Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana katalizatora


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj kupilem obdII i bluetooth i mi sie nie chiaclo polaczyc co za czort? co to za wina? moze kompa bo nie chial nawet z tel sie poloczyc a blue pod pc dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczenie samego błędu żeby się nie pojawiał to sprawa dosyć prosta, odłączenie całkowite drugiej sondy to troche trudniejsze ale to tylo kwestia testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupilem obdII i bluetooth i mi sie nie chiaclo polaczyc co za czort? co to za wina? moze kompa bo nie chial nawet z tel sie poloczyc a blue pod pc dzialalo

Do końca nie zrozumiałem na jakim urzadzeniu próbujesz się połączyć, ale jeżeli telefon z Androidem, to najpierw parujesz OBD2 bezpośrednio z systemu, a następnie w Torque. Każde nastepne uruchomienie będzie automatycznie wywoływało łączenie z OBD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po założeniu "kolanka" tak jak pisałem wcześniej, co jakiś czas wyskakują poniższe błędy (check się nie zapala, jedynie błędy po podłączeniu kompa). Dodam, że nie rozwiercałem kolanka (aktualna średnica otworu to 4mm). Zamierzam rozwiercić kolanko do 7mm, jeśli to nie pomoże to już nie mam pomysłu.

Myślicie, że jeżdżąc z tymi błędami niszczę w jakiś sposób silnik ?? Czy te błędy (nieprawidłowe działanie tej sondy) wpływa na żywotność jakiekolwiek części? Ja nie zauważyłem żadnej różnicy...

Poniżej błędy.

3 Faults Found:

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High

P1114 - 35-10 - - - Intermittent

16523 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: Response too Slow

P0139 - 35-10 - - - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podzielę swoimi zmaganiami z readiness i check związanym z katami .

Audi z profilu , wszystkie katy wbite przez poprzedniego właściciela , zostały tylko puchy , jest lpg check zapalał się po ok 200km ciągłej jazdy i oczywiście readiness na czerwono .

Dotoczyłem u tokarza dwie tulejki długie na 45mm , otwór 3mm , wkręciłem i po problemie , jeżdżę już ponad 2500 km i check brak , readiness zielony , jedno co mnie zaciekawiło to w bloku gdzie testujemy katy wartości w idlu oscylują , ale nie przekraczają 0,44 ( norma euro 4) , przy butowaniu idą do 0,9 , może cos to wniesie do tematu ? Zastanawiałem się jeszcze nad przekodowaniem sterownika na normę euro 3 , bo VCDS daje taką możliwość ale trzeba mieć login .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu VCDS i wejściu w silnik , kodowanie rozwija się zakladka z podpowiedziami którą cyfrę i na jaką zmienić i jest opcja zmiany normy z euro 4 na euro 3 , ale jest zabezpieczona loginem ,przy próbie zmiany wywala błąd i nie można nic zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba spróbować,podobno z pierwszych (2001r)lat prod. w b6 może da radę to bez loginu zrobić tak jak np. regulację wolnych obrotów ? od 2002r trzeba się logować do ECU żeby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2003 i potrzebny login , na rosstech znalazłem 01283 trzeba jutro spr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obdII przez bluetooth wpietym pod usb w notebooku i nie chcialo nawiazac polaczenia, a zainstalowalem wszystkie sterowniki ktore byly na plycie w zestawie z obdII. Bluetooth jest ok bo pod PC dzialal z telefonem a z notebookiem juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prześledziłem dokładnie temat związany z katalizatorem po czym zdecydowałem się na zakup emulatora prostego, na razie założony bez rozwiercania i o ile nie pojawiają się błędy to mam problem z readliness gdyż przy pozycjach Oxygen sensor, Evaporative emissions oraz Catalytic Converter pojawia się na czerwono Failed or Incomplete. Próbowałem uruchomić test katalizatora lecz nie startuje, może powinienem spróbować rozwiercić tuleję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie stronę z opisami co i jak niestety ALT tam nie widzę , ale jest opisane jak przeprowadzać testy. Audi Portal: ECU Diagnostic . Audi A4 8E (2001-2008) . Engine Control Unit J220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, udało się przeprowadzić testy sond z pozytywnym wynikiem :) niestety katalizator nie przeszedł testu i w oknie Catalytic Converter dalej mam czerwono. W czasie testu pokazywał wartość 91-92 więc to raczej jego końcówka. Chyba będę musiał poczekać i zobaczyć po jakim czasie będzie zapalała się kontrolka a wtedy czas na wymianę katalizatora chyba że ma ktoś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, udało się przeprowadzić testy sond z pozytywnym wynikiem :) niestety katalizator nie przeszedł testu i w oknie Catalytic Converter dalej mam czerwono. W czasie testu pokazywał wartość 91-92 więc to raczej jego końcówka. Chyba będę musiał poczekać i zobaczyć po jakim czasie będzie zapalała się kontrolka a wtedy czas na wymianę katalizatora chyba że ma ktoś inny pomysł?

Też miałem wymieniać,znalazłem nawet używany za 500zł. Kupiłem emulator i usunąłem środek z kata.

Wszystko ok brak błedów i w vagu wszystko zielono.

Kosztowało to 30zł:)

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, udało się przeprowadzić testy sond z pozytywnym wynikiem :) niestety katalizator nie przeszedł testu i w oknie Catalytic Converter dalej mam czerwono. W czasie testu pokazywał wartość 91-92 więc to raczej jego końcówka. Chyba będę musiał poczekać i zobaczyć po jakim czasie będzie zapalała się kontrolka a wtedy czas na wymianę katalizatora chyba że ma ktoś inny pomysł?

Też miałem wymieniać,znalazłem nawet używany za 500zł. Kupiłem emulator i usunąłem środek z kata.

Wszystko ok brak błedów i w vagu wszystko zielono.

Kosztowało to 30zł:)

Tapatalk

W sumie nic nie zaszkodzi spróbować. A jaki masz emulator kątowy czy prosty? Zastanawiam się czy trzeba będzie rozcinać katalizator żeby go opróżnić czy da radę jakoś mniej inwazyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do tego zabiegu bo Check się już świeci, ale nie bardzo wiem co tu zrobić, nie ma jeszcze pewnego sposobu na pozbycie się tego błędu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator kątowy mosiężny - bez rozwiercania

Kata nie rozcinałem usunąłem środek wiertłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...