Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy mógłbym prosić o akustyczną ocenę mojego napinacza?

Napinacz_BFB.m4a

Ogólnie to słychać go po otwarciu maski, przy zamkniętej jedynie 2-3 sekundy przy rozruchu, błędów żadnych nie ma, przynajmniej na razie. Zalany olej to LM Synth Oil 5W40, powoli przymierzam się do kolejnej zmiany oleju. Przy ostatniej zmianie była zalana płukanka, smok nie był czyszczony, będzie czyszczony przy najbliższej zmianie oleju.

Pozdrawiam

Andrzej

Tak słychać jak napinacz hałasuje . Miałem taki sam dzwięk na goracym silniku i po wymianie napinacza cisza i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To teraz pytanie ile mam czasu? Na razie nie jest to mocno słyszalne, przy okazji ponowię pytanie o numer napinacza bez zmiennych faz pasujący do BFB, bo jak już to zdecyduję się na ekstrakcję.... tylko szkoda, że kolega Gregor10 urzęduje na drugim końcu Polski... Będę musiał znaleźć kogoś na północy....

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest loteria, głownie ślizgi pękają, łańcuch przeskakuje a bardzo żadko ale też się zdarza, że łańcuch strzela. Nikt ci nie powie ile masz czasu, niektórzy jeżdzą z tym i się nie przejmują.

Jak bym tak miał 3:10 to bym nawet nie odpalał :D, najlepsze od 10:34

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D hahaha

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś nagrać dźwięk z okolic napinacza, który pracuje poprawnie, albo może niedawno był wymieniany? Zastanawiam się, czy przy nówce sztuce jest słychać jakiekolwiek grzechotanie, czy raczej jest totalna (no prawie) cisza.

Pozdrawiam

Andrzej


Czyżby nikt nie miał zdrowej 1.8T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się nagrać filmik i wrzucić na forum. Napinacz wymieniłem ok 1tkm temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj podobnie rano grzechotnik ok 1 s.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tak pracuje

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Szkoda, że kolega ominął okolice napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tak pracuje

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Szkoda, że kolega ominął okolice napinacza.

Słychać na tym filmiku że napinacz pracuje prawidłowo i nie ma klekotania jak diesel na wolnych obrotach.

Nie nagrałem dziś filmiku ale mój napinacz podobnie pracuje jak w filmiku wyżej a pracował na wolnych obrotach jak diesel - Jest filmik wrzucony na forum w tym dziale pare stron wstecz.

Wymieniłem łańcuch i nic to nie dało i potem odrazu napinacz i jest OK.

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że u mnie pracuje głośniej, nie ma co prawda u mnie obijania / ocierania o obudowę ale słychać wyraźnie grzechotanie / rzężenie (nie wiem jak to dokładniej nazwać) samego łańcucha na zębatkach. Zobaczę czy coś się poprawi po czyszczeniu smoka i zapodaniu ORI filtra oleju.

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ślizg napinacza jest wytarty to łańcuch słychać nie stukanie tylko głośny szum

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ślizg napinacza jest wytarty to łańcuch słychać nie stukanie tylko głośny szum

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Sądzisz, że u mnie Napinacz_BFB.m4a to kwestia ślizgu? Czy może napinacz nie jest wystarczająco napięty ze względu na niższe ciśnienie oleju (zakładam, że mam niższe bo smok jeszcze nie był czyszczony).

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr z ASO nic nie pomoże,sprawdzałem u siebie,powiem tylko że ori ma napis MAHALE,tak samo jak filtr KNECHT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ślizg napinacza jest wytarty to łańcuch słychać nie stukanie tylko głośny szum

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Sądzisz, że u mnie http://www.4shared.com/music/iFmktm5Dce/Napinacz_BFB.html to kwestia ślizgu? Czy może napinacz nie jest wystarczająco napięty ze względu na niższe ciśnienie oleju (zakładam, że mam niższe bo smok jeszcze nie był czyszczony).

Może być wytarty + lekko rozciągnięty łańcuch najlepiej ściągać pokrywę zaworów i ocenić bo na słuch może być wiele rzeczy np. Hydropopychacze,słabe ciśnienie oleju,zatkane Sitko smoka i napinacza

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ja mam filtr filtron i jest dobrze

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

orientuje się ktoś gdzie kupić napinacz do bfb oprócz ASO i allegro ? Może ktoś z forum ma dostęp do FEBI ? Czy najbezpieczniej ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie to też zaczyna szumieć łańcuszek jak się nagrzeje auto. I mam pytanie:

Czy podczas wymiany rozrządu, wymienia się także napinacz ?

Auto kupiłem z robionym rozrządem 10 tys. km temu.

Wrzucę film na czasie.

Edytowane przez AjsHDP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineły około 2-3 miesiące od wymiany, około 10 kkm za sobą napinacz bez zmiennych faz śmiga, zero hałasów z rana jak i podczas rozruchu.

Mam wrzucony napinacz SWAG'a ( SW30927070- taki numer jest w katalogu IC ale nie mam jak sprawdzić w tej chwili)

Jedynie dalej się pali chceck a nie mam czasu żeby podjechać i go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam śledzę temat od jakiegoś czasu i też myślę o wrzuceniu bez zmiennych faz - próbował ktoś podłączyć ze starego sam solenoid, nastawnik żeby błędu nie wywaliło. U mnie jest taka sytuacja że wymieniłem łańcuch nowy i napinacz używka i jak grzechotało na wolnych tak dalej to samo tylko doszedł jeszcze 2s odgłos przy odpaleniu gdzie na starym tego nie miałem problemem u mnie było grzechotanie na gorącym. Jak zwiększe delikatnie obroty ok 1200-1300 to ustaje może ciśnienie oleju? Czy jest dużo roboty przy czyszczeniu smoka??

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...