Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zgadza się ale sama tarcza s4 przez czerwone podświetlenie również traci na efekcie wizualnym ;) Z drugiej strony mało kto zauważy te drobne przesunięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 minuty temu, szafa napisał:

Tak, zgadza się ale sama tarcza s4 przez czerwone podświetlenie również traci na efekcie wizualnym ;) Z drugiej strony mało kto zauważy te drobne przesunięcia ;)

siedząc na wprost nie zauwazysz? wskazania prędkościomierza mają podwójne szpary względem nadrukowanej pozycji danej prędkości, nie sposób tego nie zauważyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Auto we wrześniu przeszło kuracje naprawczą kilku defektów.

- Modyfikacja epromu licznika tak by podświetlenie działało po zapłonie, a nie po manetce świateł

spacer.png
- podłączenie dodatkowego oswietlenia kabiny, po wymianie wiązki podsufitki zgineło zasilanie tych lampek. Na środku nowa lampa podsufitki prosto z ASO, jest spora róznica wzgledem używki.

spacer.png

- montaż nakładek na pedały wzór ABT, oczywiscie jest to zamiennik z Aliexpress sygnowany S-line :D Montaż wymagał zmiany całego zespołu pedałów na wariant poliftowy 00r. Nakładki sa przykręcane.

spacer.png

- Naprawa zasilania tylnej kamery, bo w trakcie wielu prac zwyczajnie zgineło
242385641-275302747750533-73746928687880

Po tym wszystkim został montaż kolumny elektrycznej... będzie podłaczona poprzez adapter P&P wiązki. Obudowa kolumny z przyciskiem pójdzie chyba do lakierowania w czarny połysk, bądx w hydrografikę, jeszcze nie wiem.

Na tą chwile wnętrze prezentuje sie tak:

spacer.png

Oczywiście sie nie nudzę i już wymyśliłem kolejne modyfikacje usprawniające funkcjonalność

W bagażniku będzie adaptacja fabrycznej latarki z ładowarką oraz szyna z taśmą bagażową. Na przyszły sezon biorę sie za zabudowę audio od nowa, aby dostosować ja do kilku spraw które wyszły po montazu obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, johnnythebest napisał:

Planujesz zmianę kierownicy na nowszą, żeby odmłodzić wnętrze?

Kierownica zostanie raczej ta co jest stylistycznie, jak już naprawde nie bede miałco robić to dam ja do "kierownica audi" na modyfikacje aby bardziej spłaszczyć dół. Wizja nowszej TT była, kupiłem popatrzyłem i sprzedałem. Bardziej wolał bym kupić drewnianą, obszyć w połowie i polakierować w czarny połysk to co zostanie. Airbag na wzór tego z TT z srebrnym ringiem, ale zostać z przyciskami. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowi87 co sprawia, że nieprzerwanie od tylu lat ciągniesz temat tego auta i ciągle znajdujesz jakieś nowe pomysły? Bo widać, że nie jest to typowy "projekt", który stoi w garażu, tylko naprawdę trochę nim jeździsz, co? Nie myślałeś nawet przez chwilę o sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artroskk napisał:

@Kowi87 co sprawia, że nieprzerwanie od tylu lat ciągniesz temat tego auta i ciągle znajdujesz jakieś nowe pomysły? Bo widać, że nie jest to typowy "projekt", który stoi w garażu, tylko naprawdę trochę nim jeździsz, co? Nie myślałeś nawet przez chwilę o sprzedaży?

Jest to moje pierwsze auto własnościowe, takze mam do niego sentyment tym bardziej że było kupione w fajnej konfiguracji. Dwa, wsadziłem w nie wiele kasy i wiele wspomnień mam z tym autem, takze szkoda oddać coś co budowało sie przez lata. Dziwie sie ludziom którzy ładują hajs na grubo i jak dopną do załozeń nagle auto idzie na sprzedaż(np. robienie w S4 XXXmocy, strojenie i nagła sprzedaż), to w sumie na uj było w nie inwestować(nie myśle tu o tych co kupili felgi i gwint i na tym koniec), skoro rozczarowało na koniec:mellow: Ja wyszedłem z załozenia że jak skończe to bede sie cieszył tym autem, a nie wystawie komuś prezent za połowe ceny.

Pozatym w obecnej formie to żadna kalkulacja go sprzedać, bo nikt za niego nie zapłaci równowrtosci poliftowego B8 3,0TDI jesli bedzie miał wybór, stare vs nowe. A sprzedać go za 15-20tys tylko po to by... no własnie co. 

