Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dajmy już spokój i ochłonąć Bartowi i Rafałowi.

Teraz jest czas dla Policji... My jedynie możemy przeglądać allegro.

jeśli się nic nie uda znaleźć i Policja umorzy sprawę wtedy ruszymy ze zbiórką.

Rozmawiałem wstępnie z Jarko i powiedział, że nie ma problemu żeby się tym zajął - trzeba będzie tylko logistycznie to fajnie wymyśleć (przed US)

Jarko ma już wprawe w zbieraniu pieniędzy różnej MASCI - zloty zimowe, gadgety klubowe. Jest VIPem więc bez dwóch zdań Jemu będzie można zaufać w tym temacie, zrobimy listę i On zajmie się zbiórką,

ALE BŁAGAM PÓKI CO - KONIEC KOMENTARZY - CZEKAMY NA ROZWÓJ WYDARZEŃ

:oklaski:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopie jakie to ma znaczenie..Scotland Yard wymięka.. :wallbash:

Pytalem sie o cos Ciebie?

Stwierdzilem fakty ktore wygladaja jak wygladaja

Mi przed slubem nie w glowei byloby wyprobowywanie auta czy sie nadaje czy nie

bez obrazy byliscie aute ma slubie i fotograf zrobil tylko jedno jego zdjecie pary mlodej w ich aucie ????? no niewiem nie wiem

dziwne to troche nie chce nikogo oskarzac ale dzwinie to brzmi naprawde

niech tu jakiś moderator zrobi porządek... Hugo prosi, wszyscy proszą a ten dalej swoje... Chyba bez kropków się nie obejdzie... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam na razie bo do niektórych nie docierają prośby.

P.S

Bartek jakby coś to pisz pw :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kurz po całym zamieszaniu już opadł (nie wracajmy tutaj do tej dyskusji - jest od tego osobny wątek)... Zatem wracam do gry :decayed:

Udało się skończyć kilka projektów, które od jakiegoś czasu były w trakcie realizacji... Ich ukończenie musiałem odłożyć ze względu na kradzież auta Rafała ;( Graty miałem już kupione ale w związku z natłokiem rzeczy do załatwienia - nie było możliwości poskładania wszystkiego do kupy...

Przede wszystkim założone nowe amortyzatory z przodu - amortyzatory Monroe Re-Flex dla wersji sport. Nadal jest twardo ale jeździ się zdecydowanie lepiej niż na wyeksploatowanych już ori Monroe dla 1BE (przy okazji, ori amorki 1BE na tylną oś to Kayaba). Mając na uwadze obecne doświadczenie - nie wiem czy decydując sie jeszcze raz na to samo, nie spróbowałbym szczęścia z tym samym zestawem (Re-Flex) ale dla zawieszenia standardowego...

Kolejna sprawa, która pękła to w końcu zainstalowałem układ Servotronic - jest za***iście.

newmagiel.jpg

Przyzwyczaiłem się od razu i nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tytułu tej dodatkowej pomocy :good: Kołem kręci się zdecydowanie lżej przede wszystkim na postoju i podczas manewrów przy małych prędkościach. Czuć też większy opór w stosunku do standardowego hydraulicznego wspomagania przy wyższych prędkościach. Absolutnie nic mi w tym systemie nie przeszkadza - jeździ się świetnie. Koszt instalacji będzie zależny od tego - za ile dostaniecie graty. Szczegółów dowiecie się z DIY ale tak na szybko:

- magiel z zaworem od B7 = 450zł

- nowy przekaźnik sprowadzony z DE = 200zł

- wiązka elektryczna kabina -> przedział silnika w full opcji (pod websato, homelinka, PDC i servotronic) = 330zł

- olej hydrauliczny 1L = 30zł

- kable i piny dla wiązki łączącej przekaźnik z pozostałymi sygnałami = 100zł

RAZEM: 1110zł

Oczywiście da się taniej – wiązkę kabina -> silnik w przypadku gdy chcecie robić tylko Servotronic, zrobicie za około 100zł. Przekaźnik na allegro jak już się trafi, to maksymalna cena będzie oscylowała w granicach 50zł. Zatem przy pomyślnych wiatrach - zrobicie to samo za jakieś 700zł.

Po wszystkim trzeba jeszcze ustawić zbieżność (ok. 60zł), no i jeśli przekładki magla nie będziecie robić sami to warsztat skasuje jakieś 200-300zł.

DIY "Servotronic" już jest przygotowane w formie tekstowej – jeśli nie dziś, to jutro pojawi się w dziale Warsztat.

