Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP hamulców w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Teraz, Dev napisał:

35 ale zacisk z A8 D3

Muszę przymieżyć w takim razie. Do tej pory nie mierzyłem bo myślałem że 17scie definitywnie odpada.

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 494,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
33 minuty temu, Dev napisał:

35 ale zacisk z A8 D3

Była nawet fabryczna felga 17" do D3, nie każda 17" pasowała na hamulce 360mm, ale niektóre pasowały. Kluczem, dlaczego 360mm mieściła się w 17 calach jest zacisk, który jest szeroki, ale nie odstaje za mocno od tarczy:

image.png

Edytowane przez Korton555

Opublikowano

Do zimówek mam jeszcze dystanse tak że może się uda. Bardziej chodzi mi o to czy zostanie coś miejsca miedzy felga a zaciskiem

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Próbowałem wrzucić ori felgi 8K0 17” pod 356 mm z A6 C7 i nie ma szans, zacisk jest  zbyt duży. Minimum 18 cali.

Opublikowano
W dniu 16.10.2018 o 22:15, Trzeźwy napisał:

Próbowałem wrzucić ori felgi 8K0 17” pod 356 mm z A6 C7 i nie ma szans, zacisk jest  zbyt duży. Minimum 18 cali.

 

ja ostatnio robilem przymiarke swoich 17stek i weszly na styk. Tylko mam dystanse.

Opublikowano
W dniu 19.10.2018 o 21:39, Gibons napisał:

 

ja ostatnio robilem przymiarke swoich 17stek i weszly na styk. Tylko mam dystanse.

To może faktycznie obcierało mi od strony wzoru felgi, a nie po średnicy. Z tego co pamiętam to na ori felgach 17" 8K0 i zaciskach S4 ledwo przechodzi odważnik/ciężarek obok zacisku; a po kilku mocniejszych hamowaniach felgi się bardzo grzeją. Dlatego jestem zwolennikiem 18", a nie felg na styk. 

P.S. masz fotkę jak siedzą felgi 17" na 356 mm ?

Edytowane przez Trzeźwy

Opublikowano

Nie mam foty bo jeszcze mam letnie :) robilem tylko przymiarkę.

Opublikowano

Panowie takie pytanko, na zime bede próbował podkręcić troche moje 3.0TDI, myślę o ~300KM. Z tego co sie naczytalem i wywnioskowalem to swoje zaciski z przodu mogę zostawić, a dokupić inne jarzma i oczywiscie tarcze, klocki na 345mm. Czy lepiej byloby zaciski od S4, różnią sie one w ogole? Pisaliście, że nie ma różnicy w hamowaniu przy tych zaciskach. 4 tłokowe brembo raczej nie dla mnie, bo na zimę mam 17", tył to kompletny do wymiany na ten z S4? Aczkolwiek niedawno zakladalem z tyłu nowe tarcze i klocki ;/ czy od razu dobrze byłoby zrobic całość, tj tył i przód? 

Opublikowano

Z przodu zmieniasz tarcze i jarzma

Rób od razu tył

Opublikowano

Czyli zacisku nie ma co zmieniać, bo to de facto to samo z tym, że bez znaczka S4? Wszystkie przewody przód/tył zostają te same? A cena za ten zestaw na tył odpowiednia? https://allegro.pl/zaciski-tarcze-330mm-audi-a4-s4-b8-a4-s5-sq5-i7477791533.html

Opublikowano
W dniu 30.10.2018 o 12:29, puczyl1990 napisał:

Czyli zacisku nie ma co zmieniać, bo to de facto to samo z tym, że bez znaczka S4? Wszystkie przewody przód/tył zostają te same? A cena za ten zestaw na tył odpowiednia? https://allegro.pl/zaciski-tarcze-330mm-audi-a4-s4-b8-a4-s5-sq5-i7477791533.html

zakladaj na przod 356mm

Opublikowano

Ktoś potrzebuje ?

20181106-160423.jpg

Nowe, 2szt że srubami

Opublikowano

Witam czy te zaciski to trw pod tarcze 320mm do b8 3.0 tdi bo szukam koledze na swapa z 314mm na 320 sam zmieniałem na takie ale zgłupiałem bo gość ze szrotu twierdzi ze są z polifta a4 b8 2.0t benzyna i nie wie czy czymś się nie różnią bo z tego co wiem 2.0 Tfsi są niby zawsze 320 mm z góry dzięki za pomoc 

B1CD3880-D52D-4290-A233-E4AE56C90C58.jpeg

Edytowane przez Luki36

Opublikowano
6 godzin temu, Luki36 napisał:

Witam czy te zaciski to trw pod tarcze 320mm do b8 3.0 tdi bo szukam koledze na swapa z 314mm na 320 sam zmieniałem na takie ale zgłupiałem bo gość ze szrotu twierdzi ze są z polifta a4 b8 2.0t benzyna i nie wie czy czymś się nie różnią bo z tego co wiem 2.0 Tfsi są niby zawsze 320 mm z góry dzięki za pomoc 

B1CD3880-D52D-4290-A233-E4AE56C90C58.jpeg

To samo

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał:

To samo

Dzięki i pozdr ?

Opublikowano

Koledzy, jakie tarcze i klocki polecacie do zestawu z S4 345/330 ?

Opublikowano
15 minut temu, scubi206 napisał:

Koledzy, jakie tarcze i klocki polecacie do zestawu z S4 345/330 ?

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Koledzy mam pytanie czy pod felegę wejdą zaciski Brembo. 

Auto A5 8T z 2009

IMG_20181010_174627068~5.jpg

768663170_1_934x700_zaciski-4-tloczkowe-brembo-audi-warszawa_rev023.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, jaceko napisał:

Witam

Koledzy mam pytanie czy pod felegę wejdą zaciski Brembo. 

Auto A5 8T z 2009

IMG_20181010_174627068~5.jpg

768663170_1_934x700_zaciski-4-tloczkowe-brembo-audi-warszawa_rev023.jpg

jakie ET felgi ?

Opublikowano

Według katalogu 29 ale zdejmę jutro koło. 

Dużo przerabiania (chodzi o przewody elastyczne hamulcowe)? Czy wszystko pasuje P&P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.