Autem tak naprawde mało jeżdze, bo mam 3 auta aktualnie, a do tego mam najdalej z domu :v Obecny sezon nie wiem czy zrobił 5tys w sumie.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowi87 to że wsadziłeś kupę czasu i kasy to pewne, ale ja w nim chyba widzę masę serca, co jest dla mnie najdroższe. Nie znam chyba nikogo innego, który by tak diametralnie zmienił B5 i tak długo ją trzymał. Myślę, że nawet sytuacja finansowa nigdy by Cię nie zmusiła do jej sprzedaży, mam nadzieję że się nie mylę, bo dzięki takim ludziom jak Ty aż chce się grzebać w swoim złomie. Człowiek się wkurza, że coś mu nie wyjdzie czy się popsuje, tymczasem Ty który tyle przebojów ze swoim autem miałeś, dalej walczysz...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj kilka fotek tego co sie udało w ostatnim czasie wpakować, czyli kolekcja gratów w stronę full opcji wyposażenia, tak mi sie ujebało kilka lat temu aby dołozyć wszystko co tam było, oczywiscie nie da sie wszystkiego, np. szyberdachu i solaru mieć nie będe(przespałem moment jak auto było u lakiernika), ale większość dziwactw udało sie kupić.

Lampka S.O.S. z USA kupiona jako nowa z ASO

spacer.png

- lusterko z C5 allroad z komapsem na rynek USA, jest P&P

spacer.png

Schowek na okulary z superba 1 P&P

spacer.png

Regulator basu hellix wbudowany w przycisk regulacji świateł, EGT wbudowany w listwe dekor

spacer.png

blokada napędu 

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

Wkład fotochrom z C5

spacer.png

Homelink z B5 USA i odnowione naklejki na wzór fabrycznych

spacer.png

Pilot na kierownice Pioneer do radia, tutaj przegapiłem moment, ponieważ mogłem go wszyć w boczek fotela...

spacer.png

Panel USB/AUX adaptacja z VW, spięty z radiem Pioneer

spacer.png

spacer.png

Komplet czarnych rączek z S4

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Polakierowany pas czołowy

spacer.png

Komplet korków aluminiowych 911

spacer.png

alumionowa nakładka na korek spryskiwaczy i czarny zbiornik wody

spacer.png

Emblemat Quattro +

spacer.png

wyłącznik airbag on/off, jest P&P, niestety dodatkowy kluczyk

spacer.png

Edytowane przez Kowi87
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek może bólu d*py dostać jak sobie myśli, za jak długi czas będzie miał na głowie takie rzeczy jak czarny korek od zbiorniczka, a póki co ma pół auta do zrobienia, ale dajesz motywacje :D Btw. tak patrze na ten ColorMFA... Nie myślałeś o VFIZ? Ponoć jakieś nieznaczne różnice, tyle że w B5 nie było chyba colorFIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artroskk napisał:

Człowiek może bólu d*py dostać jak sobie myśli, za jak długi czas będzie miał na głowie takie rzeczy jak czarny korek od zbiorniczka, a póki co ma pół auta do zrobienia, ale dajesz motywacje :D Btw. tak patrze na ten ColorMFA... Nie myślałeś o VFIZ? Ponoć jakieś nieznaczne różnice, tyle że w B5 nie było chyba colorFIS?

Vfiz miałem poprzednio, fajne urzadzenie ale dla zwykłego licznika, colormfa funkcjonalnie robi to samo, ale jest zdecydowanie czytelniejsze. Vfiz pod wzgledem zewnetrzych czujników dowolnych, np egt czy air ma przewagę, ale tylko tyle. Noi w montazu vfiz ma przwagę bo jest p&p. Mimo wszystko miałem oba i colormfa ze wzgledu na design jest nie do przebicia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że colormfa jest ładniejsze. U mnie w B6 czerwony FIS więc chyba też padnie wybór na colormfa. A EGT czy coś to zawsze można gdzieś zewnętrznie ogarnąć :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, artroskk napisał:

Nie da się ukryć, że colormfa jest ładniejsze. U mnie w B6 czerwony FIS więc chyba też padnie wybór na colormfa. A EGT czy coś to zawsze można gdzieś zewnętrznie ogarnąć :)

Z EGT też miałem przeboje... 

Pierw było w zintegrowane w lampce podsufitki i bebechy gdzieś w podsufitce, zrobiło zwarcie, popaliło mi instalacje podsufitki(ponad pół roku szukałem wiązki do lusterka fotochrom), pózniej kombinowałem z 3 wskaznikami z chin, przygody sprawnosciowe, finalnie kupiłem polski produkt do minitorowania temperatur niekoniecznie związany z motoryzacją, siedzi i wskazuje jak trzeba. Takze z tymi egt to też sie można na wkurfiać.

