Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • miron78

    11982

  • Pucek

    11719

  • Guregoru

    10138

  • diman

    7415

Top użytkownicy w tym temacie

Witam z rana

znaczy prawie południe

Cześć Mareczku

mam nadzieję że się nie obraziłeś, za te słowa napisane moimi rękami

No co zrobić TAKI JUŻ SIĘ URODZIŁEM-Mistrz Ciętej Riposty a zarazem Członek Loży Szyderców

ale po prostu zabiłeś me uczucia porównując silnik V z rzędówką :wallbash: :wallbash: :wallbash:

(przecież to całkiem inna konstrukcja silnika)

a ja :wallbash: zapomniałem że ty jesteś informatykiem.

A wiedza moja na tematy mechaniczne :mysli: chyba w poprzednim wcieleniu byłem jakimś poważnym FACHOWCEM :decayed:

ale jeśli chodzi o sprawę termostatu to właśnie w sobotę mi się zj***ł i miałem te same objawy co TY

pojechałem w sobotę na giełdę ale tam kufa nowych części to chyba nie znajdziesz a tym bardziej termostatu do audi

i żeby móc jeździć :a4fan: wyjąłem termostat

zajęło mi to 15 minut (bez moich super specjalistycznych narzędzi ;()

a wracając do mojej wiedzy ..... :mysli:

to zdradzę Ci że posiłkuję się programem E..A6

a głównie rysunkami w nim zawartymi

pozdrawiam i mam nadzieję że twoja duma nie ucierpiała :evil:

acha

wiem że Pucek to już wcześniej opisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris a Ty jedziesz do Kato ?

no właśnie juz pisałem do Mirka na PW w tej sprawie , co by mnie do listy dopisał.

tylko jest mały problem - kończę o 17 robote i powinienem sie wyrobić na 18.30 do gliwic , ale moge mieć też mały poślizg - i teraz kwestia czy jak coś poczekacie chwilkę na mnie , mimo że do grona VIP'ów i ELITY się nie zaliczam :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris a Ty jedziesz do Kato ?

no właśnie juz pisałem do Mirka na PW w tej sprawie , co by mnie do listy dopisał.

tylko jest mały problem - kończę o 17 robote i powinienem sie wyrobić na 18.30 do gliwic , ale moge mieć też mały poślizg - i teraz kwestia czy jak coś poczekacie chwilkę na mnie , mimo że do grona VIP'ów i ELITY się nie zaliczam :gwizdanie: :decayed:

Wooooooo to katowice zobaczą co to porządny spot :decayed:

tyle wiary będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory ty w którym miejsc miałeś termostat w swoim aucie ?? tak samo jak ten koleś poniżej ??

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_wymiana_termostatu_25_tdi_fotostory-t73908.0.html

:jaaaaa: Nie w 1.8 20V jest gdzie indziej z boku w pompie wody od lewej strony silnika.

Gregory, conieco słyszałem o tym podatku, ale z tego co pisało na necie to miało to na czymś innym polegać, auto starsze niż rocznik 91 = 3000 zł podatku co rok, auto do 9ciu lat to 500 zł co rok, a młodsze 100 zł

no więc niewiem, co tam znów te darmozjady z wiejskiej wymyślili innego, ja bym ich za jajca powiesił i dał każdemu auto 15 letnie, 3000 zł wypłaty, mały dług do tego i wtedy ich tępy tok myślenia napewno by się zmienił

Nie, nie. To o czym ty piszesz to ci innego. Ja pisałem o podatku na sprowadzone auto zza granicy. Ze przy pierwszej rejestracji trzeba będzie podatek ekologiczny zapłacić, czym starsze tym więcej.

"zacznijmy od początku

wtryski 0,205 tak zwane od 110 -tki -> AFN/AHF/AVG i ASV, róznią sie ciśnieniem, te pierwsze mają 190/300, drugie 220/300

0,216 od silnika 2,5 TDi R5 to AHY i AXG mają takie same ciśnienie 220 mbar

0,230 i 0.260 to już wtryski z przeznaczeniem do wiekszych mocy

wszystko zalezy od tego jakie moce chcesz uzyskać:

zakładając 0,205 lub 0,216 moc Ci podskoczy na ok 130 KM bez chipa, z chipem ~ 150 KM dalej seryjne turbo nie puści i wtryskom 0,205 bedą sie już konczyć mozliwosci, po zmianie turba np. od AWXa, na 0.216-tkach mozna jeszcze podciagnac moc pewnie w okolicach 170 KM

wtryski 0,230 + turbo BRD to juz moc rzędu 190 KM "

w miarę sensowna wypowiedź...

i wniosek, że same końcówki coś dają...

tylko to jest temat do 90 AHH ...

więc w moim wypadku wtryski z 110, koncówki 216 ?? + chip???

CHYBA NIE BĘDĘ WYMYŚLAĆ JAK BĘDZIE 3K ZŁ W ŁAPIE TO PO PROSTU PODJADĘ DO FACHMANÓW I SIĘ ZROBI CO TRZEBA I JUŻ...

