Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To od czego to koła ? RS4 B5?

  • Odpowiedzi 5,1 tys.
  • Wyświetleń 293,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

Łukasz - felgi są od A6 C5 (RS4 B5 ma przy tej samej szerokości jeszcze mniejsze ET = 20 :decayed:).

Właśnie miałem Wam napisać, że jeśli chodzi o szerokość to jestem pozytywnie zaskoczony... Jeździ się bardziej komfortowo niż na 225.

Opublikowano

f*ck żebym wiedział to też bym polował na takie ET a nie 43 (bo z takim ET kupiłem...)

Opublikowano
  • Autor
f*ck żebym wiedział to też bym polował na takie ET a nie 43 (bo z takim ET kupiłem...)

Dokładnie. Też się zawiodłem - po założeniu ET43, totalne rozczarowanie.

Opublikowano

Bartku - kto Ci doradzał wdoborze rozmiaru felg??

Opublikowano
  • Autor
Bartku - kto Ci doradzał wdoborze rozmiaru felg??

ArturB6 dostarczył dane swoich replik. Natomiast Zimny75 zatwierdził ET30 przy 8,5" - wg. moich obliczeń miało delikatnie wystawać... Wg. danych Tomka miało pasować idealnie (i tak też jest :thumbup1:).

Opublikowano
Bartku - kto Ci doradzał wdoborze rozmiaru felg??

ArturB6 dostarczył dane swoich replik. Natomiast Zimny75 zatwierdził ET30 przy 8,5" - wg. moich obliczeń miało delikatnie wystawać... Wg. danych Tomka miało pasować idealnie (i tak też jest :thumbup1:).

Bartek, Artur82 :wink: ale miło, że pamietasz mój stary nick

Opublikowano
  • Autor
Bartku - kto Ci doradzał wdoborze rozmiaru felg??

ArturB6 dostarczył dane swoich replik. Natomiast Zimny75 zatwierdził ET30 przy 8,5" - wg. moich obliczeń miało delikatnie wystawać... Wg. danych Tomka miało pasować idealnie (i tak też jest :thumbup1:).

Bartek, Artur82 :wink: ale miło, że pamietasz mój stary nick

Heeh, no widzisz - ciągle mi się myli :thumbup1:

Opublikowano

Byku, w jakim sensie jestes pozytywnie zaskoczony felga z tym rozmiarem opony? Nie latasz na koleinach ? Co masz na mysli?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
Byku, w jakim sensie jestes pozytywnie zaskoczony felga z tym rozmiarem opony? Nie latasz na koleinach ? Co masz na mysli?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie - nie latam w koleinach i nie tłucze mi tak autem (w kontekście zawieszenia, a tego już nie potrafię wyjaśnić - znów efekt placebo?).

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 13:46 ----------

A zatem - dziś po naprawie wiązki HL zabrałem się za EGR... Tak to wygląda:

egr.JPG

Jeszcze fotka jak to obecnie wygląda na wejściu do kolektora - biorąc pod uwagę to, że olej w dolocie będzie zawsze, nie wiem czy obecny stan jest hmmm... naturalny czy wywalać i czyścić także kolektor.

kolektor.JPG

---------- Post dopisany 29-04-2014 at 00:17 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2014 at 23:43 ----------

...jak widać na powyższych fotkach - EGR poci się na ośce klapy gaszącej no i leci też z dwóch bocznych otworków na samym zaworze = wymiana na nowy (głównie ze względu na ośkę).

Zawór wyczyszczony ale po podłączeniu podciśnienia nie chciał ruszyć tłoczkiem - po zdjęciu górnej pokrywy okazało się, że pęknięta jest guma pod deklem (potwierdzenie potrzeby zakupu nowej sztuki ;). Myślałem nad ori gratem ale z ceną trochę przeginają - poszukam czegoś bezpośrednio od Wahlera.

Opublikowano

Ja kupowalem u Tom77 i juz 2 rok suchutko i pieknie. Polecam wymiane, zamiast likwidacji, choc nie wiem jak jest po "wyciaciu" EGR.

Opublikowano
  • Autor
Ja kupowalem u Tom77 i juz 2 rok suchutko i pieknie. Polecam wymiane, zamiast likwidacji, choc nie wiem jak jest po "wyciaciu" EGR.

Właśnie taki mam plan :wink: Pamiętasz ile kosztował aftermarketowy odpowiednik Wahlera?

Opublikowano

Jesli dobrze pamietam to w granicach 400-450PLN

Opublikowano
  • Autor
Jesli dobrze pamietam to w granicach 400-450PLN

Zawsze to lepiej niż 1000 PLN :decayed: Porównam go jak przyjdzie - zobaczymy czy OEM i after market czymś się różnią...

Opublikowano

Bartek pewnie taka opcja Ciebie nie interesuje ale ze swojej strony moge polecic oil catch tank z lublina lub honkera.

Jest o wiele lepszy niz te allegrowe swiecidelka bo spelnia swoje zadanie.Co jakis czas spuszczam z rurki wode i szlam.

Opublikowano
  • Autor
Bartek pewnie taka opcja Ciebie nie interesuje ale ze swojej strony moge polecic oil catch tank z lublina lub honkera.

Jest o wiele lepszy niz te allegrowe swiecidelka bo spelnia swoje zadanie.Co jakis czas spuszczam z rurki wode i szlam.

Nie wykluczam ale OCT zostawię sobie na moment gdy będzie ściągana głowica i przy okazji czyszczony kolektor dolotowy...

Tom się szybko uwinął więc towar już jest:

newegr.JPG

Nie różni się niczym od "oryginału" - poza wytartym znaczkiem jest identyczny. W ASO trzeba za niego zapłacić 1102zł - aftermarketowy odpowiednik to zależnie od tego jak trafimy wydatek rzędu 360-510zł. W tym konkretnym przypadku nie widzę sensu aby przepłacać :wink:

egrdiff.JPG

Wróćmy jeszcze na chwilę do usterek stwierdzonych przy starym zaworze... Na zdjęciu poniżej widać tłoczek zaaworu EGR, który jest zaciągany do góry siłą podciśnienia. Ten element uległ zużyciu - ma luzy, których nowy zawór nie posiada.

valve1.JPG

Skoro jest luz to mamy także i szczeliny, którymi olej dostaje się pod flanszę zworu EGR - gdzie następnie jest wyrzygiwany bocznymi otworami (najczęściej spotykany problem przy pocących się EGR w AVF/AWX). Poza tym - kolejny wyrobiony element, ośka przestawnika klapy... Tutaj też puszcza uszczelnienie i olej jest wyrzucany na zewnątrz.

damage.JPG

No nic, idę montować nowego grata - po montażu zrobię logi i zobaczymy jak to wygląda od strony czysto diagnostycznej :wink:

Opublikowano

Bartek brałeś go od Tom77?

Opublikowano
  • Autor
Bartek brałeś go od Tom77?

Tak.

Opublikowano

Dzięki ja też będę musiał się przymierzać do wymiany...raz już go czyściłem ale znowu daje ostro olejem. Daj znać czy wszystko w porządku z nim:wink:

Opublikowano
  • Autor
Dzięki ja też będę musiał się przymierzać do wymiany...raz już go czyściłem ale znowu daje ostro olejem. Daj znać czy wszystko w porządku z nim:wink:

Przy zużyciu elementów, które opisałem czyszczenie nic nie da. Teraz pytanie którędy olej leci u Ciebie... Generalnie jeśli cieknie ośką klapy gaszącej to pozostaje tylko wymiana na nowy (przy pozostałych wyciekach można pokombinować bez potrzeby wymiany zaworu).

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.