Bardziej dostepne na polskim rynku jest 3Dcolormfd, mają polską dystrybucje, funkcjonalność ta sama, idea ta sama i chyba obecnie mają też możliwość podłaczenia EGT zewnetrznego(bądź dla wybranych silników, które maja to w logach np. S4) takze mozesz sobie przejrzeć alternatywe. ColorMFA zamawia sie u ruskich, płatność jedynie przez karty typu westernunion i pół roku oczekiwania. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu się dzieje ostatnio - sporo aktualizacji :)

Przejrzałem raz jeszcze zdjęcia wnętrza i muszę przyznać, że masz tu wiele detali, takich "smaczków" z B5 rzadko spotykanych rarytasów. Podziwiam pasję i upór w wyszukiwaniu i polowaniu na tego typu części ;)

Osobiście strasznie ubolewam nad tym, że nie ma fajnej trójramiennej kierownicy do B5 ze sterowaniem radia i że do tej pory nie udało się nikomu (z tego co wiem) przerobić kierownicy, którą masz z tipa pod zdalne sterowanie radiem na ori przyciskach. Żeby mnie źle nie zrozumieć - nie mam ochoty przekładać nowszych kierownic, które nie będą spójne z wnętrzem z tej epoki.

Widzę, że nowa lampka środkowa jest oświetlana białym światłem - czyżby LEDy? Jeśli tak, to ciekawy jestem, czy na LEDach można uzyskać taki efekt jak jest w oryginale, czyli stopniowego wygaszania światła?

Druga rzecz jaka mnie interesuje, to co tam planujesz modzić przy audio w przyszłym roku? Z tego co pamiętam fajne głośniczki udało Ci się upchać do przodu, wszystko jest okej i dobrze gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, longer_xd napisał:

Dużo tu się dzieje ostatnio - sporo aktualizacji :)

Przejrzałem raz jeszcze zdjęcia wnętrza i muszę przyznać, że masz tu wiele detali, takich "smaczków" z B5 rzadko spotykanych rarytasów. Podziwiam pasję i upór w wyszukiwaniu i polowaniu na tego typu części ;)

Osobiście strasznie ubolewam nad tym, że nie ma fajnej trójramiennej kierownicy do B5 ze sterowaniem radia i że do tej pory nie udało się nikomu (z tego co wiem) przerobić kierownicy, którą masz z tipa pod zdalne sterowanie radiem na ori przyciskach. Żeby mnie źle nie zrozumieć - nie mam ochoty przekładać nowszych kierownic, które nie będą spójne z wnętrzem z tej epoki.

Widzę, że nowa lampka środkowa jest oświetlana białym światłem - czyżby LEDy? Jeśli tak, to ciekawy jestem, czy na LEDach można uzyskać taki efekt jak jest w oryginale, czyli stopniowego wygaszania światła?

Druga rzecz jaka mnie interesuje, to co tam planujesz modzić przy audio w przyszłym roku? Z tego co pamiętam fajne głośniczki udało Ci się upchać do przodu, wszystko jest okej i dobrze gra?

Dzięki, czasem czuje sie jakbym został sam na polu walki z B5, ale ktos tam jeszcze modzi. Graciarnia jest zbierana cały czas, także jak coś trafie to kupuje na bierząco. Z tego auta stało sie hobbistyczne podejście aby doposażyć we wszystko i resztę czego fabrycznie nie było, takze max funkcjonalnie dopracowuje.

Mam jeszcze kilka ciekawych pomysłów, ale to w trakcie realizacji pokaże.

Kwestia kierownicy leży i kwiczy, brakuje człowieka który by ogarniał płytki pcb aby zrobić moduł sterujacy zamienny w kierownicy. Kiedyś wysłałem do typa przyciski z tipa na przeróbke i tyle je widziałem.... Nowszej kierownicy kompletnie to nie widzę, no nie podoba mi sie.

Co do lampki nagram gaszenie, bo wydaje mi sie że nie jest z twardym odcięciem światła, jest takie miękki przejscie, ale sprawdze to.

Zabudowa audio jest stworzona pod FWD, u mnie nie pasuje idealnie, brakuje miejsca na roletę bagaznika, chcę to zmodyfikować, zmienic głosnik subwoofera noi zaadatpować w podłogę drewnianą szyny z C6 aby było wszystko w jednej płaszczyźnie. Takze cała zabudowa będzie zwymiarowana i wysłana do wycięcia ponownie z korektą. Mam 4x audiosystem 16ki, ale głosnik w tylnych drzwiach rozkleił sie, także na tą chwile jest odcięty na zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem przeróbka lamp USA na biled, odbłyśniki podmienione z EU aby były postoje, odebrałem własnie z chromowania. Wnętrze lampy trafiło do lakiernika na czarny połysk. Lampy robię w zasadzie powtarzalne do obecnych, tylko na innej nowszej soczewce i odbłysnikiem USA.

spacer.png
spacer.png

lampy będą miały również nowy świezy akcencik, ale o tym dopiero po lakierniku...

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie mega kozacko. Widziałem takie lampy ze złotymi środkami na czarnym zglebionym avancie B5.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...