Jump to content

Klima nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji ?

Szymanek31
 Share

Recommended Posts

Dokładnie jest tak że jak sprzęgło jest całe to oś kompresora się obraca razem z kołem pasowym, jeśli sprzęgło się zerwie, to automatycznie oś nie jest napędzana, a obraca się sama zewnętrzna część koła pasowego.

Teraz, MaTeo85 napisał:

Dokładnie jest tak że jak sprzęgło jest całe to oś kompresora się obraca razem z kołem pasowym, jeśli sprzęgło się zerwie, to automatycznie oś nie jest napędzana, a obraca się sama zewnętrzna część koła pasowego.

O to kucfa jestem kolejnym u którego kompresor nie ma zerwanego sprzegła czyli "kreci się", gaz o własciwym cisnieniu spoczynkowym jest, według vcdsa napiecia i wysterowanie sprężarki są, błędów klimatronika jak i silnika brak a klima nie staruje. Wyłączyła się w czasie jazdy i finito a chodziła absolutnie wzorowo. Nie mam pomysłu. Jedyne co mnie zastanawia to jak zapuszczam kompem "output test" to bodajże w drugim kroku powinny wystartować wentylatory chłodnicy a jest cisza. 

Zobacz bloki pomiarowe 001 i 002 do tego 010, na postoju a później na pracującym silniku w klimą ustawioną na LO i nawiewem na max przez kratki, pokaż co wyczytasz z bloków. Możesz też zerknąć na bloki 026 i 027 co tam jest zapisane.

Jeśli nic nie reaguje upatrywał bym problemów albo w samym zaworze sterującym albo w kompresorze.

Witam, aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy brał ktoś czujnik 3R0 959 126 VAG ze sklepu Auto-Plus z Wrocławia i może potwierdzić, że to ten sam czujnik co w ASO i działa prawidłowo? Cena atrakcyjna i niby napisane że oryginał VW AG. Obecnie mam czujnik Hella 6ZL 351 028-401. Na Helli klima startuje i kiedy jest poniżej 25 st. C działa ok ale kiedy jest gorąco klima świruje (wywala ciśnienie 33bar i zapala się ECON) tylko na postoju. Podczas jazdy nawet w upał 36 st. C działa. Auto po diagnostyce w serwisie klimatyzacji gdzie powiedzieli, że czujnik szwankuje i chce go zastąpić oryginałem. Z lektury forum wiem, że tylko 3R0 959 126 będzie pasował.  8E0959126 i 8Z0959126 ciężko obecnie dostać.

13 godzin temu, marcin21467 napisał:

Witam, aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy brał ktoś czujnik 3R0 959 126 VAG ze sklepu Auto-Plus z Wrocławia i może potwierdzić, że to ten sam czujnik co w ASO i działa prawidłowo? Cena atrakcyjna i niby napisane że oryginał VW AG. Obecnie mam czujnik Hella 6ZL 351 028-401. Na Helli klima startuje i kiedy jest poniżej 25 st. C działa ok ale kiedy jest gorąco klima świruje (wywala ciśnienie 33bar i zapala się ECON) tylko na postoju. Podczas jazdy nawet w upał 36 st. C działa. Auto po diagnostyce w serwisie klimatyzacji gdzie powiedzieli, że czujnik szwankuje i chce go zastąpić oryginałem. Z lektury forum wiem, że tylko 3R0 959 126 będzie pasował.  8E0959126 i 8Z0959126 ciężko obecnie dostać.

Napisz do kolegów @dzik lub @_małyTM_ mają oni dostęp do Ori części w dobrych cenach.

Witam! Informacja dla tych co szukają nowego oryginalnego czujnika ciśnienia klimatyzacji 3R0 959 126. Jest on właśnie wycofywany z ASO i ma być zastąpiony innym modelem. Sam go poszukuję i prawie udało mi się go kupić. Trzeba będzie przetrwać do lato na szwankującym zamienniku Hella :kox:Od 13 września 2021 nowy model ma być dostępny w ASO. Takie info otrzymałem z serwisu VW z Rzeszowa. Screen w załączniku. Pozdrawiam!Screenshot 2021-08-10 at 16-37-38 Allegro pl - Więcej niż aukcje Najlepsze oferty na największej platformie handlowej .png

2 godziny temu, marcin21467 napisał:

Witam! Informacja dla tych co szukają nowego oryginalnego czujnika ciśnienia klimatyzacji 3R0 959 126. Jest on właśnie wycofywany z ASO i ma być zastąpiony innym modelem. Sam go poszukuję i prawie udało mi się go kupić. Trzeba będzie przetrwać do lato na szwankującym zamienniku Hella :kox:Od 13 września 2021 nowy model ma być dostępny w ASO. Takie info otrzymałem z serwisu VW z Rzeszowa. Screen w załączniku. Pozdrawiam!Screenshot 2021-08-10 at 16-37-38 Allegro pl - Więcej niż aukcje Najlepsze oferty na największej platformie handlowej .png

https://www.amazon.de/dp/B015QK06A2/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_351HTQ6WYDN2YHYGWS4N?_encoding=UTF8&psc=1

Mam go od 8 miesięcy i działa jak należy.

W dniu 10.08.2021 o 19:39, Langista napisał:

To masz szczęście… ja byłem o 4 różnych gości od klimy i każdy mówił ze ten czujnik to lipa i on w większości audi nie śmiga niestety, ja poluje na używki bo już mam dość kupowania tego shitu kilka dni pośmiga i zaraz rozszczelniła zawór i ucieka czynnik.. 

Rozszczelnia zawór? W jaki sposób? przecież to jest dokręcane, z odpowiednio założonym oringiem nie ma szans aby był wyciek..

Brałem z firmy Hella, bo z tego co wyczytałem to właśnie Hella szła na pierwszy montaż. Co prawda ma trochę inną konstrukcje jak oryginał, możliwe, że w Polsce bardzo łatwo na podróbki trafić, co w Niemczech jeszcze mi się nie zdarzyło.