Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?


stomi

Rekomendowane odpowiedzi

wielu sądzi że ich to nie dotyczy bo z zewnątrz nie widać:whistling:. Bedę musiał przyjrzeć się tym listwom jeśli jest jak piszesz to już będzie porażka.

oczywiscie pisze o b6

Co do nadkoli to rdza pojawia sie na calym rancie blotnika i na styku blotnik zderzak blotnik listwa progowa dluga .

Też piszę o b6, zresztą zobacz kto założył ten temat:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pojawiają się pęcherzyki tu i ówdzie :facepalm: nawet nad szybą, tam gdzie zaczyna się dach :thumbdown: (to na pewno od kamieni).

Na nadkolach drobne coś nie coś zrobiłem, ale boję się tego dachu ruszać i zastanawiam się czy na wiosnę auta nie sprzedać. :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać, bo jeden mały odprysk na dachu jest, sorry ale niektórym to się naprawdę w tyłkach przewraca :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od odprysku się zaczyna a późnej cala buda gnije i wygląda jak astra 1 w gazie która wżerają korniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy kazdy pisze ze sie mu pojawia ale co zrobic poznie ja mialem tez rdze na przednich blotnikach bylo malowane juz dwa razy i co 1 rok gora 1.5 znowu wychodzi moze ma ktos jakis sposob jak to zabezpieczyc i czym zeby juz tam sie rdza nie pokazywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie jak cienka blacha jest w b6 np na drzwiach. B5 było dużo bardziej pancerne:whistling: Mi purchle powstały na tylnym blotniku przy progowej listwie i na drzwiach 2 małe. Lakiernik powiedział że ocynk sie utlenil ale rdzy tam nie było:co: i nie jest to amator:whistling:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy kazdy pisze ze sie mu pojawia ale co zrobic poznie ja mialem tez rdze na przednich blotnikach bylo malowane juz dwa razy i co 1 rok gora 1.5 znowu wychodzi moze ma ktos jakis sposob jak to zabezpieczyc i czym zeby juz tam sie rdza nie pokazywala

kupic nowe blotniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy kazdy pisze ze sie mu pojawia ale co zrobic poznie ja mialem tez rdze na przednich blotnikach bylo malowane juz dwa razy i co 1 rok gora 1.5 znowu wychodzi moze ma ktos jakis sposob jak to zabezpieczyc i czym zeby juz tam sie rdza nie pokazywala

jesli gnije na zagieciu blotnika to oklej caly ten rant dokladnie paskami foli np 3m -jeden pasek ma zachodzic na drugi .

Blotnik od srodka trzeba pokryc kantow do polowy wysokosci elastyczna masa i na to lakier.

Generalnie jest to duzy problem bo nawet tak zabezpieczona powloka moze zaczac rdzewiec.

Era dobrych audi skonczyla sie na modelu b5.Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy kazdy pisze ze sie mu pojawia ale co zrobic poznie ja mialem tez rdze na przednich blotnikach bylo malowane juz dwa razy i co 1 rok gora 1.5 znowu wychodzi moze ma ktos jakis sposob jak to zabezpieczyc i czym zeby juz tam sie rdza nie pokazywala

kupic nowe blotniki

tylko oryginalne, nie jakieś zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocynk utlenia sie na nowych a4 a6 i q7 a ciekawe jak reszta nowych modeli :facepalm: Wiec takie b6 nie jest niczym dziwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 też nie jest taka idealna, rdza na dachu w rynienkach, na progach itp. I tak B6 dobrze się trzymają, wystarczy porównać z autami z tamtego okresu (mazda 6, vectra, bmw 3, mondeo, mercedes c). Niestety albo stety taki mamy klimat i taką technologię utrzymywania dróg zimą jaki mamy, auta nie mogą być wieczne bo producenci by nie zarabiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończcie już... Jak coś to wszyscy kupowali Audi bo solidne, bo trwałe, niezawodne i ocynkowane. A tu się żale wylewają jakbyście jeździli pełnoletnimi Oplami :)

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

B5 też nie jest taka idealna, rdza na dachu w rynienkach, na progach itp. I tak B6 dobrze się trzymają, wystarczy porównać z autami z tamtego okresu (mazda 6, vectra, bmw 3, mondeo, mercedes c). Niestety albo stety taki mamy klimat i taką technologię utrzymywania dróg zimą jaki mamy, auta nie mogą być wieczne bo producenci by nie zarabiali.

ba! nie tylko producenci. Gdyby auta były wieczne to miliony ludzi na całym świecie zostałyby bez pracy. Tak to jest, im więcej szybciej i taniej produkujemy tym więcej ludzi ma pracę. Im więcej ludzi ma pracę tym więcej może te dobra kupować. Coś za coś. Gdyby auta i inne produkty były wieczne to większość z nas dalej latałaby boso po polach i odrabiała pańszczyznę. A autem woziłby się Pan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miałeś wymienianą przednią szybę?

Jest to błąd konstrukcyjny. Oglądałem jeszcze kilka modeli Audi i było to samo, bardziej lub mniej widoczne i w różnych miejscach na dachu, nie koniecznie z przodu.

Choć z drugiej strony, nie ma auta idealnego, a moim się jeździ całkiem fajnie (stylistyka też mi się podoba:naughty:).

@Kamil (post #45)- wolę zmienić auto, niż inwestować w stare. No ewentualnie mógł bym to zrobić, jak by było idealne i miało "tylko" ten mankament.:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy kazdy pisze ze sie mu pojawia ale co zrobic poznie ja mialem tez rdze na przednich blotnikach bylo malowane juz dwa razy i co 1 rok gora 1.5 znowu wychodzi moze ma ktos jakis sposob jak to zabezpieczyc i czym zeby juz tam sie rdza nie pokazywala

kupic nowe blotniki

Koledzy i u mnie po zimie pojawiła się ruda:thumbdown: jak zwykle na nadkolach, lakier ori nic nie ruszane.. Mam pytanie odnośnie nowych elementów karoserii, czy ktoś się orientuję ile takie oryginalne błotniki mogą kosztować w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotnik sztuka 1 koszt w aso 1199zl

:kox: no masz Ci los! Trochę drogo, ale to już polakierowane pod dany kod farby? Czy gołe blachy do pomalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...