Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wywnioskowałem że najlepiej będzie odkręcić schowek i dostać się do parownika przez tą gumową zaślepkę :) Z opisów wynika że operacja nie jest zbyt skomplikowana więc mam nadzieję że sobie poradzę :) Jak znajdę trochę wolnego to wezmę się za robotę i napiszę co i jak :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem ze smrodkiem z klimy, najpierw poszło 2x ozonowanie które nic nie dało, nie dość że śmierdziało z klima jak dotychczas to jeszcze ten zapach ozonu mnie dobijał. Potem kupiłem środek Wurtha, pomógł ale na tydzień czasu tylko.

Kolejnym środkiem jaki zakupiłem był CRC AIRCO CLEANER, na prawde wydajny. Puki co jest dobrze, zobaczymy na jak długo. Dodatkowo środek ten ma dość przyjemny zapach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam ten sam problem. w trybie ECO straszny smród że nawet nie można tego właczac. tak czytam co każdy proponuje i wybieram piankę. tak sie składa że akurat mam wyciągnięty schowek (drugi raz klejenie uchwytu :angry: ) to warto spróbowac. napisze jakie efekty. [br]Dopisany: 05 Lipiec 2011, 21:58_________________________________________________wczoraj odgrzybiłem i dzisiaj rano specjalnie sie nie poprawiło. spróbuje ponownie. pianke puszczałem przez kratki i do parownika. w ogóle musiał juz ktoś tam kiedys kombinować bo nie było zatyczki na parownik. nie wiem czy może tak być ale narazie nie wiem czym to zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ja tydzien temu bylem odgrzybic klime (ozonowanie + nowy filtr). Na dzien dzisiejszy zero smrodu przy przelaczaniu na econ itp. Roznica kolosalna. Gosc zalecil mi wymiane filtra kabiowego 2-razy do roku (przed zima i po zimie). Po waszych opiniach mialem mieszane obawy co do tego ozonowania ale na szczescie u mnie zadzialalo:) Przy okazji sprawdzil mi temperature chlodzenia 8 stopni C :shocked: Koszt 60zl + 44zl filtr. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu odgrzybiałem samodzielnie klimę w/g opisu. Użyłem środka firmy wurth.Zapach kocich szczyn zniknął :chytry: .polecam ten środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ulewy pojawiła mi sie mgiełka na szybie ale od zewnąrz, równiutko nad nawiewem na szybe. Pomaga jedynie ruch wycieraczkami. Mówie o jeździe na klimie bo bez klimy to zaczyna się parować też od środka.

O co kaman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podczas opadów deszczu parują szyby, ale od środka. Dotychczas nie zastanawiałem się czy tak ma być czy też nie :mysli: Co na to szpece od klimy?;)

PS. Stosując metodę julo_23 czyli po wyłączeniu klimy włączając na chwilę tryb ECON na LO pozbyłem się nieprzyjemnego zapachu i jest git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że paruje szyba na zewnątrz to normalne bo szyba jest zimna a na zewnątrz jest wyższa temperatura niż w środku. Ja też tak mam że paruje, jak zwiększysz temperaturę na klimatroniku to parowanie ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że paruje szyba na zewnątrz to normalne bo szyba jest zimna a na zewnątrz jest wyższa temperatura niż w środku. Ja też tak mam że paruje, jak zwiększysz temperaturę na klimatroniku to parowanie ustanie.

dokładnie... u mnie po naprawie sprzęgła zrywnego i wymianie dyszy a także dobiciu czynnika też tak się dzieje ale to normalna sprawa, wcześniej tak nie miałem bo ktoś mądry włożył nie odpowiednią dyszę i nie chłodziła klima prawidłowo a teraz śmiga aż miło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mgiełka na szybie to normalne też tak mam :) Wczoraj odgrzybiłem klimę według instrukcji z formu, od strony schowka preparatem wurth. Dosyć prosta sprawa, z odkręceniem i potem założeniem schowka oraz wymianą filtra kabinowego to max 30min. spokojnej roboty :>

I teraz znów jest następny problem otóż odgrzybianie pomogło na jeden dzień, dzisiaj jak wyjeżdżałem z garażu to znów zaczęło walić z nawiewów tym smrodem tylko nawet bardziej intensywniejszym ;( I teraz mam pytanie dlaczego tak się stało, bo to chyba nie jest normalne zjawisko, czyż by odpływ klimatyzacji był zatkany i ten cały syf który powinien wydostać się na zewnątrz został w środku i tak śmierdzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mgiełka na szybie to normalne też tak mam :) Wczoraj odgrzybiłem klimę według instrukcji z formu, od strony schowka preparatem wurth. Dosyć prosta sprawa, z odkręceniem i potem założeniem schowka oraz wymianą filtra kabinowego to max 30min. spokojnej roboty :>

I teraz znów jest następny problem otóż odgrzybianie pomogło na jeden dzień, dzisiaj jak wyjeżdżałem z garażu to znów zaczęło walić z nawiewów tym smrodem tylko nawet bardziej intensywniejszym ;( I teraz mam pytanie dlaczego tak się stało, bo to chyba nie jest normalne zjawisko, czyż by odpływ klimatyzacji był zatkany i ten cały syf który powinien wydostać się na zewnątrz został w środku i tak śmierdzi??

