Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

musisz zdjąć tą zaślepkę po prawej stronie deski (odpowiednik maskownicy bezpieczników z lewej) bo ona ma taki bolec który trzyma schowek. jaśli masz ori zmieniarke to trzeba ją wyjąć bo pod nią masz jeszcze jedną śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

tak sobie myślę nad tym i chyba jedak sie zdecyduję podjechać na kompletny serwis klimy z odgrzybianiem. nie robiłem serwisu od 2 lat.

do tego wali mi muchomorem i chce sie tego pozbyc na 100%. ozon miałem już 2 razy robiony i gówno dało. muszę to załatwić raz a dobrze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie odgrzybiałem klimatyzacje i tak sci odkręciłem schowek ( z lodówką ) i problem polega na tym jak mam wsadzić ta rurkę od lodówki ma ktoś na to sposób bo wyjść to ona wyszła ale wejść już nie chce a trzeba jedna ręką schowek trzymać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz rurkę, a potem podnosząc schowek "naprowadzasz" rurkę na tą dziurę w schowku. Jest to banalnie proste : pomyśl sobie, że ta rurka to Ty, a schowek to jakaś za***ista laska - może Ci to pomoże trafić :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat Już nie wiem na co się zdecydować: Czy postawić za siedzeniem środek i niech mgiełka zrobi swoje;) Czy też wpuszczać wężykiem do parownika, wlotów i od strony filtra kabinowego piankę czy co to tam jest w tym pojemniku :mysli:. U mnie śmierdzi "czymś" ale nie czuję grzyba, cholera wie co to za smród. Po włączeniu klimy przez kilka sekund czuć ten swąd. Z trybu ECON nie korzystałem dotychczas ale dziś sprawdzę:) na LO nie było żadnego smrodu tylko podczas włączania klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie odgrzybiałem klimatyzacje i tak sci odkręciłem schowek ( z lodówką ) i problem polega na tym jak mam wsadzić ta rurkę od lodówki ma ktoś na to sposób bo wyjść to ona wyszła ale wejść już nie chce a trzeba jedna ręką schowek trzymać .

kolego może się mylę ale jak jest schowek z lodówka to po co odkręcać schowek jak łatwiej przez ta rurkę chłodzącą włożyć rurkę z preparatem bo przecież właśnie w to miejsce psikasz. chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałes sonde dość długą to faktycznie trzeba był zaaplikować przez nią. A teraz nie wiem jak ją wkręcić bo dopiero jestem na etapie zamawiania tej rurki w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie klimy w moim przypadku nic nie dało :( jak waliło tak wali, zastanowiam sie teraz nad jakimś środkiem chemicznym. Nie wiem tylko co wybrać ? Czy " granat" który sie kładzie na podłodze, włącza klime i zamyka samochód na 10-15min, czy pianke ? Jesli piankę, to gdzie ja aplikować, przez kratki nawiewu, czy od strony filtra kabinowego. Szczerze mówiąc to już zgłupiałem :kox: Co radzicie koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odgrzybiałem Plakiem pianką- przyznam, że byłem negatywnie nastawiony do tego produktu ale pomyślałem, że nie zawsze uzyskuje się pożądane efekty przy dużych kosztach i warto spróbować.... Najpierw odgrzybiłem właśnie tą pianką a następnie też plakiem zrobiłem ozonowanie. gdy włączam klimę nie ma żadnego smrodku natomiast został jeszcze nieprzyjemny zapach gdy włączam zwykły nadmuch(ECON) ale już minimalny naprawdę:). Dobrze gdybyś zdemontował schowek przed ozonowaniem tak żeby do parownika ładnie zassało. Wszystko wg instrukcji zrobisz i powinno być ok. Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam piane KLEEN FLO :good: żadna inna nie przyniosła pożądanego efektu. Te wkłady (granaty) które się kładzie na wycieraczce na 15 min. można potraktować jako odświeżacz powietrza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziac poprawke, ze jak sie testuje po kolei 10 roznych srodkow, to ten dziesiaty ma latwiej i wcale nie musi byc najlepszy ;)

