Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Oleju Po Zakupie Samochodu Z 10W40 Na 5W40. Czy Można?


Buchcio080

Rekomendowane odpowiedzi

nie tylko można,a nawet trzeba gdyż 10W40 jest bardziej do Poloneza czy Fiata 125P :decayed:

rozumiem że motor 1.8T....więc lej 5W40 lub 0W40 Valvoline,Motul,LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to nie majątek. Ja bym na Twoim miejscu kupił jeden z polecanych olejów 5W40 i płukanke np Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki przypadek. Chcę kupić b6 do którego w maju 2014 roku, facet zalał 10w40 :facepalm: .

Czyil bez problemu można zalać 5w40, tylko jak wypłukać ten stary?

dodam że jest to b6 1.8T 163HP LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



tylko jak wypłukać ten stary?

płukanką :)

Edytowane przez moskal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Millersa bo jeden z tańszych i znajomi sprawdzili. Uzywali przy autach o dużych przebiegach.

Auto masz rozgrzane, wjeżdżasz na kanał. Wlewasz płukankę przez wlew oleju i zostawiasz silnik pracujący na 15-20 min. Na opakowaniu pisze dokładnie ile. Po upływie wspomnianego czasu spuszczasz olej i zostawiasz niech wszystko dobrze ścieknie. Jak ścieknie to zmieniasz filtr oleju. Zakrecasz śrube "spustową" i wlewasz nowy olej. Nie ma żadnej filozofii. Ja kupowałem Oleje, filtry i inne graty do wymiany u kolegi z forum o nicku Dzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płykankę lepiej wlać przez bagnet oleju bo wtedy lepiej wypłuczę komorę silnika a jak wlejesz przez korek wlewu oleju to może wypłukać szklanki i zaczną dzwonic

wiem że niektórzy napiszą że bzdury piszę ale to lepiej by płukanka dostała się do szklanek już rozrzedzona przez olej a nie od razu "czysta"

Edytowane przez szczur_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo myślałem że olej do szklanek podaje pompa oleju poprzez kanały olejowe,to niby jakim cudem po wlaniu przez korek wlewu oleju dostanie się do szklanek nie rozrzedzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Mobila 5w50 rally formula lub valvoline, jeśli zacznie brać olej to 15W60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Mobila 5w50 rally formula lub valvoline, jeśli zacznie brać olej to 15W60.

15w60???

Wymiana oleju na 5w40 zaskoczyła mnie pozytywami ;) wszystko się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wątek nt oleju wiekszość dotyczy 1.8 T, Co prawda ma 180 stron i jest mnóstwo śmieci tam. Ale przeczytałem ostatnio cały bo mam ten sam problem który jest postawiony w nazwie tematu :) i w tym tyg przechodze na 5w40 bo poprzedni właściciel lał 10w40 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę oleju. Zalany jest 10w60 shell helix ultra rancing. Przebieg 190 tys. Zmieniać na jakiś inny?

Edytowane przez nomad999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę oleju. Zalany jest 10w60 shell helix ultra rancing. Przebieg 190 tys. Zmieniać na jakiś inny?

Jeśli Ci wszystko działa prawidłowo i śmiga elegancko to nie zmieniaj, z tym że 10W 60 to nie koniecznie dobry olej do tego silnika i inna kwestia że idzie Zima to lepiej olej 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo koledzy nie rozumiem dlaczego dążycie aby jeżdzić jak najdłużej na syntetyku???w końcu nasze auta maja ponad 10lat i ponad 200tyś na blacie nie mówie aby lać mineralny bo to już morderstwo dla silnika ale pół syntetyk nie jest czasem idealnym rozwiązaniem do aut z ponad 10 letnim stażem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...