Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.01.2022 o 19:31, FabianB napisał:

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

ja kupiłem swoja b7 w 2019 r. Wyczyściłem smok oleju i od tamtej pory leję motula x-cess 5W-40, wymiana co 10k. Nie zauważyłem negatywnych skutków. Za każdym razem spływa ładny olej... jak wujek zauważył to zapytał " dlaczego wymieniam dobry czysty olej" :lol:

Kiedyś pewnie odkręcę miskę znów i zobaczę czy cos sie osadziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie, czy moge zmienić olej z 5w30 na 5w40? Użyć płukanki? Samochód mam od 3 dni, wcześniej lany był 5w30 motula i wymieniany co 15kkm :/ Jaki olej polecacie? Motul czy jakiś inny?

Silnik 1.8t bfb

Edytowane przez gerberisimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zrobić, nie możesz. Jak będziesz wymieniać co 10k km to lej to, na co Cię stać, dzisiaj oleje wymieniane na czas, dla normalnego użytkowania to kwestia indywidualnych upodobań, jak smak piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gerberisimo napisał:

Mam pytanie, czy moge zmienić olej z 5w30 na 5w40? Użyć płukanki? Samochód mam od 3 dni, wcześniej lany był 5w30 motula i wymieniany co 15kkm :/ Jaki olej polecacie? Motul czy jakiś inny?

Silnik 1.8t bfb

Możesz zmienić, płukanki też możesz użyć, jednak czy jej użycie coś zmieni to nie wiem. Ja przechodziłem z 5w30 na 5w40 też w BFB bez żadnej płukanki.

Zamiast Motula możesz zalać w lepszej cenie lepszy olej np. Eurol Super Lite 5w40. Ja leję Ravenol VST 5w40 tylko teraz 5 l kosztuje już powyżej 200 zł.

Edytowane przez pelonek1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Bfb w gazie bierze bardzo dużo oleju około 300-400ml na 1k. Wycieków nie widać. Gdzie można zacząć szukać ubytków. Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Silnik pracuje ładnie nie kopci jak się depnie. Olej to jakiś Valvoline 5w40

Jakis sprawdzony dostawca eurol, czy obojętnie z Allegro brać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ramzes66 napisał:

Cześć, Bfb w gazie bierze bardzo dużo oleju około 300-400ml na 1k. Wycieków nie widać. Gdzie można zacząć szukać ubytków. Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Silnik pracuje ładnie nie kopci jak się depnie. Olej to jakiś Valvoline 5w40

Jakis sprawdzony dostawca eurol, czy obojętnie z Allegro brać ? 

 obejrzeć trzeba dobrze czy wycieków nie masz!  zobacz intercoler może turbo puszcza od zimnej strony ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jako że jestem nowa na forum pozwolę sobie zadać pytanie dotyczące wymiany oleju oraz płukanki silnika. Niestety w zeszłym roku mój maż zmarł a on zajmował się autem toteż ten obowiązek spadł teraz na mnie. Auto to Audi A4 B6 AVANT 1.8T (AVJ). Przy okazji wymiany linki hamulca ręcznego planuję wymianę oleju. Niestety nie wiem jakim olejem był zalany silnik (może LOTOS??) ale po przeczytaniu forum zakupiłam MEGUIN MEGOL SUPER LEICHTLAUF 5W40 oraz filtr oleju MANN-FILTER W 940/66. Dodatkowo dokupiłam płukankę MOTUL ENGINE CLEAN AUTO ale teraz nachodzą mnie wątpliwości czy w ogóle ją stosować jeśli nigdy nie była stosowana w tym samochodzie. Czy nic nie spowoduje ?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nemm napisał:

Czy nic nie spowoduje ?

