Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

w Q z zakretu wychodzi sie z noga w podłodze :decayed:

Opublikowano
w Q z zakretu wychodzi sie z noga w podłodze :decayed:

Jak sie ma z tyłu torsena :decayed: Jak nie to tak do 3/4 ale reszta racja :wink::kox:

Opublikowano
  • Autor

w przyszłym tygodniu lecimy z trzecim, tym razem na przód :facepalm:

Opublikowano

Pastaldo silnik w bmw jest prawie pod przednią szybą więc jest przed przednią osią, pozycję określa sie stojąc raczej za autem lub z miejsca kierowcy

Opublikowano
w przyszłym tygodniu lecimy z trzecim, tym razem na przód :facepalm:

Hmm i ja nic o tym nie wiem :shock3:

Opublikowano
Pastaldo silnik w bmw jest prawie pod przednią szybą więc jest przed przednią osią, pozycję określa sie stojąc raczej za autem lub z miejsca kierowcy

Sory za OT nie chce sie wymądrzac i kłucić ale przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.

Jest pod szybą zgadza się. Przed tłumaczymy raczej jako z przodu a za czyli z tyłu. Mówisz o odniesieniu co do osi nie co do kierowcy. Wiec silnik jest przesuniety względem osi do tyłu więc jest za osią a nie przed. Przed osia jest w Audi. I nawet z czysto fozicznego punktu widzenia moja wypowiedź jest bardziej logiczna. Może ktoś jeszcze przeanalizuje Twa wypowiedź i powie co o tym mysli :decayed:

Oczywiście bez napinki bo nie to chodzi.:hi:

Opublikowano
  • Autor
w przyszłym tygodniu lecimy z trzecim, tym razem na przód :facepalm:

Hmm i ja nic o tym nie wiem :shock3:

To miala byc mała niespodzianka dla Ciebie :grin:

Opublikowano
Nie bez kozery mowia ze q jedzie jak zaden inny ale hamuje jak kazdy

to akurat wiadome ze hamuja tak samo ale spodziewalem sie ze na zakrecie przod powiniem pociagnac na maxa i dalby rade wyprowadzic auto bo predkosc byla mala a tu d*pa,bo wygladalo na to ze moc z tylu byla wieksza i popychala przod

:facepalm:

Przód pociągnąć jak już auto jest w poślizgu - na pewno!

Opublikowano
Pastaldo silnik w bmw jest prawie pod przednią szybą więc jest przed przednią osią, pozycję określa sie stojąc raczej za autem lub z miejsca kierowcy

Sory za OT nie chce sie wymądrzac i kłucić ale przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.

Jest pod szybą zgadza się. Przed tłumaczymy raczej jako z przodu a za czyli z tyłu. Mówisz o odniesieniu co do osi nie co do kierowcy. Wiec silnik jest przesuniety względem osi do tyłu więc jest za osią a nie przed. Przed osia jest w Audi. I nawet z czysto fozicznego punktu widzenia moja wypowiedź jest bardziej logiczna. Może ktoś jeszcze przeanalizuje Twa wypowiedź i powie co o tym mysli :decayed:

Oczywiście bez napinki bo nie to chodzi.:hi:

Obaj piszecie o tym samym tylko patrząc z innych perspektyw....:decayed: ...ale jest w tym racja.....silniki czy to w 4'ce ,czy 6'tce są źle umiejscowione

Opublikowano

Trudno umiejscowic silniki w innych miejscach w samochodach z przednim napedem i silnikami ustawionymi wzdluznie... Polosie musialyby isc pod katem aby mozna bylo z kolami odsunac sie bardziej na skraj silnika.

Opublikowano

Są też bmw 4x4... ale tam chyba na przód idzie wał dodatkowy :kox:

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

Musi być mega ciasno

Opublikowano
Pastaldo silnik w bmw jest prawie pod przednią szybą więc jest przed przednią osią, pozycję określa sie stojąc raczej za autem lub z miejsca kierowcy

Pozycję silnika określa się stojąc z boku: Boxter ma slinik przed tylną osią, Carrera za tylna, Gallardo centralnie, BMW za przednia a CCCO przed :wink:

Rozpatrując jednak rozkład masy trzeba pamiętać także że oprócz większej siły odśrodkowej w zakręcie tam gdzie jest więcej masy istnieje też coś takiego jak przyczepność opon oraz dociążenie/odciążenie które mają podstawowy wpływ na sterowność i przyczynę powstawania poślizgu przodu lub tyłu!

