Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro jest tego pełno. Możesz też kupić w jakimś zakładzie gdzie zajmują się tłumikami, lub w sklepie motoryzacyjnym. Ja sobie wstawiłem rurkę, a za dwa miesiące jadę na przegląd i zobaczymy co cwaniaczki powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiar to musisz kupić na rurę 55mm, a długość to 100mm z tego co pamiętam, ale zmierz jak jest u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja wlaśnie sie zastanawiam nad wywaleniem kata z mojego 1Z 19.tdi.. mam dziwny objaw a mianowicie przy jezdzie na 3 biegu i przyspieszanie do 90 km/h przy obrotach powyzej 3200 czuje jak by auto przyspieszalo i go cofalo.. nie wiem w czym moze być problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wywaliłem katalizator :decayed: Negatywnych objawów nie zauważyłem, nie kopci, nie jest głośniejszy, lepiej idzie z dołu no i ten świst turbiny... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam jak sprawdzić czy kat jeszcze u mnie siedzi. Muszę przeczyścić turbo bo przycina się i ciśnienie doładowania świruje, więc myślałem żeby obie rzeczy zrobić za jednym razem. Tylko że świst turbiny u mnie jest wyraźnie słyszalny, a czasami jak furka chodzi sobie na jałowym to przy rurze delikatnie słychać gwizdanie (ale o trochę niższych częstotliwościach niż świst turbo). Więc się zastanawiam czy przypadkiem ktoś nie wywalił już kata wcześniej..

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Ja też się zastanawiam jak sprawdzić czy kat jeszcze u mnie siedzi. Muszę przeczyścić turbo bo przycina się i ciśnienie doładowania świruje, więc myślałem żeby obie rzeczy zrobić za jednym razem. Tylko że świst turbiny u mnie jest wyraźnie słyszalny, a czasami jak furka chodzi sobie na jałowym to przy rurze delikatnie słychać gwizdanie (ale o trochę niższych częstotliwościach niż świst turbo). Więc się zastanawiam czy przypadkiem ktoś nie wywalił już kata wcześniej..

pozdro.

jak bedziesz miał turbo na wierzchu to zajrzyj do kata, może rzeczywiscie go juz nie masz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje wycięcie kata u was w miescie?? pytam bo też chce wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Na marginesie dodam że jak się kat przytka to robi się napór ciśnienia na wirnik turbiny od strony spalin i po krótkim czasie turbawka się wysra a wtedy koszty będą spore :blink: JEŚLI KTOŚ Z WAS WYKONYWAŁ TAKI ZABIEG NA DISLU PROSZĘ O PODPOWIEDZI!!! :mysli:

prezkonalem sie kolego na wlasnej skorze:) kat sie zapchal i turbawka do czyszczenia:) srodek kata wywalony... teraz slychac przyjemny swist z turbiny:)

Sorki ze sie wcinam ale nie rozumiem dalczego turbawka do czyszczenia .I jak to zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie po dłuższym namyśle usunąłem katalizator w swoim klekocie. Skutki jakie zaobserwowałem to tylko bardziej słyszalny świst turbinki i wydłużona jej żywotność :wink4:

Oto zdjęcia rurki jakiej użyłem zamiast kata wraz z kompletem uszczelek:

76a57f069e91571cmed.jpg

23687e829f28e7d2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie po dłuższym namyśle usunąłem katalizator w swoim klekocie. Skutki jakie zaobserwowałem to tylko bardziej słyszalny świst turbinki i wydłużona jej żywotność :wink4:

Oto zdjęcia rurki jakiej użyłem zamiast kata wraz z kompletem uszczelek:

76a57f069e91571cmed.jpg

23687e829f28e7d2med.jpg

Kolego ty to gdzieś kupiłeś czy sam robiłeś ?? Szukam czegoś takiego najlepiej gotowego żeby podmienić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchajcie w wersji z wyjęciem kata z puszki i zaspawaniem z powrotem, jaką potrzebuję spawarkę?

transformatorowa wystarczy czy potrzebuję miga?

Kup sobie coś takiego zamiast spawarki :kox:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=793904390

taniej ci wyjdzie - za 160 ci sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wyjdą małe nieprawidłowości ale od 10 lat jak robię przeglądy w jakimkolwiek samochodzie nikt nigdy nie podpinał mi analizatora spalin :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: dopnę sie do tematu bo zastanawia mnie czy auto po wycięciu kata normalnie przejdzie przegląd?? jeśli zmierzy miernikiem wydalane spaliny to może być źle??

przegląd przejdzie ponieważ w dieslu wg ustawy sprawdza się tylko stopień dymienia, a tutaj katalizator nie ma na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...