Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Luknąłem u siebie i faktycznie prawe lustro idzie troszkę szybciej ale dosłownie ułamki sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wszystkich jedno składa się szybciej drugie wolniej tylko zastanawia mnie czemu tak wolno,widziałem w innych autach np vw szybko się składają,ten nasz typ chyba tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Pisałem do sprzedawcy ale olał mnie całkiem. Czy lustra z tych dwóch linków są elektrycznie składane?

http://allegro.pl/audi-a4-8k0-lusterko-zewnetrzne-lift-anglik-i4538160407.html

http://allegro.pl/audi-a4-8k0-lusterko-zewnetrzne-lift-anglik-i4538667641.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz. Tylko, że w tych lusterkach nie widać lampek do sile assist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi tylko na grzaniu. Czy wystarczy wymienić same wkłady?

Podpinam sie pod to pytanie , cos ktos juz tu w wątku o tym wspominal ale dobrze by to bylo potwierdzic - chcąc tylko grzanie wystarczy zmienic wklady i zakodowac? Kabelki poprowadzone w lustrach są w kazdej B8 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie sterowniki - 8K0959792B , 8K0959793B czy w instalacji elektrycznej też są jakieś przeróbki? Na obecną chwilę mam zwykłe lusterka 6pinów, głównie chodzi mi o dołożenie lusterka składanego i fotochromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki obsłużą :)

Do fotochromu trzeba ciągnąć słupkami kabelki do lusterka wewnętrznego (lustro wew. steruje fotochromem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi lusterkami L 10 pin P 14 pin?

Też kupiłem właśnie z polifta, sprzdawca mówił, że są z jednego samochodu. Nie ma problemu z montażem w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2014 o 21:05, dawid195a napisał:
W dniu 19.08.2014 o 15:10, proximpuh napisał:

Po włączeniu zapłonu to norma w Audi, a kilka sekund ? u mnie rozkładają się mniej więcej tyle samo czasu co się składają

Ok dzięki za odpowiedź , już problem rozwiązany ,właśnie skończyłem składać 2 lusterko po podłączeniu drugiego wszytko idealnie jest. Wiec jak jest jedno to taki efekt był. Aha i zaadoptowałem lustra z A4 do A5 sportbeck , rozebrałem na drobne części i przełożyłem stopy (aluminiowe mocowanie) oraz czarny plastik. Bardzo ciężko ściągnąć i założyć sprężynę więc uzbroicie się w cierpliwość.

do ściągania sprężyny najlepiej przygotować coś takiego i wtedy szybko i płynie samemu wykonamy montaż/demontaż i inne przeszczepy aluminiowych podstaw lusterek A4/A5/A6 :decayed:

2015_01_02_5349.jpg
silnik składanego lusterka
 
2015_01_02_5356.jpg
silnik składanego lusterka
 
2015_01_04_5367.jpg
ściągacz do sprężyny
 
2015_01_04_5368.jpg
ściągacz do sprężyny
 
2015_01_04_5363.jpg
ściągacz do sprężyny
 
 
2015_01_02_5359.jpg
 
 

2015-01-02-5349.jpg

2015-01-04-5367.jpg

2015-01-04-5368.jpg

2015-01-04-5363.jpg

2015-01-02-5359.jpg

2015-01-02-5356.jpg

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sterowniki obsługują fotochrom. One tylko przekazują sygnał z czujnika w lusterku wewnętrznym na lusterka zewnętrzne. Chyba nawet nie trzeba nic kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod odpalony na sterownikach:

8K0959792P ,8K0959793P


Lusterka zaadaptowane do A4/B8 polift (składane do góry) z Audi A5 Sportback Polift 14Pin po przekładce aluminiowych podstaw.


Przypomnienie Pinów Lusterek (analogiczne to samo dla PRAWEGO i LEWEGO)

PINy wtyk T16m

1 - rt/ws; czerwony/bialy; 0,35mm; W52; oswietlenie drzwi przy wsiadaniu w lusterku zewnetrznym, strona kierowcy

2 - sw/gr; czarny/szary; 0,35mm; Y20; automatycznie przyciemniane lusterko zewnetrzne, strona kierowcy

3 - sw/bl; czarny/niebieski; 0,35mm; masa -12V

4 - gr/ws; szary/bialy; 0,35mm; masa dla silników; mostek z Pin 5

5 - br/ws; brazow/bialy; 0,35mm; masa dla silników; mostek z Pin 4

6 - sw/gn; czarny/zielony; 0,35mm; Y20; automatycznie przyciemniane lusterko zewnetrzne, strona kierowcy

7 - ws; bialy; 0,35mm; V149; silnik ustawienia lusterka kierowcy w poziomie

8 - rt; czerwony; 0,35mm; V17; silnik ustawienia lusterka kierowcy w pionie

9 - bl; niebieski; 0,35mm; V121; silnik skladane lusterka kierowcy

10 - rs; rózowy; 0,35mm; V121; silnik skladane lusterka kierowcy

11 - ge; zólty; 0,35mm; L131; zarówka kierunkowskazu w lusterku zewnetrznym kierowcy

12 - niewykorzystany

13 - bl/rt; niebieski/czerwony; 0,35mm; G515;potencjometr pionowego ustawiania lusterka kierowcy

14 - ws/ge; bialy/zólty; 0,35mm; zasilanie potencjometrów poziomego/pionowego ustawiania lusterka

15 - sw/rt; czarny/czerwony; 0,35mm; Z4; ogrzewane lusterkozewnetrzne, strona kierowcy

16 - gr/ge; szary/zólty; 0,35mm; G514;potencjometr poziomego ustawiania lusterka kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To jest mój pierwszy post tagze przepraszam jak cos zle napisze albo zrobie. Mam taki problem kupilem dwa lusterka el. skladane z 2011r i jak przyszly to sie okazalo ze nie pasuja do mojego samochodu maja inna stope (trojkaD) mocujaca jest mniejszy. I moje pytanie brzmi od czego mozna to dopasowac czy trzeba bedzie kupic nowe. Juz bylo gdzies to poruszane tutaj kilka watkow wczesniej ale nie znalazlem odpowiedzi.

Poradzicie cos koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jaki masz samochód, profil masz nie uzupełniony, od jakiego kupiłeś, trochę mało informacji, żeby coś Ci doradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...