Widzę, że Królu zgłębiłeś temat paliwa, a co z powietrzem. Ile twoje turbo może dmuchać??

w Opolu jest też Posrche pod jednym dachem, ale Porsche przenoszą do Katowic (Porsche zawsze stały razem z audi ) :)

Porsche to przecież teraz należy do VW :gwizdanie: Za granicą dużo salonów jest wspólnych Porsche-VW.

a co do wymiany pompy :mysli: :mysli:

to mogę sie mylić ale....

wydaje mi się że ja bym ją wymienił bez ściągania przodu

tyle tylko że na kanale

a chociaż bez też bym se poradził - dwa drewniane klocki i po krzyku

Niestety trzeba sciągać pas przedni aby mieć fajne dojście do śrubek które są ood przodu, do wymiany pompy(rozumiem, że wymieniać będzie się jedynie "wkład pompy" czyli frontową sciankę z wirnikiem). Bo jeśli całą to cena może być taka jak napisał M@rk, szczególnie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: - wiecie co mi się w tych Waszych przpychankach podoba :)

Że potraficie sobie skoczyć do oczy a za 10 min już jest wszystko w normie i wszyscy się kochają :> :good:[br]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa do SK w czwartek :

widzę że zbiórka jest gdzieś na parkingu ul.Rybnickiej - powiem szczerze , niemam zielonego pojęcia gdzie to jest :gwizdanie: (pewnie jak juz tam dojadę to będe wiedział , ale na chwilę obecną ....) wiec poproszę o jakiś numer ul.Rybnickiej , koło którego sie znajduje ten parking , albo na którym jest (co by do Hołka go wklupać czyt. GPS z jego głosem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spotykamy się tutaj ( Parking na łączeniu się ul.Rybnickiej ze zjazdem na A4 )

niestety nie pokażę na zumi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jeszcze adres parkingu w Kato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CENTRUM HANDLOWE 3 STAWY KATOWICE ul. Pułaskiego 60 40-028 Katowice

[br]Dopisany: 12 Maj 2009, 13:19_________________________________________________Parking przy sklepie Go Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyatat Gregory... Widzę, że Królu zgłębiłeś temat paliwa, a co z powietrzem. Ile twoje turbo może dmuchać??

Jak ja bym to jeszcze wiedział.... mój silnik to jakaś zagadka... nikt nie wie co ja tam mam w środku... i jaką turbinę...

na zdjęciu wygląda jak 90km ale na obudowie paska rozrządu było napisane makrem AFF jak ze złomowska... może któs przy dzwonie albo przy naprawie poprostu dokupił pasująca obudowe...

NIEWIEM TEGO i to mnie bardzo boli i ogranicza..

p.s. 90 tez było kilka a tego oznaczeniia w bagażniku nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry :hi:

o czym gadka bo nie chce mi się już czytać :polew:?

ponawiam prośbę o naklejkę klubową :gwizdanie: ma ktoś pożyczyć/sprzedać? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris a Ty jedziesz do Kato ?

no właśnie juz pisałem do Mirka na PW w tej sprawie , co by mnie do listy dopisał.

tylko jest mały problem - kończę o 17 robote i powinienem sie wyrobić na 18.30 do gliwic , ale moge mieć też mały poślizg - i teraz kwestia czy jak coś poczekacie chwilkę na mnie , mimo że do grona VIP'ów i ELITY się nie zaliczam :gwizdanie: :decayed:

Kris poczekamy w razie czego. Najwyzej sie depnie i tak musze sprawdzic jak teraz idzie autko po zalataniu dziury w dolocie :>, ale od tego parkingu do Kato to max z 20min. Jak chcesz to mozemy sie spotkac gdzies w Gliwicach to pojedziesz za mna :>

dobry :hi:

o czym gadka bo nie chce mi się już czytać :polew:?

ponawiam prośbę o naklejkę klubową :gwizdanie: ma ktoś pożyczyć/sprzedać? :decayed:

Na ile chcesz pozyczyc naklejke ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry :hi:

o czym gadka bo nie chce mi się już czytać :polew:?

ponawiam prośbę o naklejkę klubową :gwizdanie: ma ktoś pożyczyć/sprzedać? :decayed:

możesz dostać w czwartek na zbiórce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirek ratujesz mi tyłek bo już nie mam żadnych oznak skąd jestem i mi jakoś łyso :(:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirek ratujesz mi tyłek bo już nie mam żadnych oznak skąd jestem i mi jakoś łyso :(:decayed:

Nie sciemniaj ! przyznaj sie, ze nie zauwazyles latarni :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyatat Gregory... Widzę, że Królu zgłębiłeś temat paliwa, a co z powietrzem. Ile twoje turbo może dmuchać??

Jak ja bym to jeszcze wiedział.... mój silnik to jakaś zagadka... nikt nie wie co ja tam mam w środku... i jaką turbinę...

na zdjęciu wygląda jak 90km ale na obudowie paska rozrządu było napisane makrem AFF jak ze złomowska... może któs przy dzwonie albo przy naprawie poprostu dokupił pasująca obudowe...

NIEWIEM TEGO i to mnie bardzo boli i ogranicza..

p.s. 90 tez było kilka a tego oznaczeniia w bagażniku nie mam

Podaj numery turba to ci sprawdzę co tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...