Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie może tak być, żeby konstruktorzy Audi odstawili taką fuszerę jeśli chodzi o B6/B7 i klimatyzację. W żadnym aucie nie było takich jaj jak w tym modelu.

Ja chyba sobie poradziłem, mówię chyba bo nie jestem na 100% pewny. Zdjąłem schowek i spryskałem włączony wentylator izopropanolem, żeby się rozprowadził po całym układzie. Potem włączyłem obieg wew i poczekałem chwilkę aż się wszystko przetrawi. Potem znów to samo, tylko, że dałem na ECON i tak może z 5 czy 6 razy. Po tygodniu powtórka i wydaje mi się, że nie śmierdzi, a poprawa jest przynajmniej znaczna. Dodam jeszcze, że cały czas jeżdżę bez schowka, jak znajdę czas to go dzisiaj założę to zobaczymy czy się nie pogorszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam dziurke przed parownikiem zaslepiona taka sama zaslepka jak jest dziura do klimatyzowanego schowka.

A efektu odgrzybiania takiego jaki mam po IPA za 12 zl nie mialem po zadnej chemii a uzylem ich wiele i to tych z najwyzszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam-IPA działa cuda

Ja u siebie w walce ze szczuroaromatem zrobiłem tak:

1. dziurka przed parownikiem, nawiew max, econ i lo i po kolei

-kostka zmywarki (rozpuszczona w ciepłej wodzie, nie cała :grin: )

-spłukanie ciepłą wodą

-IPA

ładnie sobie wszystko wypłynęło pod autem

2. Spryskanie wentylatora IPA

3. suszenie parownika

4. po kilku dniach, gdzie mimo wszystko smród prawie zniknął, zapodałem granat Liqui Moly przy zdjętym schowku, żeby ładnie zaciągało

Narazie jest ok, zobaczymy po zimie

Kilka uwag ode mnie

*suszenie parownika nie jest ściemą-jak nie wierzycie załączcie econ po dłuższej trasie i zwiększcie nawiew-powietrze wilgotne jak stara szmata-więc lepiej żeby ta wilgoć sobie odparowała niż się kisiła na parowniku- a potem wali jak z klatki ze szczurami

*instrukcja na LM jest bardzo szczegółowa i objaśnia bardzo dobrze o co kaman-pewnie stąd się brała "nieskuteczność" innych granatów, bo nie było tam nic o niezałączaniu klimy i suszeniu parownika PRZED i PO granacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej - oczywiście dla tych co mogą włączyć wentylacje po zgaszeniu auta, wtedy suszenie robi sie samo i nie trzeba rezygnować do końca jazdy z klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a w jaki sposób rozprowadzałeś ciepłą wode z kostką od zmywarki i jak spłukiwałeś? Rozpownicą? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie dysponowałem ropownicą, ale mam strzykawke 100ml, użyłem wężyka z końcówką, który mi został po środku Wurth do czyszczenia parownika-bardzo ładnie rozpylał. Do płukania i IPY ten sam zestaw. Troche to uciążliwe, co chwile napełnianie strzykawki-ale najważniejsze jest, że przyniosło oczekiwany skutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, zrobie tak samo. Też mam tą końcówkę po Wurthcie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak wam się udaję odgrzybianie? bo u mnie działa tylko ok 3 dni po środkach. i przerabiam temat dostania się parownika i wyczyszczenia ręcznie. czyli jeden wielki rozpierdol :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 tyg mam spokoj i swieze powietrze. Moj sposob byl taki wyjalem schowek wentylator od nawiewu i przez kanal powietrza drut z wezem i pistoletem od kompresora. Najpierw litr ipy cala chlodniczke pod cisnieniem potem plakiem piana wszystko zapsikalem poczekalem 5 min i znowu ipa. I tak 3 razy. Zlozylem do kupy i spokoj wreszczcie jak auto odpalam to nie śmierdzi pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem spokój przez 3 tygodnie a spsiukałem cały parownik pianką + zostawiłem na całą noc. miałem spokój a teraz przez 5 sekund leci smrodek z klimatyzacji a potem nagle świeże powietrze, troche to dziwne.. tak jakby zalegało gdzueś w kanałach tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem spokój przez 3 tygodnie a spsiukałem cały parownik pianką + zostawiłem na całą noc. miałem spokój a teraz przez 5 sekund leci smrodek z klimatyzacji a potem nagle świeże powietrze, troche to dziwne.. tak jakby zalegało gdzueś w kanałach tylko ;)