U mnie niestety okazalo sie, ze parownik jest tak zapaskudzony, ze zadna chemia sie go nie ima (przynajmniej nie na dluzej) i skonczylo sie na rozbiorce samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Odgrzybiałem środkiem Wurtha wszystkie kratki, parownik no i co się dało. Spokój był przez kilka dni. Potem znowu po uruchomieniu silnika przez chwilę śmierdzi. Potem przestaje, ale i tak czuć. Macie jeszcze jakieś pomysły skąd może śmierdzieć? Zauważyłem też, że nie leci u mnie zbyt dużo wody z rurki odprowadzającej. Co prawda w celu sprawdzenia wlałem trochę wody przez otwór do parownika to wyleciało. Ale trudno określić czy taka ilość jak wlałem. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przetkac odplyw wody. U mnie niestety juz anwet to nie pomagalo i skonczylo sie na rozebraniu deski i wykopaniu totalnie zapaskudzonego parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały wątek forum i już zgłupiałem :embarrassed: Kupiłem preparat Wurth i jak go mam aplikować, przez zdjęcie schowka i tego gumowego korka i prysnąć go na parownik, czy wprowadzić tą rurkę przez środkową kratkę nawiewu i też dojdzie do parownika i go tak zaaplikować?? Bo jedni piszą tak drudzy inaczej i już sam nie wiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały wątek forum i już zgłupiałem :embarrassed: Kupiłem preparat Wurth i jak go mam aplikować, przez zdjęcie schowka i tego gumowego korka i prysnąć go na parownik, czy wprowadzić tą rurkę przez środkową kratkę nawiewu i też dojdzie do parownika i go tak zaaplikować?? Bo jedni piszą tak drudzy inaczej i już sam nie wiem :mysli:

Zdejmuj schowek i psikaj bezpośrednio na parownik, bo to tam rozwija się "flora".

W kanały nawiewu możesz zaaplikować swoją drogą.

Jak masz kanał/podnośnik, to możesz sondę preparatu wsunąć do rurki odprowadzającej skropliny z klimy - tak też dojdziesz do parownika.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po zastosowaniu środków do czyszczenie polecam w czasie używania klimy przestrzegać jednej zasady - że przed zgaszeniem auta, czy to przed skonczeniem jazdy wcisnąć ECO, żeby wydmuchało zimne powietrze. 3-4 minuty. Raz że to zdrowsze bo wyrównuje sie temperatura a dwa że nie powoduje to w takim stopniu powstawania tego smrodu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kanał więc z dostaniem się pod spód samochodu nie będzie problemu :) A mniej więcej w jakich okolicach mam szukać tej rurki odprowadzającej skropliny z klimy?? A jak z dostępem do niej? Bo coś mi się kojarzy ze ktoś z forumowiczów pisał ze trzeba się trochę nagimnastykować żeby się do niej dostać i że gdzieś jest tak zagięta że ta sonda ma trudno przejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kanał więc z dostaniem się pod spód samochodu nie będzie problemu :) A mniej więcej w jakich okolicach mam szukać tej rurki odprowadzającej skropliny z klimy?? A jak z dostępem do niej? Bo coś mi się kojarzy ze ktoś z forumowiczów pisał ze trzeba się trochę nagimnastykować żeby się do niej dostać i że gdzieś jest tak zagięta że ta sonda ma trudno przejść...

to chyba bylem ja, faktycznie odplyw jest umiejscowiony w trudnodostepnym miejscu bo jest pod oslona termiczna wydechu w okolicach lewej stopy pasazera, ja probowalem sie dostac do parownika od strony odprowadzenia w miejscu w ktorym on wychodzi z obudowy parownika, lewa stopa pasazera w rogu przy koncu dywanika, ale tez poleglem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...