Stąd też podsterowność zdarzająca się w quattro to po prostu brak umiejętności balansowania masą samochodu a nie tendencja do takiego zachowania czy to ze względu na napęd czy umieszczenie silnika :whistling:

Opublikowano
Pastaldo silnik w bmw jest prawie pod przednią szybą więc jest przed przednią osią, pozycję określa sie stojąc raczej za autem lub z miejsca kierowcy

Pozycję silnika określa się stojąc z boku: Boxter ma slinik przed tylną osią, Carrera za tylna, Gallardo centralnie, BMW za przednia a CCCO przed :wink:

Rozpatrując jednak rozkład masy trzeba pamiętać także że oprócz większej siły odśrodkowej w zakręcie tam gdzie jest więcej masy istnieje też coś takiego jak przyczepność opon oraz dociążenie/odciążenie które mają podstawowy wpływ na sterowność i przyczynę powstawania poślizgu przodu lub tyłu!

Stąd też podsterowność zdarzająca się w quattro to po prostu brak umiejętności balansowania masą samochodu a nie tendencja do takiego zachowania czy to ze względu na napęd czy umieszczenie silnika :whistling:

:oklasky: wszystko i na temat

Opublikowano

dobra może i tak ale po prostu spotkalem sie nei raz z opisem np. wlasnie w bmw, dokladnie slyszalem "silnik przed przednia osią" stad może moj blad :)

jasne ze zawiecha ma tu duze znaczenie, wysokosc polozenia srodka ciezkosci itp... ale wezmy pod uwage seryjne auta, i tu bmw bije na glowe rozkladem masy nasze audiki (w Q jest troszke lepiej bo dochodzi naped tyl i dociazenie tylnej osi ze wzgledu na obecnosc napedu)

Opublikowano

skądś powstała teza ze A4 Quattro nie skręca:whistling:

Opublikowano
Pastaldo silnik w bmw jest prawie pod przednią szybą więc jest przed przednią osią, pozycję określa sie stojąc raczej za autem lub z miejsca kierowcy

Pozycję silnika określa się stojąc z boku: Boxter ma slinik przed tylną osią, Carrera za tylna, Gallardo centralnie, BMW za przednia a CCCO przed :wink:

Rozpatrując jednak rozkład masy trzeba pamiętać także że oprócz większej siły odśrodkowej w zakręcie tam gdzie jest więcej masy istnieje też coś takiego jak przyczepność opon oraz dociążenie/odciążenie które mają podstawowy wpływ na sterowność i przyczynę powstawania poślizgu przodu lub tyłu!

Stąd też podsterowność zdarzająca się w quattro to po prostu brak umiejętności balansowania masą samochodu a nie tendencja do takiego zachowania czy to ze względu na napęd czy umieszczenie silnika :whistling:

no więc właśnie ta masa(silnik) jest źle umiejscowiona :wink:

Opublikowano
Są też bmw 4x4... ale tam chyba na przód idzie wał dodatkowy :kox:

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

Musi być mega ciasno

Faktycznie dodatkowy wal:

http://www.gk24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GG&Date=20090716&Category=AUTO&ArtNo=878611493&Ref=AR&border=0&MaxW=580

Opublikowano
skądś powstała teza ze A4 Quattro nie skręca:whistling:

zmiana stabilizatora tylnego na ten np. z S4 bardzo pomaga :wink:...samochód "klei" się do łuków :naughty:

Opublikowano

a to nie jest taki sam jak w serii 1BE ?

- sprawdzilem, jest, 1BE, 1BV, 1BD stabilizator tyl ten sam

Opublikowano
Są też bmw 4x4... ale tam chyba na przód idzie wał dodatkowy :kox:

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

Musi być mega ciasno

Faktycznie dodatkowy wal:

http://www.gk24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GG&Date=20090716&Category=AUTO&ArtNo=878611493&Ref=AR&border=0&MaxW=580

Nom... jak w terenówkach :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.