Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

mnie w mieście wychodzi 12l/100km,a w trasie pomiędzy 7,14l a 8l/100km i nie ma w tym żadnych czarów...pali tyle przy każdej jeździe czy to ostrej czy spokojnej.

hahaha teraz to mnie rozbawiles :polew: jak moze tyle samo palic przy jezdzie spokojnej a jezdzie ostrej ?? Praw fizyki nie przeskoczysz chociaz bys bardzo chcial :wallbash:

w zaleznosci od stylu jazdy smiało i z pewnoscia mozesz uzyskac wynik rozniacy sie srednio od 2 do 6 litrow.

Zrob (dla wiarygodnosci wyników) 300 km po miesice przy dwoch stylach jazdy:

1) smiało deptaj do 3000 obr i utrzymuj stała predkosc po rozpedzeniu - jezdzij na podcisnieniu (kontroluj chwilowe spalanie na FISie)

2) jezdzij ze tak powiem żwawo (ale nie na wariata) i zmieniaj biegi przy okolo 5000 obr. i nie boj sie "deptac" autko (bez kontroli FISa)

Jak wyniki bedziesz mial identyczne to ja Ci tankuje auto do pełna i stawiam zgrzewke piwa :tongue4: jak beda różne Ty mi :> (jeśli w to wchodzisz to odrazu zbieraj kase :wink4: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeM skąd wziąłeś te dane. W każdym aucie na naklejce w bagażniku są dane producenta o spalaniu. Jest to ostatni rząd cyfr. Pierwsza od lewej to ciężar własny, następnie spalanie:miasto,trasa, średnie i na końcu emisja CO2. Dla mojego Audi wygląda to następująco:

1321 12,3 6,7 8,7 206 g/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeM skąd wziąłeś te dane. W każdym aucie na naklejce w bagażniku są dane producenta o spalaniu. Jest to ostatni rząd cyfr. Pierwsza od lewej to ciężar własny, następnie spalanie:miasto,trasa, średnie i na końcu emisja CO2. Dla mojego Audi wygląda to następująco:

1321 12,3 6,7 8,7 206 g/km

to Ci pali tyle co moje 2,8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to z moim autkiem jest chyba cos nie tak bo na na trasie nie moge zejsc ponizej 7litrów zazwyczaj wychosdzi ok 7,4-7,6 w miescie do 10,5 co moze byc przyczyna tak duzego spalania?? niby nie duzo wiecej niz niektore tu autka ale na 100km to jest litra a na 1000km 10 litrów to duzo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to z moim autkiem jest chyba cos nie tak bo na na trasie nie moge zejsc ponizej 7litrów zazwyczaj wychosdzi ok 7,4-7,6 w miescie do 10,5 co moze byc przyczyna tak duzego spalania?? niby nie duzo wiecej niz niektore tu autka ale na 100km to jest litra a na 1000km 10 litrów to duzo:(

Z Twoim autkiem jest wszystko ok. Ba, powiedziałbym, że po mieście Ci mało pali - no chyba, że jeździsz mega spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]

Chyba kazdy wie ze kucyki nie biora sie z powietrza, nie ma co sie oszukiwac moje 1.8t avant szarpie dokladnie 11.1l po miescie, wychodzi mi dokladnie tak samo za kazdym razem. NA trasie po autostradzie wzial z 10l, natomiast jednego razu jak jechalem z kumplem pusciutki do niego na wies, na 11 litrach zroilismy 180km, bez jaj, taki byl wynik sam sie zdziwilem :):)

Prawda jest taka ze jezeli ktos kupuje auto w benzynie z jakąkolwiek turbina myslac o ekonomii

to wali niezla BOMBE :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanko:

czy jeśli temperatura płynu chłodniczego często oscyluje koło 80 st. (przynajmniej wg klimatronika na kanale 49, bo wskaźnik na desce pokazuje już wtedy ok.90) co wskazuje jednak na walniety termostat (powoli oswajam się z tą myślą :disgust:)

to spalanie też bedzie z tego powodu większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2.6 Q i jak kogoś to interesuje to łyka mi w mieście 14L a jak jej podeptam to i lepiej.

