Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam .Chciałem się zabrać za wymianę imbusa w pompie lecz okazuje się że u mnie inna średnica jest na pompie a inna na wałkach i nie da się go wysunąć .Czy to oznacza że pompa ma już grubszy imbus ?

IMG_20200627_161741.jpg

Edytowane przez lenovo

Opublikowano
W dniu 11.11.2020 o 14:00, lenovo napisał:

Witam .Chciałem się zabrać za wymianę imbusa w pompie lecz okazuje się że u mnie inna średnica jest na pompie a inna na wałkach i nie da się go wysunąć .Czy to oznacza że pompa ma już grubszy imbus ?

IMG_20200627_161741.jpg

Masz już zregenerowane gniazdo. Składaj i użytkuj :D

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

U mnie ktoś chyba przede mną coś kombinował bo stało się to :(

Nie wiem co mogło się stać oprócz tych kół zębatych. Sytuacja wyglądała tak. Na początku było jakieś głuche stukanie. Dzwiek się nasilał przez pare km nagle usłyszałem jakiś zgrzyt i wyłączyłem silnik i na hol. Po rozebraniu oczom ukazał się taki widok jak poniżej. Chciałbym się dowiedzieć co trzeba sprawdzić przed ponownym włączeniem silnika. Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

ps. Nie wiem jak wyglada imbus bo został wysłany do Futurum. Przebieg to 372 tyś.

 

 

35D92AD5-90BF-4D63-8F73-A0A231BD1007.jpeg

Edytowane przez toomi123

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Pacjent bmn, na łańcuszku. Na blacie jakieś 230k. Historia nie do końca znana. Napinacz cały, łańcuch prawidłowo napięty, nie jest jakiś wyciągnięty. Czy w tych napędach na łańcuszku jest coś jeszcze co może się nagle skończyć alladynem? 

received_2651905115099500.jpeg

received_199911951743187.jpeg

Edytowane przez mandi__

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam właśnie stałem się posiadaczem Audi A6 C7 2.0tdi CGL

Będę się brał za wymianę rozrzadu przy okazji chce wymienić zabierak pompy oleju auto ma 190tys.km

Co sądzicie o wymianie zabieraka??

Opublikowano
23 minuty temu, Biniu6 napisał:

Witam właśnie stałem się posiadaczem Audi A6 C7 2.0tdi CGL

Będę się brał za wymianę rozrzadu przy okazji chce wymienić zabierak pompy oleju auto ma 190tys.km

Co sądzicie o wymianie zabieraka??

Rob od razu cały moduł 

Opublikowano

Cały moduł czyli co wymiana na zwykłą pompę jak w 1.9 tylko ta na pasku ? 

Opublikowano

Koledze chyba chodziło o wymianę wałka wraz z zabierakiem.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Nie oddawać swoich samochodów do mechaników, którzy nie mają pojęcia o grupie VAG. Jeśli mechanik nie czuje się na "siłach" i nie wie jaką śrubę odkręcić, od tego jest telefon- udzielamy wszystkich rad związanych z pompami olejowymi do 2.0 tdi ...

1638962294619.jpg

1638962294627.jpg

1638962294663.jpg

1638962294679.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 18.02.2020 o 17:07, bouzuki napisał:

Witam,

VW Passat,kod silnika CFFB.Rok produkcji 2012.Czy silnik ten też objęty jest ryzykiem wycierającego się imbusa?

 

W dniu 20.02.2020 o 08:51, FUTURUM napisał:

jeździć do 450-500 tyś później kontrola...

A passat z CBA z końca 2009 ? Zabierak jest już 100mm.

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 29.06.2020 o 16:00, FUTURUM napisał(a):

Przed kupnem sprawdzić ciśnienie na rozgrzanym oleju!!! Zaczynają wycierać sie wałki balansowe razem z panewkami-nie zabierak(imbus)

trochę czasu minęło i kilometrów przybyło, czy w poliftach 2012-2016 występują problemy z pompą olejową? jakiekolwiek ołówek czy panewki??

 

 

Opublikowano

Rób nie pytaj

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam.Pojawiły mi się opiłki w filtrze oleju, magnes ich nie łapie. Czy pochodzenie opiłków można jakoś powiązać z sypiącą się pompą oleju? Opiłki w kolorze srebrnym 

Edytowane przez mwid6r

Opublikowano

A jak myślisz  ?

Opublikowano

To opiłki z silnika - aluminium.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, posiadam Audi A6 C7 z nieszczęsnym silnikiem 2.0 CGLC, problem z niskim ciśnieniem oleju zaczął się od przebiegu około 230 tys. km. Po zgłębieniu tematu postanowiłem zrobić swapa pompy na taką z napędem na pasek jak jest np. w a4 b9 albo skodzie  1.6 tdi. Wymieniłem też dysze natrysku na tłoki na te nowsze i problem niskiego ciśnienia powrócił po około 1000 km. Co więcej po demontażu wałków wyrównoważających i montażu samej pompy na pasek pojawiły się drgania silnika, niby idzie się do tego przyzwyczaić ale to nie jest już ten sam komfort jazdy co wcześniej. Zastanawiam się nad powrotem do oryginału i przywróceniem modułu wałków oczywiście po ich regeneracji. Teraz pytanie czy bez problemu będę mógł zamontować oryginalny moduł pompy oleju? oczywiście po zmianie zębatki na wale.

Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam będę potrzebował pomocy w regeneracji wałka. Gniazdo w pompie jest w porządku nie ma luzu, za to w gnieździe wałka widać ślady zużycia i jest spory luz. na imbusie tez mocne ślady. To juz 2 mój imbus ten wytrzymał 100k kilometrów.
Da radę temat ruszyć w miarę szybko?

WhatsApp Image 2025-12-27 at 10.49.46.jpeg

WhatsApp Image 2025-12-27 at 10.49.08.jpeg

Opublikowano

 naprawe pompy powinieneś wykonać 100000km temu a nie teraz jak gniazdo jest juz wyklepane. 

Ciągle zachodzę w głowę co ludzie mają z tymi imbusami ???

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.