Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ślizgów napinacza łańcucha rozrządu w B5 1.8T


Kuśmier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co myślicie o wymianie samych ślizgów napinacza łańcuszka rozrządu?

Znalazłem na allegro za psie pieniądze w porównaniu z całym napinaczem. 

Czy lepiej odżałować i dołożyć na nowy napinacz?

Mam silnik turbo więc bez zmiennych faz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy te ślizgi są jakieś firmowe czy jakieś made in china? bo jeśli to jakieś chinole to nei zdziwie się jak po miesiącu się rozlecą siejąc spustoszenie w głowicy

napinacz lepszy kosztuje 300zł więc bez tragedii, chodzi o ten bez czujnika

ps to ze masz turbo nie znaczy ze nie mozesz miec zmiennych faz, bo po 99 juz wszystkie 1.8T w A4 miały elektryczno/hydrauliczny napinacz procz silnika AJL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapewnia ze ,,sa to zamienniki niemieckiej firmy bugiad'' wiadomo pewnosci nie mozna miec ze to nie chiny :)

Kolego mozesz podesłać jakis link do napinacza godnego polecenia za rozsadne pieniadze? Bo za 300zl to bym sie faktycznie nie paprał w same ślizgi. Oczywiście bez czujnika bo u mnie nie ma.

Jakiś łańcuch do tego by sie przydał:)

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi TOM77 lub dzik oni prowadza sprzedaz czesci samochodowych mieli w ofercie napinacz FEBI z lancuszkiem w komplecie za nieco ponad 4 stowki

ewentualnie od siebie polecam sklep e-autoparts.pl - ciagle robie u nich zakupy i tez maja bardzo fajne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiem że temat odkopuję ale pytanie dotyczy ślizgów i nie chcę zakładać nowego.

Jak się zdejmuje ślizgi?

Mam dwa napinacze i jedym mam podjechane ślizgi ale trzyma ciśnienie a drugi na dobre ślizgi ale nie trzyma ciśnienia.

Chcę z dwuch zrobić jedem.

Tylko w jaki sposób zdjąć ślizgi żeby ich nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem stare zdjąć to pękły.

Zamówiłem te ślizgi zobaczę jak się będą sprawować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edekxp zamówiłeś te ślizgi z allegro? Różniły się jakoś od ori? Zamontowałeś je wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z allegro i były zamontowane, wyglądały jak oryginały a nie jakiś plastik chiński.

Do tej pory raczej działają - auto w tamtym roku sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś dojście do pewnych ślizgów napinacza ? 

Ktoś się wypowie na temat ślizgów od tego sprzedawcy ?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6606143019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam ślizgów od tego sprzedającego ale mam od tego drugiego. Jako jedyni chyba opisują że mają od jednego producenta i jest to niby ori wyrób. 

https://allegro.pl/oferta/nowy-slizg-nastawnika-rozrzadu-audi-vw-1-8t-1-8-7461940517

Widać że jest to odlew o niższej staranności niż ori. Na razie porównałem z napinaczem z b5 bo mam akurat cały silnik rozebrany na części, jutro zakładam je do napinacza w b6 a za miesiąc do b7 i zobaczymy co będą warte.

20190220_185851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak już zamontujesz i potestujesz. 

Dostałem właśnie info odnośnie sprawdzonych i przetestowanych slizgow na kilku autach więc pewnie wezmę zamowie od tej osoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 19:12, JarekST202 napisał:

Co prawda nie mam ślizgów od tego sprzedającego ale mam od tego drugiego. Jako jedyni chyba opisują że mają od jednego producenta i jest to niby ori wyrób. 

https://allegro.pl/oferta/nowy-slizg-nastawnika-rozrzadu-audi-vw-1-8t-1-8-7461940517

Widać że jest to odlew o niższej staranności niż ori. Na razie porównałem z napinaczem z b5 bo mam akurat cały silnik rozebrany na części, jutro zakładam je do napinacza w b6 a za miesiąc do b7 i zobaczymy co będą warte.

20190220_185851.jpg

Kolego chciałbym kupić te ślizgi. Opłaca się? Mógłbyś napisać jak zdemontować te ślizgi z napinacza? Masz jakieś opinie na ich temat? Robię remont i napinacz jest ok ale jeden ślizg jest wyszczerbiony no i są trochę podarte. Nie chcę kupować całego tylko myślę o samych ślizgach

Edytowane przez Marcin 1.8T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin 1.8T napisał:

Nie chcę kupować całego tylko myślę o samych ślizgach

A widziałeś to?

Slizgi-nastawnika-faz-AUDI-VW-1-8T
ALLEGRO.PL

Kup teraz na allegro.pl za 249.00 zł - Ślizgi nastawnika faz AUDI VW 1.8T (8229687175). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki...

Cena sporawa ale jeśli rzeczywiście są takie super to może warto albo dołożyć jeszcze stówę i kupić cały napinacz z febiego :D, patrząc po profilu to masz napinacz bez wtyczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Miałem w ogóle nie wymieniać bo jest cicho ale nie wiem jak to się stało ukruszyl się kawałeczek. Jutro zrobię zdjęcie może coś poradzicie. A co myślisz o tych z allegro co niby piszą że oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale zazwyczaj cena idzie za jakością. Najlepiej jakby ktoś, kto montował same ślizgi, wypowiedział się na ten temat.

Ślizgi kruszą się ze starości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem te ślizgi w sumie już w czterech samochodach,w tym w swoim i jak na razie jest ok.Jakość wykonania jest w miarę ok,jeden zestaw był trochę ciężki do założenia.Są dosyć elastyczne, z pierwszy obchodziłem się dosyć "brutalnie" aby jeżeli ma coś się stać to niech stanie się przy montażu niż w trakcie użytkowania. Ogólnie jeżeli pewnie są osadzone to nie powinno się nic dziać.Jak kupię kamerkę to zajrzę do środka o ile się da bo nie chcę zrzucać pokrywy i dam znać. 

Żeby je ściągnąć wystarczy delikatnie podgrzać np.opalarką,zaprzeć o jeden krótki bok aby się przesunął a z drugiej strony podważyć śrubokrętem i same wyskakują. 

Jeśli chodzi o te droższe to uważam że prędzej napinacz padnie niż te tańsze się zużyją ale jest to tylko moje zdanie i nie sugerujcie się tym...

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poniżej zdjęcie co się stało. Niby ślizgi nie są za bardzo wytarte. Zostawiać tak czy wymieniać?

IMG_20190628_133247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie proszę bo mam dylemat czy lepiej wymienić te ślizgi na te z allegro z linku powyżej czy zostawić te oryginalne z uszczerbkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to uszkodzenie dyskwalifikuje ślizg. Łańcuch wyrwie resztę ślizgu i na krawędzi jego pracy już nie masz materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...