Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)


T-żółw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wróćmy do tego że jak Quattro to sie nie zakopie :gwizdanie:

w tym filmiku 1:05 zaczyna sie problem

Forumowe autko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tego że jak Quattro to sie nie zakopie :gwizdanie:

wlasnie o tym mowiliśmy predzej ze jak kierowca nie odpowiedni to nawet na łańcuchach sie zakopie :wallbash:

w takiej sytuacji powinien bardzo powoli puszczać sprzegło zeby kola tak szybko nie traciły przyczepności a nie tak jak tam bylo.

dodatkowo jak go brakło to pierwsze miał cofnąć a pozniej dopiero znów do przodu dzieki temu nie musiał pchać przed sobą to co go na poczatku zatrzymało i przebił by sie minimalnym rozpędem :)

dodatkowo jak kola buksują to nalezy krecić kierownica w lewo i prawo by przednie kola szukały bardziej przyczepnego podłoża

bardzo ciekawym i pomocnym trikiem jest zastosowanie hamulca recznego badź lekko wcisnietego pedału hamulca ( w naszych autach hamulec nozny nie zadziała bo odcina paliwo jak sie nacisnie pedał hamulca) kola które pierwotnie buksują i nie maja trakcji po nacisnieciu hamulca naped bardzo często przenoszony jest na drugie kolo :notworthy:

wypróbowane przezemnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspolnego naped z wysokoscia podwozia [/b]:mysli: Do nas do pensjonatu pacjenci terenowymi nie daja rady bo jest ,,slisko" a na dole tez mieli duzo do powiedzenia ze sa najlepsi za kolkiem a auto to juz wogole maja odjechane :polew: Posiadanie auta i wysokie mniemanie o swoich umiejetnosciach za kolkiem nie wyjada same za nas pod gore czy wyprowadza z poslizgu (jak sie mawia o 4x4) wiec opisywane sytuacje sa zalezne od ww czynnikow bo ktos moze miec stara 80 w Q i wszedzie nia jezdzic a drugi bedzie mial najnowsze Q7 czy X6 czy Land Rover i nie poradzi sobie z wyjazdem z parkingu w srodku odsniezonej Warszawy :hi:

oj jeszcze mało wiesz :gwizdanie:

Gdzieś chyba w tym wątku albo w wątku o samochodzie Rtockiego jest filmik jak Quattro z zawiasem 1BA zakopało sie w zaspie włąsnie z powodu zawiśniecia podwoziem :gwizdanie:

Ja też nie odkopywałem sobie parkingu pług zrobił swoje i na twardziela chciałem sie przecisnać przepchałem zaspe a ze nie mogłem tego szybko zrobic bo parking ciasny to powoli wyjeżdzałem aż trafiłem na droge odśnieżoną i zawisłem na tej zaspie włąsnie środkiem auta :gwizdanie: 4 koła mielą w miejscu co za widok

Szukasz kolego dziury w pupie :wink4:

Mowa o zastosowaniu i funkcjonalnosci Q a jeden co nie ma tego w aucie i pewnie nigdy z tym nie jezdzil wyskakuje z tematem zawieszenia auta na glebokim sniegu czy na bandzie po plugu a ty po nim poprawiasz :doh1:Q to nie jest cud techniki tylko ,,dodatek" z terenowych samochodow w osobowce wiec cuduw nie zrobi bo zarowno zdarzy sie zawiesic osobowke, terenowke jak i nawet wojskowy pojazd przeprawowy co ma naped na 6 czy 8 kol :cool1: Czasem przyroda bierze gore nad technika i umiejetnosciami kierowcy co pokazuja te filmiki. Wszyscy sa zgodni ze Q to dobra sprawa i ze cudow nie zrobi bo nic nie robi cudow wiec nie widze potrzeby na jakies dluzsze klotnie i niepotrzebne rozmyslania typu ,,a bo ja widzialem...." i do tego niby dozarte a zarazem malo inteligentne komentarze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napinka :polew:

po co kupiłem Quattro?

- po to żeby zimą o każdej porze dojechać na czas do roboty

- po to że gdy jadę w góry, nie muszę się martwić czy dojadę

- po to żeby czasem poszaleć i przykozaczyć :decayed:

wjeżdżanie w mega zaspy mnie nie kręci, lepiej przelecieć bokami przez miasto lub wąskie uliczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuscisz :evil:

Czasem przyroda bierze gore nad technika i umiejetnosciami kierowcy co pokazuja te filmiki.

Wiec dalej sie powtarzasz. Poszukaj czegos bardziej ciekawego :thumbdown::sick3:

heheh nie juz nie miało to być jako odpowiedź wtedy bym zacytował :tongue4: tylko znalazłem fajny filmik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szklance nawet czołg będzie miał problem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale temat ten sam. Koles gdyby wzial lepszy rozped i zamiast dodawac gazu delikatnie go ujmowal pod gore mialby duzo wieksza szanse wyjechac choc jest szklanka:wink4: Filmik bardzo spoko i nawierzchnia do testu 1 klasa :evil: Sam czekam na wiosne i podobne warunki do testu i ciekaw jestem co sie wtedy bedzie dzialo :mysli: Przyblizony zarys juz mam :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale temat ten sam. Koles gdyby wzial lepszy rozped i zamiast dodawac gazu delikatnie go ujmowal pod gore mialby duzo wieksza szanse wyjechac choc jest szklanka:wink4: Filmik bardzo spoko i nawierzchnia do testu 1 klasa :evil: Sam czekam na wiosne i podobne warunki do testu i ciekaw jestem co sie wtedy bedzie dzialo :mysli: Przyblizony zarys juz mam :polew:

Zaraz po tym filmiku dobre są przykłady jak działa EDS w A4 i jak sie przejrzy dalej jest pokazane również jak ten system działa w 4motion :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ja nie zaczynam ale praw fizyki i ciulostwa kierowników się nie oszuka, tyle na temat, często gęsto, codziennie śmigając prawie 300 km w różnych warunkach widzę kto jest ciulem, kto kamikaze a kto nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teoretyki i praktyki :evil:

W sobote jest Nowe Miasto nad Pilica, placisz 200PLN i wjezdzasz na caly dzien na lotnisko. Ktos leci?

Jedzie bajk , a ja sie powaznie zastanawiam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...