Kolejny mod to czujnik świeżego powietrza (zwany też czujnikiem automatycznego obiegu zamkniętego). Całość przygotowana zgodnie z DIY Grześka (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=173808.0). W samochodzie zagościł nowy panel klimy – oraz wiązka elektryczna zasilająca dodatkowy czujnik przy filtrze kabinowym i łącząca go ze sterownikiem klimy. Jeszcze nie miałem okazji przetestować czy działa ;)

czujpow.JPGczujpow2.JPG

Jakiś czas temu zmodyfikowałem opis auta w pierwszym poście - myślę, że teraz będzie łatwiej odnaleźć się w wyposażeniu ;)

Plany na przyszłość... Oprócz tego co w pierwszym poście, doprowadzić do ładu reflektory no i przyda się nowy komplet opon bo na tylnej osi mam już slicki :wink4: To niestety z czasem - póki co trzeba zacząć oszczędzać i odkładać siano :confused4:

Miłej lektury i jeszcze raz wielkie dzięki dla Was wszystkich za wsparcie. Bez Was bym się załamał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jakim olejem zalales bo jutro mam w planie wymiane.

nie wiem jak Bartek ale ja ci polecam olej ori z ASO G004000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zalałem ori. Brałem towar z ASO więc już nie jeździłem za fluidami tylko nabyłem buteleczkę 1L G004000M2 (42zł normalnie, 35zł po rabacie).

Uff... Nareszcie odżył mój ulubiony wątek :decayed:

Jak tam skrzynia Arturo? Jeśli nadal to samo to pomyśl nad przyjazdem do mnie - to nieco uciążliwe może być, ale obiecuję przywrócić ją do żywych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś - dziś już nie wrzucam. Kładę się spać bo o 5 pobudka do pracy. Jutro mam wolne popołudnie więc obiecuję się tym zająć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zalałem ori. Brałem towar z ASO więc już nie jeździłem za fluidami tylko nabyłem buteleczkę 1L G004000M2 (42zł normalnie, 35zł po rabacie).

Uff... Nareszcie odżył mój ulubiony wątek :decayed:

Jak tam skrzynia Arturo? Jeśli nadal to samo to pomyśl nad przyjazdem do mnie - to nieco uciążliwe może być, ale obiecuję przywrócić ją do żywych ;)

Bartek. Jak napisałem Ci w PW. Przy mniejszej ilości oleju zaczęła lepiej chodzić. Mniej szarpie, a jak już, to delikatniej. Myślę, że jutro uda mi się w końcu znaleźć chwilkę i porobić logi.

Co do wizyty u Ciebie, to oczywićie z wielką chęcia, choćby tylko kurtuazyjnie, na browara :naughty:, ale to gdzieś pod koniec roku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek gdzie można kupić taki moduł tv i dvd i co po za nim potrzeba pod rns-a

Tuner kupiłem od Adamooo (spokojnie znajdziesz taki na allegro). Kable i DVD nabyłem w naviservice.com.pl. Na koniec pozostają jeszcze wzmacniacze antenowe - tutaj jest najgorzej ale da się coś trafić na allegro/ebay (ostatecznie, można ten element pominąć w instalacji i zrobić coś na sprzęcie z navika).

Tutaj masz DIY przygotowane przez Grześka...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=204722.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart przeglądam warsztat i jakoś nie widzę Twojego montażu magla. A przymierzam się do wymiany i może sam bym to ogarnął jak by nie było dużo kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart przeglądam warsztat i jakoś nie widzę Twojego montażu magla. A przymierzam się do wymiany i może sam bym to ogarnął jak by nie było dużo kombinowania.

Najlepiej wyciagnac amorek od strony kierowcy.Wszystko wtedy szybciej przebiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart przeglądam warsztat i jakoś nie widzę Twojego montażu magla. A przymierzam się do wymiany i może sam bym to ogarnął jak by nie było dużo kombinowania.

Nadal go nie skończyłem :confused4: Postaram się dziś to ogarnąć (23:00/00:00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisanie DIY-a to nie jest 5 minut roboty dajcie jeszcze chwile Bartek na pewno pieknie i dokladnie opisze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial skończony - brakuje jeszcze tylko kilka fotek uzupełniąjących... :heat:

Wrzucę linka zaraz jak skończę (zgodnie z planem między 23:00 a 0:00) :wink4::good:[br]Dopisany: 23 Sierpień 2011, 21:19_________________________________________________Gotowe :good:

DIY Servotronic ----> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=218498.msg2589059#msg2589059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...