Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2021 o 09:29, slawek_wkc napisał:

Ja na przodzie mam TRW a z tyłu textar. Jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę już na nich ponad pół roku i nie zdążyło mi się jeszcze zeby coś pislo, niezależnie czy hamuje ostro czy bardzo delikatnie. Pylić pyla bo nie są bardzo twarde ale tarcze mam bajka, jest prawie niewyczuwalny rant na tyle co jeżdżę ( minimum 75km dziennie z czego 80% to miasto). Jak będę zmieniał wezmę ten sam zestaw od kolegi Dev który mi go za pierwszym razem polecil...

a dokładnie, mówisz o klockach TRW + tarcza i to samo Textar tył klocek+tarcza, czy jakaś inna konfiguracja ? u mnie leżą klocki TRW P+T , na dniach wymiana mnie czeka  , i rozważam tarcze do zakupu , wziąć tarcze TRW czy Zimmermann  :mysli:,   innych producentów raczej nie biorę pod uwagę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mamy tu jakiegoś magika co potrafi rozszyfrować rozmiar tarczy po VIN? :D Szukam i szukam i nie mogę znaleźć, który rozmiar do mnie. 

A tak w temacie to zdecydowanie nie polecam tarcz TRW. Kupiłem 30tys km temu tarcze z klockami TRW i po tych 30 tys tarcze na śmieci. Zaczęły bić, że odechciewa się hamowania. Teraz chcę kupić ATE komplet, ale nie pamiętam jaki tam był rozmiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xPabi napisał:

Cześć, mamy tu jakiegoś magika co potrafi rozszyfrować rozmiar tarczy po VIN? :D Szukam i szukam i nie mogę znaleźć, który rozmiar do mnie. 

A tak w temacie to zdecydowanie nie polecam tarcz TRW. Kupiłem 30tys km temu tarcze z klockami TRW i po tych 30 tys tarcze na śmieci. Zaczęły bić, że odechciewa się hamowania. Teraz chcę kupić ATE komplet, ale nie pamiętam jaki tam był rozmiar. 

Lepiej sprawdź sobie piasty czy masz proste. Ate to akurat gorszy śmietnik od TRW.

MAsz z przodu 314mm a z tyłu 300mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 20:13, Wandej napisał:

Lepiej sprawdź sobie piasty czy masz proste. Ate to akurat gorszy śmietnik od TRW.

MAsz z przodu 314mm a z tyłu 300mm

A skąd wiesz, jeśli mogę spytać? Bo z tego co wiem to na przodzie są dwa rodzaje a na tyle 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xPabi napisał:

A skąd wiesz, jeśli mogę spytać? Bo z tego co wiem to na przodzie są dwa rodzaje a na tyle 3.

Twoja wiedza na ten temat jest ograniczona do zera

auto ma jeden rozmiar z przodu (314mm) i jeden (300mm) z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 19:53, xPabi napisał:

... zdecydowanie nie polecam tarcz TRW. Kupiłem 30tys km temu tarcze z klockami TRW i po tych 30 tys tarcze na śmieci. 

A może jeszcze są na gwarancji ?.

Jak montowałem tarcze i klocki TRW w komplecie to na tarcze mam 3 letnia gwarancję/ 50 tys. km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dev napisał:

Twoja wiedza na ten temat jest ograniczona do zera

auto ma jeden rozmiar z przodu (314mm) i jeden (300mm) z tyłu

No tak mi powiedzieli w sklepie, nie jestem mechanikiem. Także masz rację nie mam wiedzy na ten temat. Jak się coś zepsuje to daje i wymieniają, więcej mi do szczęścia nie potrzeba. No ewentualnie kupić dobrą część. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KINIAM napisał:

A może jeszcze są na gwarancji ?.

Jak montowałem tarcze i klocki TRW w komplecie to na tarcze mam 3 letnia gwarancję/ 50 tys. km. 

Gwarancję uznają tylko jeżeli mechanik je założył. Jeżeli założyłeś je sam i nie masz kwalifikacji, które są do tego wymagane to odrzucą gwarancję:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Gwarancję uznają tylko jeżeli mechanik je założył. Jeżeli założyłeś je sam i nie masz kwalifikacji, które są do tego wymagane to odrzucą gwarancję:wink:

Ja montuję a mechanik przybija pieczątkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Szykuje mi się wymiana przód i tył klocki + tarcze.

Co polecacie? ;)

WAUZZZ8K0AA152859

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Voucher napisał:

Cześć 

Szykuje mi się wymiana przód i tył klocki + tarcze.

Co polecacie? ;)

WAUZZZ8K0AA152859

Załóż cokolwiek  tam cudów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 20:26, Dev napisał:

Załóż cokolwiek  tam cudów nie ma

U mnie siedzi 314/300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Voucher napisał:

U mnie siedzi 314/300?

Jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pora na wymianę tarcz, i łożysk przód.

Z tyłu 3lata temu zakładałem tarcze, klocki Bosh i jest ok.

Co polecicie na przód klocki, tarcze, łożyska? Samochodem robie długie trasy i potrzebuje cos dobrego bym za 30tys. km nie musiał się martwić. Obecnie jak robie trase ok 80km zaczyna coś coraz głośniej huczeć przy hamowaniu buczenie narasta. Na zimnym kole wszystko cichutko pracuje. 

Ładować Pany Bosh? 

Felgi orginalne 16".

Nr VIN:  WAUZZZ8K3BA101504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić łożyska FAG bo pół roku temu wymieniałem przód i jest ok.Co do tarcz to w B7 i w tamtym roku w B8 zmieniałem na Zimmermany + klocki Textar i też wszystko super się sprawuje ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany  A4 B8 2013r  CGLC (177PS)  jaki ma rozmiar tarcz przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...