Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

hmmm na wstępie chciałem pogratulować pomysłu oraz efektu:) (może kiedyś też się dorobie) puki co wybrałem opcje przekładki dyfra z 80 ( blokada) i tam ogólnie podcisnienie steruje tym wszystkim i nie bardzo wiem gdzie sie podłaczyć wężykiem. Moje przemyślenia kończą się w okolicach zaworu podciśnienia bądz serwa a już w ostateczności tuning pompki centralnego

zrób foto jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie bedzie problem z mocowaniem dyfra di podwozia, do wału i półosi, nie wiadomo jakie jest przełożenie przekładni.

Zrobienie mechanizmu do dzialania blokady to najmniejszy problem do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dev nie wiem właśnie jak to jest, bo w pozniejszych B4 dyfry byly PRAWIE te same co w B5, sanki tylne itp itd... wiec moze jakby dorwal wał od 80tki i ten dyfer to moze byc jakos to spasowal, aha i flansze w dyfrze byly tez inne wiec i polosie tyl tez pewnie by trzeba bylo miec, przeguby zewnetrzne byly juz te same

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

AUDI 80 B4 2.6 92R MOST DYFER QUATTRO (3716867851) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - dyfer bez blokady jest niemal identyczny

wiec jesli zawiecha tyl czyli sanki itp w A80 byla taka sama w tych autach z blokada jak i w tych bez blokady, to dyfer z blokada moze da sie jakos wsadzic do naszych Q

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ----------

ok troche sie douczylem - jakos w 92 roku byla zmiana zawiechy z tylu w 80Q na taka jaka mamy w B5... dyfry z blokada tez staly sie wtedy podobne gabarytowo do naszych tylko pewnie jest ich bardzo malo, na allegro jest pelno tych starszych, krotkich - wygladaja jakby nie miały tej części podłużnej - mostu, a takiego nowszego nie widzialem jeszcze

---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:55 ----------

wroc- są takie 80 quattro - Mosty - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

przednia łapa jest identyczna jak w B5, tylna chyba też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary dyfer od A4 musze poszukać od 80-tki i porównać. Blokadę wrzuce na tył a Torsena na przód :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary dyfer od A4 musze poszukać od 80-tki i porównać. Blokadę wrzuce na tył a Torsena na przód :naughty:

:slina:....niezły miszung wyjdzie ....:decayed:....

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary dyfer od A4 musze poszukać od 80-tki i porównać. Blokadę wrzuce na tył a Torsena na przód :naughty:

jak Ci to wyjdzie to wysyłam swojego dyfra i 80ke kupie:polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł sterujacy ma numer 893919173 dla A80 i A100

przelacznik 443919214E

kostka do przelacznika 893971833

w katalogu znalazlem tylko jeden dyfer o takim przelozeniu 35/9 jest to chyba CVA

---------- Post dopisany at 12:31 ---------- Poprzedni post napisany at 12:29 ----------

dyfer ma numer 01H500040D - 3000 ojro w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm siadło jak nie powiem co w majty w przyszlym tygodniu dopieszczam ten dyferek bo ma lekkie luzy zalewam oliwa doprowadzam instalacje i wielkie oczekiwanie na zime:) a z z podcisnieniem też się uporałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj DIY, bo nie wiem ile mam dyfrow kupować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj DIY, bo nie wiem ile mam dyfrow kupować :decayed:

Coś jak ...pospolite ruszenie ::decayed:

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko jest w etce :) szukaj wg swojego przełożenia np dla 37:9 w 80 po 93r oznaczenie dyfra AZC..... silnik 2.6 tak jak jest to w moim przypadku gdy uruchomie to wszytko to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zebym Cie nie uprzedził.... :polew::polew::polew:

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

Dobra, jeden kupiłem, na próbę. ...

Zobaczymy co z tego będzie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich tematach nie trzeba mi powtarzac dwa razy tego samego. Jezeli jest tylko cień szansy ze projekt moze sie powiesc to działam na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, chodziło mi o obczajenie tematu.

Dyfer zawsze mozna sprzedac do dalszej "analizy" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...