Na autostradzie w niemcowni ok 16L tak przy 170 km/h,raz sszedłem nawet do 11L,ale tylko raz :kox:

Ale się tym nie martwie bo mam gazicho a autko tak samo za***rdala na gnojówce jak na benzynie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeM skąd wziąłeś te dane. W każdym aucie na naklejce w bagażniku są dane producenta o spalaniu. Jest to ostatni rząd cyfr. Pierwsza od lewej to ciężar własny, następnie spalanie:miasto,trasa, średnie i na końcu emisja CO2. Dla mojego Audi wygląda to następująco:

1321 12,3 6,7 8,7 206 g/km

to Ci pali tyle co moje 2,8 :decayed:

dokladnie, nie dosc ze te 1,8 pali tyle co 2,8 to jeszcze jest od niego ciezsze :naughty:

ja mam w kolejnosci 1303 13,0 7,0 9,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 125KM automat -spala mi 14-15 LPG :( jezdze spokojnie! na trasie jade 110km/h spalnie 10 litrów !! niechce juz automatu!!! czasem sie przydaje w mieście jak sie gada przez komore czy ma sie rece zajęte :)

ale w trrasie to aż się prosi tą i piątke w...!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,8t w budzie b6 i w ostatnich dniach zrobilem kilka tras po ok 300 km kazda-spalanie srednio w trasie 8,7 litra,przy powiedzmy lekko nagietych przepisach,najmniej,co zanotowalem,to bylo 6,9,ale trasa prawie caly czas z gorki,w cylku mieszanym ,przy spokojnej jezdzie ok 9,5-10 litrow,a jak testowalem silnik(testy na MBC) max to bylo 15 litrow,ale auta nie oszczedzalem... :wink4:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 22:36_________________________________________________wczesniej jezdzilem a4 1,6 100 km-nie jest najlepsza jednostka,ale spalanie jest duze,bo zeby tym autem,z taka masa poruszac sie w miare sprawnie-trzeba je krecic dosyc wysoko,minimalnie 3-3,5 tys obr,wtedy 1,6 jest w miare elastyczne-i pali wiecej niz producent podaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tez taka ze duze znaczenie ma jakie paliwko zalejemy do autka

Ja na 95 z Neste w miescie mam bardzo wysokie spalanie (co prawda po emerycku nie jezdze ale zaczynam sie zastanawiac czy 15 L w miescie to nie przegiecie) :)

Natomiast w trasie odcinek warszawa - okolice plocka - warszawa (ok 220 km) - 15L VPR Shell - to juz jest naprawde bardzo zacny wynik :) - jazda wg mnie nie emerycka 90 - 110 (zima akurat tego dnia co sniezyca byla :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam,ze 15 w trasie,to duzo,ja jezdze szybko srednio 120-130 w trasie-oczywiscie,gdzie mozna-to mozna,ale w trasie nigdy nie maialem,wiecej niz 9 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam 2.0 20v 131bhp[ALT] w b6 i wyszlo mi tak:

miasto: 15l

trasa: 140-160km/h przy 4osobach i pelnym bagazniku 9,5l

mialem wczesniej a6[[AEB] 1.8t i bylo tak:

miasto 12-13l

trasa 8,5-9,5l

i troszke zaluje ze nie kupilem tego b6 z 1.8t bo sa to dobre silniki no i mozna je troszke podkrecic a teraz nawet nie mam takiej opcji...pozdrawiam i szczesliwego nowego roku zycze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 T to najlepszy silnik PB. 1.6 i 1.8 muł, powyzej 2 litry wieksze opłaty, większe spalanie, a moc porownywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich!

jestem nowy na tym forum i zajrzalem na ten temat bo niedawno kupilem a4,1,8benz bez turbo 95rok.

jest zima i w miescie mi pali 13-14 litrow.troche szok!

znalazlem testerem blad czujnika temperatury,wymienilem go odrazu w ciemno bo byl niedrogi

i jak narazie sie nic niezmienilo.niewiem sam czy to tak ma byc czy czegos dalej szukac(moze sonda lambda)

poczekam jeszcze do lata i zobacze jak to bedzie wygladalo.

moze ktos mial podobny problem?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...