A odrzybiajac widziales duza plame wody z piana pod autem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod autem było sucho, nic z niego nie kapało. A ja myślałem że plamy z klimatyzacji to nie bedzie widać gdyż to auto ma osłony to wszystko poleci na osłony. Czyli mam rozumieć że odpływ klimatyzacji mam zatkany :confused4: A znacie jakieś skuteczne i proste metody aby udrożnić ten odpływ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety na to wyglad. co do udroznienia to musisz wyciagnac dywanik od strony pasazera i tam wzdluz tunelu od parownika idzie rurka, do podlgi. ewentualnie od dolu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. ...

Ta bardzodobra cena, wszędzie w Krakowie gdzie szukałem to trzeba dac za taką usluge minimum 150 PLN

Będę w okolicach Piotrkowa za tydzień, to mogę Ci zozonować :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety na to wyglad. co do udroznienia to musisz wyciagnac dywanik od strony pasazera i tam wzdluz tunelu od parownika idzie rurka, do podlgi. ewentualnie od dolu.

To mnie nie pocieszyłeś:( A może są w sprzedaży jakieś środki do do udrożnienia tego odpływu? np. tak jak kret jest do kanalicazcj to cos podobnego jest do klimatyzacji? A udrożniał ktoś z was odpływ u siebie? Może jakieś wskazówki jak najlepiej sie za to zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij schowek i odciagnij dywanik przy tunelu od strony pasazera i tam zobaczysz taka czarna rurke ;). to nie jest chyba takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, jak sie okazało rurka była drożna i niepotrzebnie trzeba było ją czyścić, a plamy pod samochodem nie miałem ponieważ u mnie na końcu rurki zamontowana jest gąbka w którą wsiąka to co wylatuję z klimy :naughty: Dopiero jak przepuściłem przez rurkę 0.5l wody to coś zaczęło kapać na ziemię :) Ale w sumie problem pozostał, otóż po odgrzybieniu klimatyzacji śmierdzi jeszcze bardziej niż przed :( Klimatyzację odgrzybiałem w sumie 2 razy drugi raz przy czyszczeniu tej rurki. Podłączyłem do parownika osobny przewód i wtedy wszystko z parownika leciało do butelki żebym miał pewność że cały ten syf wydostanie mi się z parownika a nie zostanie w środku. I w sumie tyle co wpompowałem tego wurtha na parownik, to później zleciało więc wszystko powinno być ok, ale niestety w praktyce wygląda to tak że śmierdzi jeszcze bardziej :angry: Także już nie wiem co musiało pójść nie tak że efekt końcowy jest odwrotny niż zamierzany... Dodam że filtr kabinowy wymieniłem na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki a sprawdzales czy w poszybiu ci woda nie stoi??? a skad ta gabka???? i po co ????moze to ona jest przyczyna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem i wszędzie jest sucho. A gąbka jest pod samochodem praktycznie pod osłoną katalizatora, i ma właśnie za zadanie wyłapywanie wody z klimy żeby nie robiła plam pod autem tylko wchłania wodę, a później woda sobie powoli z tej gąbki odparowywuje nie pozostawiając po sobie śladu :wink4: Chyba będę się musiał wybrać do profesjonalnego zakładu który zajmuję się klimą i niech oni na to zerkną i niech odgrzybią po swojemu, i może to pomoże, bo ja już nie mam pomysłów w czym może być przyczyna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem i wszędzie jest sucho. A gąbka jest pod samochodem praktycznie pod osłoną katalizatora, i ma właśnie za zadanie wyłapywanie wody z klimy żeby nie robiła plam pod autem tylko wchłania wodę, a później woda sobie powoli z tej gąbki odparowywuje nie pozostawiając po sobie śladu :wink4: Chyba będę się musiał wybrać do profesjonalnego zakładu który zajmuję się klimą i niech oni na to zerkną i niech odgrzybią po swojemu, i może to pomoże, bo ja już nie mam pomysłów w czym może być przyczyna....

poradziłeś sobie z klimą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...