samo jak w TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...