Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oki doki… ide w dalsza lekture. COMPSport mnie wblad wprowadzil ;]

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Spalanie ok 12-13 w miescie jak najbardziej mozliwe. U mnie 3.0 TDI ASB TipTronic i Quattro, kola 235 45 r17 wyglada to tak:

- jazda w ciagu dnia po Wroclawiu i tylko po Wroclawiu czyli korki - od 11-13l czasem w miare dynamicznie ruszajac.

- trasa z Monachium do Wroclawia przez Czechy, raz kiedys probowalem jechac bardzo ekonomicznie i przepisowo. Autostrada DE do 140km/h, Czechy 130km/h, w nocy - rekord 6,1l /100

- trasa z Monachium do Wroclawia przez Drezno - w normalny piatek czyli sporo korkow, jak sie da to jade i ponad 200km/h - wychodzi mi srednio od 8-9 l/100

Opublikowano

Mam pytanko do kolegow dotyczace zgodnosci realnego spalania a tego ktore pokazuje FIS.

Porownywaliscie kiedys i czy wychodzily wam jakies rozbieznosci? U mnie przed chipem i usunieciem DPFa FIS zaniżał o 0,2 - 0,3 l. I bylo spoko. Teraz az 0,6 - 1,0 l. Potrafi zanizyc FiS i powiem szczerze ze to juz troche duzo i jest to wkurzajace. Auto patrzac na Fis pali mniej ale realnie to ta samo albo i wiecej bo Fis mocniej zaniza. Mam teraz 290km i 532niutki.

Dzis przed tankowaniem fis pokazal srednie z calego baku 9,1 a p zalaniu okazalo sie ze 10,5l spalil.

Nie narzekam ze to duzo tylko wkurza mnie taka rozbierznosc fisu...

Poprzendni 1.9 tdi 130km pod tym katem byl bardzo dokladny.

Pozdrowienia

Opublikowano

Mam pytanko do kolegow dotyczace zgodnosci realnego spalania a tego ktore pokazuje FIS.

Porownywaliscie kiedys i czy wychodzily wam jakies rozbieznosci? U mnie przed chipem i usunieciem DPFa FIS zaniżał o 0,2 - 0,3 l. I bylo spoko. Teraz az 0,6 - 1,0 l. Potrafi zanizyc FiS i powiem szczerze ze to juz troche duzo i jest to wkurzajace. Auto patrzac na Fis pali mniej ale realnie to ta samo albo i wiecej bo Fis mocniej zaniza. Mam teraz 290km i 532niutki.

Dzis przed tankowaniem fis pokazal srednie z calego baku 9,1 a p zalaniu okazalo sie ze 10,5l spalil.

Nie narzekam ze to duzo tylko wkurza mnie taka rozbierznosc fisu...

Poprzendni 1.9 tdi 130km pod tym katem byl bardzo dokladny.

Pozdrowienia

U mnie się prawie pokrywa. Odchylenia max 0,2l. Mam wszystko w oryginale, z DPF włącznie. Jeżeli usunąłeś DPF to moze i świrować, ale to możesz VCDS'em skorygować - będzie pokazywał prawidłowo.

Opublikowano

Zegarki nigdy nie pokażą poprawnie by gody one zliczają 0.0 to realnie jest ~0.3L (u mnie). Ale ogólna różnica jest w okolicach 0,5L, może mniej.

W zegarach robisz adaptacje, ale do tego musisz znać realne spalanie.

Edytowane przez marcin4x4

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

ostatnio nudziło mi się jak wracałem z pracy chciałem zobaczyć czy uda mi sie zblizyc do 6l/100 poniżej fotka z wyniku :)

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c918ccbbd092da4f.html

Edytowane przez Bartek_88

Opublikowano

turysta !

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Dokładnie ale średnio mi pali w mieście ok 9l a trasa trochę mniej

Opublikowano

i tak uważam że nie jest to dużo...

Opublikowano

tylko ja zawsze licze spalanie z całego baku nie to co pokazuje komputer :) czyli ok 550 km :)

Opublikowano

tylko ja zawsze licze spalanie z całego baku nie to co pokazuje komputer :) czyli ok 550 km :)
mi się pokrywa.
Opublikowano

U mnie oszukuje jakieś 0,3-0,5l

Opublikowano

tylko ja zawsze licze spalanie z całego baku nie to co pokazuje komputer :) czyli ok 550 km :)

Czyli srednio 11 litrow, to jakim cudem masz srednio w miescie 9?

Edytowane przez bosniak_sg

Opublikowano

Mój samochód palił bardzo mało, średnie spalanie w mieście(komputer) to 8,5l do 9l i trzeba było naprawdę się postarać żeby przekroczyć 10l. Niedawno w aucie zostały wymienione wtryski i teraz spalanie kształtuje się na poziomie 9,5l do 13l, przy czym mój styl jazdy raczej się nie zmienił, może na trochę spokojniejszy, przez to spalanie. Niestety nigdy nie sprawdziłem realnego spalania, po ilości przejechanych km, więc wielkości które podaje są jedynie wartościami z komputera ale zastanawia mnie skąd taka różnica.

Opublikowano

Może komputer wreszcie zaczął pokazywać prawdę?

Opublikowano

a zakodowałeś nowe wtryski?

Opublikowano

Tak, wtryski są zakodowane, samochód jeździ bez zastrzeżeń i myślę że takie spalanie jest realne i raczej nie jest związane z żadną usterką, w każdym razie różnicę w tych wskazaniach zauważyłem od razu po naprawie i jest wyraźna bo to przynajmniej 2l wg wskazań fisa. Na razie zatankowałem pod korek żeby sprawdzić faktyczne spalanie, może wtedy będzie można powiedzieć coś wiecej

Opublikowano

Tak, wtryski są zakodowane, samochód jeździ bez zastrzeżeń i myślę że takie spalanie jest realne i raczej nie jest związane z żadną usterką, w każdym razie różnicę w tych wskazaniach zauważyłem od razu po naprawie i jest wyraźna bo to przynajmniej 2l wg wskazań fisa. Na razie zatankowałem pod korek żeby sprawdzić faktyczne spalanie, może wtedy będzie można powiedzieć coś wiecej

a czy podczas tankowania odpowietrzyłeś wtedy wleje więcej :D:P powinno wejść 72 góra 73l

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.