Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 1.9TDI Quattro by Emsi


alani2

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie spotkało coś takiego na początku przygody z A4, 2 tłoki pękły i d*pa. Postawiłem na generalny ( bo nigdy nie wiadomo co się kupi...)

Koszta koło 3k ( nowe tłoki, cylindry, planowanie głowicy i uszczelki). Po tym nie bałem się pchać w podnoszenie mocy teraz ma 160 KM i idzie do żyda. A to żeś tak męczył auto i jeszcze na zaciąg quattro, 3-4 bieg...? biczowanie Ci się należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynią takie rzeczy :) Chyba obstawie na AWX młodszy silnik seria 130km i wgl jedyny minus chyba że pompowtryski. przejade sie dziś do AUTOPASJA Olecko Świętajno Kamil Retel autonaprawa chiptuning fap klimatyzacja zobacze co mi zaśpiewa i wgl

---------- Post dopisany at 15:05 ---------- Poprzedni post napisany at 15:02 ----------

Mnie spotkało coś takiego na początku przygody z A4, 2 tłoki pękły i d*pa. Postawiłem na generalny ( bo nigdy nie wiadomo co się kupi...)

Koszta koło 3k ( nowe tłoki, cylindry, planowanie głowicy i uszczelki). Po tym nie bałem się pchać w podnoszenie mocy teraz ma 160 KM i idzie do żyda. A to żeś tak męczył auto i jeszcze na zaciąg quattro, 3-4 bieg...? biczowanie Ci się należy...

I tak sie zj***ła i tak 3 nad ranem 70km od domu jakoś musiałem próbować sie ratować pamiętaj że samochód rzecz nabyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to że pasuje do B5 to wiadomo od dawna, są conajmniej 4 projekty ze 130ka w B5 na forum, seba1-2, dudi75, szamek i ostatnio Maxterr zrobił swapa. tutaj na filmiku masz pomodzonego, tak wiec dochodzi Ci koszt zrobienia FMIC wymiany turbo i pompek by tak jeżdził:wink: odrazu Ci pisze to drugie tyle co zakup silnika:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czekaj jeśli dobrze myśle 130 w b6to skrzynia 6-biegowa czyli następna kwestia by sie rozwiązała :naughty: Wsadzić na raz 8 tys to spora kasa --- w sumie to druga B5 ale jak wszystko na cacy będzie zrobione to myśle że po zimie zawiecha kpl amory sprężyny i wahacze a potem parę latek bez wkładu bym latał może i to dobry dil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie poddałem z racji nieznalezienia chętnego na przerobienie elektryki :wink: nie było fachowców na szybko:kwasny:

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

AWX był tylko 5biegowy, AVF był 6 biegowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no liczbą biegów sie róznił i wielkoscia sprzęgła, AVF ma 240mm, noi momentem obrotowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiesz co się stało a już takie masz plany :facepalm: chyba za dużo masz kasy :grin:

Jak podczas jazdy zgasł bez dziwnych niepokojących dźwięków to nić poważnego raczej się nie stało. Pewnie to jakaś pierdoła.

Jak nie zrobisz swapu w dużej części sam to zapomnij lepiej o tym bo gra nie warta świeczki. Lepiej podkręcić AFN-a niż potem mieć dużo problemów i kombinacji przy swapie niepewnego AWX-a.

Takie moje zdanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało sie jednak że to pompa paliwowa ;/ podłączyłem na krótko bezpośrednio baniak 5l przewód i do pompy wcale nie pobiera ;/ więc jestem zmuszony do zmiany jako że samochód i tak będzie podkręcany na mocy poszukuje od razu pompy od AHH jeśli ktoś taką posiada w dobrej cenie proszę o kontakt biorę od ręki :D

---------- Post dopisany at 18:13 ---------- Poprzedni post napisany at 17:59 ----------

W sumie za razem od razu wałek rozrządu Sdi 38E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...