No ja wlasnie mialem tylko ten smrodek przez 5 sec a pozniej nic nie smierdzialo czy na econ czy na klimie. Narazie dalej spokoj

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem spokój przez 3 tygodnie a spsiukałem cały parownik pianką + zostawiłem na całą noc. miałem spokój a teraz przez 5 sekund leci smrodek z klimatyzacji a potem nagle świeże powietrze, troche to dziwne.. tak jakby zalegało gdzueś w kanałach tylko ;)

No ja wlasnie mialem tylko ten smrodek przez 5 sec a pozniej nic nie smierdzialo czy na econ czy na klimie. Narazie dalej spokoj

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

wydaje mi się że to resztki osadu na kanałach, czy może sie mylę ? wcześniej przed odgrzybianiem parownika smierdzialo dużo dłużej a potem mimo że się przyzwyczaiło do zapachu to występował suchy kaszel, teraz nie mam tych problemów.. jedynie ten smrodek przez pare sekund,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem spokój przez 3 tygodnie a spsiukałem cały parownik pianką + zostawiłem na całą noc. miałem spokój a teraz przez 5 sekund leci smrodek z klimatyzacji a potem nagle świeże powietrze, troche to dziwne.. tak jakby zalegało gdzueś w kanałach tylko ;)

No ja wlasnie mialem tylko ten smrodek przez 5 sec a pozniej nic nie smierdzialo czy na econ czy na klimie. Narazie dalej spokoj

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

wydaje mi się że to resztki osadu na kanałach, czy może sie mylę ? wcześniej przed odgrzybianiem parownika smierdzialo dużo dłużej a potem mimo że się przyzwyczaiło do zapachu to występował suchy kaszel, teraz nie mam tych problemów.. jedynie ten smrodek przez pare sekund,
I co udalo Ci sie usunac ten smrodek poczatkowy? Czysciles kanaly czy cus?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to zabieram sie do tego jak pies do jeża z racji na to że teraz zajmuje sie katem u mechanika :o

ale mam plan na początku użyć granata LIQUY MOLY. jeżeli po kilku tygodniach znów będzie smierdziało to ugryzę to od innej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak:

kupiłem 2 puszki IPY. znalazłem końcówkę razem z kawałkiem wężyka z innego sprayu, ułożyłem na sztywnym drucie i przez otwór za schowkiem wypsikałem całą puszkę na parownik. następnie ściągnąłem wentylator i przez otwór tak samo wężykiem na drucie spryskałem cały parownik od drugiej strony. Po złożeniu całości zrobiłem dziurkę w kanale przed parownikiem i spryskałem resztę z puszek przy włączonym nawiewie.

Teraz po dwóch tygodniach mogę powiedzieć, że problem ze smrodem ustąpił przy ponownym uruchomieniu auta, ale warunek taki, że przed długim postojem daję na econ i wysuszam parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo pracy Cię to kosztowało :o

coś jest nie tak, musze ponownie uśmiechnąć się do kolegi od klimy i powiedzieć mu co i jak ;)

widze ze sposobów jest tysiąc ale do większości osób smrodek trafia z powrotem.

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nacieszylem prawie miesiac i znowu zalecialo smrodem. Rece opadaja

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietrzylem wietrzylem po tym czyszczeniu. Moze 2x mi sie zdazylo zapomniec.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...