Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

tzn. ja mam RNS i MF więc wiem jak to działa ale jak...kolega na Concerta to jak bedzie mógł odbierać? tylko fonem czy jakoś z poziomu radia? (MF nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mm sprawdziłem wszystkie kabla istalowałem h.. mójstwa i nic

jak włącze zapłon słychać ale bardzo cicho mimo max głośności a jak tylko zapłon wyłącze i mam dalej aktywne BT to słychać bardzo głośno tak jak powinno być, po czym może leżeć problem

zaznaczam mam concerta i can podpięte pod klimatronik, gdyz w kostce nie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! czy ktoś ma w posiadaniu schemat elektryczny modułu 8P00862335Q coś się spaliło inie wiem gdzie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu kupiłem zestaw bluetooth Q od jednego z forumowiczów, wszystko podłączone, można rozmawiać i sterować multifunkcją. Mam niestety problem z czasem oczekiwania na połączenie się telefonu z bluetooth. Nieraz blutek włącza się praktycznie od razu, nieraz muszę czekać 5-7 min. Jest to strasznie wkurzające, ponieważ często tak bywa że się śpieszę, wsiadam do auta i chcę zadzwonić i urządzenia nie łączą się. Czy jest to wina anteny bluetooth?

Drugi problem jest z jakością rozmowy, tzn. ja wszystko bardzo dobrze słyszę, ale osoba z którą rozmawiam skarży się że słychać jakieś trzaski i szumy.

Pewnie problem z mikrofonem, czy tak? Dodam, że nie mam go ori tylko bose (taki był w zestawie jak kupiłem). Proszę o odpowiedź czy muszę wymienić antenę i mikrofon, czy da radę to jakoś wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy moje uwagi coś pomogą czy nie, ale napisze moje spostrzeżenie. Zauważyłem, że jak np. rano jadąc do pracy włączę BT w telefonie i uzyskam połączenie z autem, a potem przy wysiadaniu nie wyłączę BT w telefonie to po ponownym wejściu do auta za jakiś czas, połączenie z modułem w aucie jest niemal natychmiastowe. Jak zaś wyłączam BT przy wyjściu z auta i włączam po ponownym wejściu to trwa to trochę dużej, choć nie tak długo jak u kolego Dranek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) ostatnio wpadl mi do glowy pomysl zebu kupic modul BT do mojego auta i zastanawiam sie jaki bo z tego co widze jest ich kilka modeli :/ kierownice mam zwykla nie wielofunkcyjna :/ a wsadzone tam bylo RNS-E z tego co widze wszystko jest podlaczone tylko ktos wyciagnol sobie modul :/ wiec co radzicie kupic !!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) ostatnio wpadl mi do glowy pomysl zebu kupic modul BT do mojego auta i zastanawiam sie jaki bo z tego co widze jest ich kilka modeli :/ kierownice mam zwykla nie wielofunkcyjna :/ a wsadzone tam bylo RNS-E z tego co widze wszystko jest podlaczone tylko ktos wyciagnol sobie modul :/ wiec co radzicie kupic !!??

Kup moduł jak najnowszy rocznikowo, rozpiskę masz przecież na pierwszej stronie. Najlepiej kupić 8P0 862 335 H,Q lub nowsze jak znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prośbę jak zakodować moduł bluetooth do rns e.Oznaczenie modułu 8P0 862 335H.Wymieniłem rns low na rns e i przestal mi on działać.Reszta działa jak należy.Telefon paruje się z bluetoothem,słychać dźwięk informujący o podłączeniu,dzwoniąc z telefonu rozmawiam przez wbudowany zestaw tylko navi nie wyświetla zasięgu i ikony bluetooth ,i caly czas jest komunikat że telefon nie zainstalowany.Z góry dzięki za pomoc.Telefon to xperia x 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak połączysz sie blutkiem zrób restart navi , chyba że navi żle skodowałeś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest złe zakodowana navi.

---------- Post dopisany at 09:02 ---------- Poprzedni post napisany at 08:54 ----------

Sprawdź kodowanie w RNS-E

na piątym miejscu powinno być 4.

Tu jest instrukcja

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio/Navigation_System_(RNS-E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.Zaraz biore się do roboty.Jak się uda dam znać.

Jakie nie uda też daj. Będziemy dalej myśleć. Sprawdź w tym miejscu jeszcze 2 i 3.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi powiedziec czy dużo przeróki jest zeby kabel do modułu pod rns-e zaadoptować pod concert II

Trzeba obciąć kostkę i polutować 8 kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem posiadam bluetooth z koncównka H w pewnym momencie przestal dzialac mi mikrofon i glos przez glosniki samochodowe, myslalem ze sie wysypal, podlaczylem drugi z koncówka N i po pierwszym polączeniu pojawil sie ten sam problem, odlączyłem bluetooth i probowałem polaczyc jeszcze raz z telefonem ale juz tego z N nie moze znależć. tego z h znajduje ale nie dziala glos ani mikrofon

prosze o pomoc.

---------- Post dopisany at 22:39 ---------- Poprzedni post napisany at 22:39 ----------

Witam mam problem posiadam bluetooth z koncównka H w pewnym momencie przestal dzialac mi mikrofon i glos przez glosniki samochodowe, myslalem ze sie wysypal, podlaczylem drugi z koncówka N i po pierwszym polączeniu pojawil sie ten sam problem, odlączyłem bluetooth i probowałem polaczyc jeszcze raz z telefonem ale juz tego z N nie moze znależć. tego z h znajduje ale nie dziala glos ani mikrofon

prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podpiąć Vag'a i połączyć się z grupą "77-telephone" - od razu dodam, że zwykłym kablem KKL od Viakena się nie połączysz - musisz mieć coś lepszego co łączy się z szyną CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podpiąć Vag'a i połączyć się z grupą "77-telephone" - od razu dodam, że zwykłym kablem KKL od Viakena się nie połączysz - musisz mieć coś lepszego co łączy się z szyną CAN

Mam zwykły kabel KKL, co prawda nie od Viakiena, ale łączę się nim z grupą 77-telephone bez problemu :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podpiąć Vag'a i połączyć się z grupą "77-telephone" - od razu dodam, że zwykłym kablem KKL od Viakena się nie połączysz - musisz mieć coś lepszego co łączy się z szyną CAN

Mam zwykły kabel KKL, co prawda nie od Viakiena, ale łączę się nim z grupą 77-telephone bez problemu :eusathink:

to mi przybiłeś gwoździa :kox: ja u siebie podczas próby łączenia mam komunikat "too many error to connect" czy coś w tym stylu. W wątku pare osób też miało podobny problem i pisali że mieli słaby kabel, zaś za pomocą kabla obsługującego szynę CAN łączyli się bez problemu.

PS. Mam prośbę do moderatorów czy mogli by pierwszy post zwinąć w "zwijak", aby nie było potrzeby przewijania paru ekranów, żeby przeczytać bieżące wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kkl też się łączę bez problemu. Problem jest tylko przy vag 3.11, nie da się wejść w adaptację kanałów większych niż 100, za to można to zrobić bez problemu wersja 4.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...