Nic. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nemm napisał:

Dzień dobry, jako że jestem nowa na forum pozwolę sobie zadać pytanie dotyczące wymiany oleju oraz płukanki silnika. Niestety w zeszłym roku mój maż zmarł a on zajmował się autem toteż ten obowiązek spadł teraz na mnie. Auto to Audi A4 B6 AVANT 1.8T (AVJ). Przy okazji wymiany linki hamulca ręcznego planuję wymianę oleju. Niestety nie wiem jakim olejem był zalany silnik (może LOTOS??) ale po przeczytaniu forum zakupiłam MEGUIN MEGOL SUPER LEICHTLAUF 5W40 oraz filtr oleju MANN-FILTER W 940/66. Dodatkowo dokupiłam płukankę MOTUL ENGINE CLEAN AUTO ale teraz nachodzą mnie wątpliwości czy w ogóle ją stosować jeśli nigdy nie była stosowana w tym samochodzie. Czy nic nie spowoduje ?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Olej 5W40 jest dobry, taki przeważnie używaj do 1.8t  Stosowanie płukanek ma swoich zwolenników jak i przeciwników zdania są podzielone. Nie powinno zaszkodzić silnikowi użycie płukanki.  Ja nie stosuje płukanek uważam to za niepotrzebne lepiej dołożyć te parę groszy i wybrać lepszy olej. 

 

Edytowane przez Sajmon89
Niejasności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sajmon89 napisał:

Olej 5W40 jest dobry, taki przeważnie używaj do 1.8t  Stosowanie płukanek ma swoich zwolenników jak i przeciwników zdania są podzielone. Nie powinno zaszkodzić silnikowi użycie płukanki.  Ja nie stosuje płukanek uważam to za niepotrzebne lepiej dołożyć te parę groszy i wybrać lepszy olej. 

 

Dziękuję chyba będzie bez bo nie dotrze inpostem na sobotę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ta płukanka niewiele by pomogła. Szału mycia wnetrzay silnika nie ma.  Ja zastosowałem tylko raz w życiu tak z ciekawości. A jeździłem też na różnych olejach 10w40 5w40 5w50... Różnych producentów, marek.Tak naprawdę nie ma to znaczenia ważne by był olej i jego stan a także regularna wymiana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem płukankę i zalałem Ravenol 5W40 i teraz zastanawiam się czy nie zalać  Meguin Super Leichtlauf 5 l 5W-40 

ALLEGRO.PL

Do A4 B7 w LPG będzie się nadawał i czy można go zalać bez płukanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na meguin super lichtlauf 5w40 z ravenol vst 5w40, wszystko jest git oleje ponoć podobne a meguin jest ciut tańszy?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 19:59, przem8 napisał:

Jak ktoś przez rok tyle robi kilometrów to jest przecież śmieszny wydatek. Jak ktoś wali kilometry i chce przyżydzić albo silnik lubi wypić to niech kupuje eurola albo specola. 5l poniżej 100zł, taniej i lepiej się nie da.

To mówisz, że eurol jest dobry do silnika który coś tam potrzebuje wypić oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k232 napisał:

To mówisz, że eurol jest dobry do silnika który coś tam potrzebuje wypić oleju? 

Nie wszystkie piją :wink:

Odpowiadając na Twoje pytanie to będzie dobry, lej i się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czeka mnie zmiana oleju w sobotę i zastanawiam się jaki olej wybrać. Aktualnie wlany jest jakiś castrol 5W30. Chciałbym zmienić na 5W40 i zastanawiam się nad Valvoline MAXLIFE 5W40. Co o nim sądzicie? Silnik BFB, przebieg ok. 230k. Jakie interwały przy tym Valvoline 5W40? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boblee napisał:

Witam,

czeka mnie zmiana oleju w sobotę i zastanawiam się jaki olej wybrać. Aktualnie wlany jest jakiś castrol 5W30. Chciałbym zmienić na 5W40 i zastanawiam się nad Valvoline MAXLIFE 5W40. Co o nim sądzicie? Silnik BFB, przebieg ok. 230k. Jakie interwały przy tym Valvoline 5W40? 

 

max 10000km

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, boblee napisał:

Nasunęło mi sie jeszcze jedno pytanie. Syntetyk czy półsyntetyk? 

To valvo nawet koło syntetyka nie stało, a syntetyk ma tylko w nazwie. Potocznie półsyntetyk to 10w40.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...