Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne łożysko, jakie kupić?


lolo111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę wymienić tylne łożysko i zastanawiam się jakie mam kupić, słyszałem o marce BTA, wiem że to chinol ale nie wiem jak to się ma do jakości.

Może ewentualnie ktoś mi poleci jakąś inną markę. Myślałem o SKF nie jest tani ale pewnie lepszy a mechanik mi powiedział że klient przednią zajechał po 50 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj BTA to wytwór inter cars-u (chinol), którego wypuszczają pod takim brandem. Kup łożysko Ruvilla myślę, że to będzie najrozsądniejszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, muszę wymienić tylne łożyska a jak wiadomo sa one wraz z piasta a to z kolei wiąże sie z kosztami. moje pytanie: warto ryzykować i kupic łożyska tanie ( w sklepie zaproponowali mi jakies włoskie po 115zl) czy lepiej zainwestowac 3x tyle i kupic skf albo ruville? miał ktos jakies doswiadczenie z tym tematem? jak sie ma cena do jakosci?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF,Rouville lub FAG,aby nie płacić podwójnie za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SKF. Drogie , ale pewne i warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem na polskie łożysko firmy STATIM ..za łożysko dałem 130 plus wymiana 40 zecika i już 10 tyś zrobiłem i cisza w kole...ale jak kto woli..Pozdro. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniałem ostatnio łożysko tylne prawe ponieważ miało luz wyczuwalny. Kupiłem piastę firmy GSP - nie wiem czy to China czy jaka, ale kosztowała 115 zł.

W komplecie nie było nic po za samą piastą, w której był smar. Wymiana sama zajęła 15 min na spokojnie. Najgorsze jest dostać klucz imbusowy (nasadka) 19", szukałem i nie znalazłem, dopiero koleś skądś załatwił. Generalnie przyjemna robota:).

Co do piasty, to napiszę po jakimś czasie jak się sprawuje :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Daromal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wymieniłem na SKF, było 2 razy droższe od chińskich zamienników i już 30 tyś bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem FAG. Okazało się że w pudełku jest SKF. Sprzedawca twierdzi że to nie jest podstawa wymiany.

Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem FAG. Okazało się że w pudełku jest SKF. Sprzedawca twierdzi że to nie jest podstawa wymiany.

Miał ktoś taki przypadek?

Jedne i drugie są bardzo dobre więc zakładaj bez obawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem FAG. Okazało się że w pudełku jest SKF. Sprzedawca twierdzi że to nie jest podstawa wymiany.

Miał ktoś taki przypadek?

Jedne i drugie są bardzo dobre więc zakładaj bez obawy.

po prostu FAG tej referencji nie kupuje tylko bierze od SKFa. Firmy często "wymieniają" się towarem.

Montuj i fruwaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF a FAG jest różnica nie mam porównania na łożyskach do samochodu ale do sprężarek śrubowych mam

i tu jest lipa SKF 2x wymieniane po miesiącu czyli po 750h, wymienione na FAG i 30.000 h pracuje

Edytowane przez kijaszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...