Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ile dales za niego ?

480zł - byłby taniej, ale zamówienie było extra i na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniałem własnie na Wahlera i jeżdze już 3 rok bez problemu. Płaciłem chyba cos koło 400 z wysyłem, także polecam Tobie w 100%:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija tydzień i przy EGR suchutko. Poza tym, żadnej różnicy dot. zachowania auta nie odnotowałem...

I tak też przyszedł ten dzień gdy wiesz, że będzie bolało no ale już trzeba :wink: Za chwilę montaż...

poduszki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika :wink: przerabiałem to , dodatkowo sprawdz na skrzyni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od skrzyni jest OK :) Ale doszły jeszcze uszczelki do vacuum pompy i pod pokrywę zaworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wyrwałem już taką nie jedną :grin: tak z ciekawości ile one teraz kosztują? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wyrwałem już taką nie jedną :grin: tak z ciekawości ile one teraz kosztują? :hi:

Niecały tysiąc za komplet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek pewnie taka opcja Ciebie nie interesuje ale ze swojej strony moge polecic oil catch tank z lublina lub honkera.

Jest o wiele lepszy niz te allegrowe swiecidelka bo spelnia swoje zadanie.Co jakis czas spuszczam z rurki wode i szlam.

Nie wykluczam ale OCT zostawię sobie na moment gdy będzie ściągana głowica i przy okazji czyszczony kolektor dolotowy...

Tom się szybko uwinął więc towar już jest:

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/EGR/newegr.JPG

Nie różni się niczym od "oryginału" - poza wytartym znaczkiem jest identyczny. W ASO trzeba za niego zapłacić 1102zł - aftermarketowy odpowiednik to zależnie od tego jak trafimy wydatek rzędu 360-510zł. W tym konkretnym przypadku nie widzę sensu aby przepłacać :wink:

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/EGR/egrdiff.JPG

Wróćmy jeszcze na chwilę do usterek stwierdzonych przy starym zaworze... Na zdjęciu poniżej widać tłoczek zaaworu EGR, który jest zaciągany do góry siłą podciśnienia. Ten element uległ zużyciu - ma luzy, których nowy zawór nie posiada.

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/EGR/valve1.JPG

Skoro jest luz to mamy także i szczeliny, którymi olej dostaje się pod flanszę zworu EGR - gdzie następnie jest wyrzygiwany bocznymi otworami (najczęściej spotykany problem przy pocących się EGR w AVF/AWX). Poza tym - kolejny wyrobiony element, ośka przestawnika klapy... Tutaj też puszcza uszczelnienie i olej jest wyrzucany na zewnątrz.

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/EGR/damage.JPG

No nic, idę montować nowego grata - po montażu zrobię logi i zobaczymy jak to wygląda od strony czysto diagnostycznej :wink:

Ja tam wolałem zaoszczędzić kasę na niepotrzebną rzecz i wydać ją na mody. Wyciąłem parcha w cholerę, zostawiłem tylko klapę gaszącą, wyczyściłem dolot i żadncyh niepokojących objawów po tej operacji nie odnotowałem. Może poza tym, że w porównaniu do ojca audi (w którym egr pracuje) na odcinku 10 km w zimę w moim trochę dłużej potrzeba na osiągnięcie 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, jak już nima co robi to się w silniku kopie :decayed::decayed: :decayed: Bartuś nie lepiej kupić jakigoś golasa i modzić od nowa :decayed: a nie wkręcać się że EGr -poduszki do wymiany :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem Andrzejku - spróbuj dorwać RSa w golasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S, co użyłeś za uchwyt do telefonu? To do Iphone'a dedykowany, czy coś innego pod inne telefony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S, co użyłeś za uchwyt do telefonu? To do Iphone'a dedykowany, czy coś innego pod inne telefony?

Oryginalny uchwyt od Audi - kosztuje fortunę :/

Uchwyt nie jest uniwersalny, jest dedykowany dla danego modelu telefonu ( w ASO 500zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ASO, to rozumiem, że Iphone, bo pytałem i mówili, że Audi tylko z Apple współpracuje :( No faktycznie, koszt taki, że głowa mała :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz roznice po zmianie poduch? Ja wymienilem gdy nie waliy jeszcze bledem ale czerwony olej juz puscily...

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S, co użyłeś za uchwyt do telefonu? To do Iphone'a dedykowany, czy coś innego pod inne telefony?

Oryginalny uchwyt od Audi - kosztuje fortunę :/

Uchwyt nie jest uniwersalny, jest dedykowany dla danego modelu telefonu ( w ASO 500zł).

Tu masz uniwersalny uchwyt na smartphona

https://shops.audi.com/de_DE/web/zubehoer/p/universelle-handyablage-4g0051435a-10#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz roznice po zmianie poduch? Ja wymienilem gdy nie waliy jeszcze bledem ale czerwony olej juz puscily...

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

U mnie zerwana lewa poducha waliła już ostro - szczególnie odczuwalne przy odpalaniu i na dziurach. Prawa okazała się OK ale i tak profilaktycznie wymieniona. Teraz jest cisza i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba - półośki lada dzień będę zmieniał... Do tego komplet filtrów + olej :decayed:

...Gośka ją ujeżdża - widzę ją tylko w dwóch przypadkach: tankowanie i mycie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba - półośki lada dzień będę zmieniał... Do tego komplet filtrów + olej :decayed:

...Gośka ją ujeżdża - widzę ją tylko w dwóch przypadkach: tankowanie i mycie :wink:

dobrze Bartek, że daj Ci chociaż zatankować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...