Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] BIODIESEL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

niech madre glowy sie wypowiedza o biodislu np. w AHU ale i nie tylko wasza wiedza- przemyslenia - doswiadczenia beda dlamnie i wielu cenna informacja pozdrawiam

Opublikowano

Dobry do ciągnika :wink4:

Opublikowano

niech madre glowy sie wypowiedza o biodislu np. w AHU ale i nie tylko wasza wiedza- przemyslenia - doswiadczenia beda dlamnie i wielu cenna informacja pozdrawiam

po pierwsze uzupełnij chłopie profil ...

Opublikowano

niech madre glowy sie wypowiedza o biodislu np. w AHU ale i nie tylko wasza wiedza- przemyslenia - doswiadczenia beda dlamnie i wielu cenna informacja pozdrawiam

Ja już 2 baki zużyłem i powiem tak: lepsza kultura pracy silnika (jakby bardziej miękko), pali mniej więcej 6,45l (w większości przy dynamicznej jeździe po mieście i tylko trochę trasy), ogólnie zapaszek spalin fajny (chce się jeść ;-)).

Niestety cena MAŁO ATRAKCYJNA -> tańszy może o 20 gr więc chyba nie będę tego tankował. Do tego mała dostępność...

Co do parametrów tech. to wygląda na to że nie jest dużo gorszy od ON.

Opublikowano

jest roznica 40gr na litrze kolego zalezy gdzie tankujesz:D zapach fajny lepszy niz ON :D zuzycie bardzo podobne moze 1l max wiecej jazda ta sama po miejscu na trasie czuc brak mocy :D i co zauwazylem jak sie mi konczylo to paliwo to krecilem rano ponad minute zeby zapalic i juz wiecej nie nalalem czekam na wasze opinie

Opublikowano

Biodisel to 10 % rzepaku (frytki) nigdy go nie wlałem i nie będę lał :thumbdown::sick3: chocby był tanszy od ON o 1 zł :hi:

Opublikowano

Niezalecany do pompowtrysków-zwykla pompa można lać

Opublikowano

Ha wczoraj jechałem za autosanem napewno na bio jechał to poprostu frytkownica na kołach ja odradzam

Opublikowano

Biodiesel, czyli estry metylowe wyższych kwasów tłuszczowych, mogą być lane do Audi TDI, niezależnie od rodzaju zasilania silnika. Producent dopuszcza ich używanie od rocznika samochodu 1996. Kłopotem jest tu tylko to czy polski biodiesel spełnia wymaganą normę.

Póki co jest zbyt mało producentów na rynku by mógł on poważnie konkurować z ON. Mimo wszystko polecam dolewać do zwykłej ropy, chociaż kilka litrów estrów na bak, znacznie poprawiają smarność oleju napędowego.

Opublikowano

Nie lałem i lać nie będę. Moje Audi to nie Toyota Prius [wiadomo że napęd elektryczny]. Albo będzie udawać auto ekologiczne, albo będzie dostarczał przyjemności właścicielowi właściwą dynamiką i ładnym dieslowskim zapaszkiem. Wybrałem to drugie. Pierwsze zostawię kolejnemu właścicielowi.

Pozdrawiam zarówno Rzepakowców jak i Roponafciarzy.

Opublikowano
  • Autor

dzis na zalanym po 2,5 zlote z nieogolnodostepnego zrodla biodieslu 20 czyli 20 procent dodatku pochodzenia roslinnego wycislem ze swojego AHU prawie 190 km/h i powiem tak zero kopcenia zero straty mocy nieco milszy zapach i kultura pracy tyle powiem z mojego punktu widzenia .... dodam ze moje AHU niema zadnego cziptuna i ma przebieg 280 tys . pozdrawiam wszystkich co lubia frytki :hi:

Opublikowano

Gdyby biodiesel kosztował 3zł/l (tyle powinien) zapewne inaczej byś na to spoglądał. Na chwile obecną faktycznie nie opłaca się go lać, zużycie paliwa większe, moc minimalnie mniejsza, a różnica w cenie to raptem 20gr, niemniej jako dodatek poprawiający smarność POLECAM.

Opublikowano

Biodiesel, czyli estry metylowe wyższych kwasów tłuszczowych, mogą być lane do Audi TDI, niezależnie od rodzaju zasilania silnika. Producent dopuszcza ich używanie od rocznika samochodu 1996. Kłopotem jest tu tylko to czy polski biodiesel spełnia wymaganą normę.

Póki co jest zbyt mało producentów na rynku by mógł on poważnie konkurować z ON. Mimo wszystko polecam dolewać do zwykłej ropy, chociaż kilka litrów estrów na bak, znacznie poprawiają smarność oleju napędowego.

Nie wiem czy to tak do konca prawda bo ja mam w instrukcji Audi ze nie mozna lac BIODISEL'a...

Opublikowano

moj znajomy sprzedaje pompy wtryskowe do mercedesów teraz sprzedają się jak świeze bułeczki oczywiście do nowych typów mercedesów oby tak nie było w naszych andziach

Opublikowano

ma ktos liste stacji w polsce z bio ?

Opublikowano

z tego co ja wiem to u nas tylko jest to paliwo dostepne na bliskiej i na pewno autobusy tankuja na bazach

Opublikowano

ja tam moim ake cały czas jezdze i nic sie nie dzieje nie odczuwam zadnych skótków ubocznych

Opublikowano

bo ci co na tym jezdza pisza "nie widze roznicy" a ci co nie maja pojecia pisza "toz to zlo tylko dla traktorow" :D

Opublikowano

Ja w poprzednim moim samochodzie Oplu Corsie z silnikiem 1,7d Isuzu lałem lato całe olej rzepakowy z kauflandu albo z tesco pol na pol z ON. Jechało frytkami z rury, chodził ciszej i mocy czasami czułem , że miał więcej. Ale to Avanta nie będę lał bo taki eksperyment może duzo kosztować

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.