Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)


griga-st

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawdziłem na stronie Audi, że moja A4 łapię się na akcję serwisową 23Q4 - Akcja serwisowa - norma emisji spalin - silniki wysokoprężne.

Powiedźcie co oni będą zmieniać na akcji? Kata? wtryski, mapę silnika?

Jeżeli padnie na mapę silnika to jeżeli się uda dogadać z salonem Audi to mogą wgrać mapę np od jakiegoś 170 konnego silnika do mojego 136 konnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padnie na mapę silnika to jeżeli się uda dogadać z salonem Audi to mogą wgrać mapę np od jakiegoś 170 konnego silnika do mojego 136 konnego?

Niech zgadne....- jestes poczatkujacy? :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz mapę taka jaka przewidział dla twojego silnika. Kto niby weźmie opowiedzialnosc za twój kaprys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też się łapie. Niech wymienią wtryski, a potem znowu na program :D

Wątpie żeby wymienili coś po za elementami układu emisji spalin. włożą wydajniejszy dpf albo egr. Także mocy to na bank nie przybędzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A odważył się ktoś jechać na tą akcje?

Jaka akcje??? :decayed: A akcje idą do góry. Czyli ktoś coś wie czego inni nie wiedza ;)

Dzisiaj w Wolfsburgu prokurator zrobił nalot na siedzibę i prywatne mieszkania. A w Stanach tamtejszy szef VW klęczał przed kongresem na kolanach na grochu z rekami do góry :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile stoja? ostatnio widzialem na 107.

Disiaj widzialem sie z moim insajderem z VW i tak w luznej gadce powiedzial mi ze oni czekaja na to kto bedzie nastepny, bo ze bedzie to fakt. Pozatym u nich luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak słucham i czytam tego wszystkiego na ten temat i troche śmiać mi sie chce...może nie ogarniam sprawy ale...ogólnie już zdarzało sie nie raz że niektóre marki po testach wypuszczały samochody do sprzedazy i po jakimś czasie uzytkowania pojazdu tego lub innego zdarzało sie że dana cześć lub system zawodzi lub po prostu pada na amen.
Wtedy dana marka/koncern bije sie w pierś i robi akcje serwisową i zaprasza na wymiane lub naprawe.A taki VW(na dzien dzisiejszy bo nie wiadomo czy jeszcze jakaś inna marka)robi po prostu w wała klienta,od samego początku go oszukuje bo wiedzą bardzo dobrze że zrobili przewał na oprogramowaniu.Przy sprzedazy pojazdu jawnie okłamują kupującego.Po ujawnieniu przekrętu ma czelność zapraszać klientów na ''akcje serwisową''??Przecież to kpina w żywe oczy,robienie zwykłego debila z kupujacego.Wiadomo że koncerny i tak walą w .uja z tymi całymi przegladami w aso,pseudo gwarancja itp.Ale to juz jest po prostu przegięcie pały.Jak gdyby nigdy nic wzywają na akcje..normalnie nie moge..Nie wiem dokładnie jak skonstruowane jest prawo w tej kwesti ale z tego co pamietam w pl jak udowodnisz handlarzowi..choc cięzko,że zrobił cie w wała to oddajesz mu wóz a on zwraca ci kase.W tym przypadku wina jest udowodniona więc moim zdaniem kazdy Kowalski,Smith,Muller,i cała reszta,bez róznicy czy są 1,2 lub 3cim właścicielem powinni oddać te auta i dostać zwrot kasy o wartości ceny tego auta w dniu zakupu.Do tego porządna kara pienięzna i odgórny przykaz że wszystkie te wozy maja trafić na przemiał a nie do ponownej sprzedaży/Wiem że wtedy kolejni właściciele by sie wzbogacili bo kupili używke,oddali ją i dostaja równowartość nowego wozu ale może wtedy VW oduczyłby sie przewałów i zaczął szanować klienta...wiem że to moje myślenie jest naiwne ale tak powinno być..bo może i wtedy popracowaliby na jakością tych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


może nie ogarniam sprawy
A no nie ogarniasz Laki, :decayed: a to bardzo proste: dopóki ludzie będą walić drzwiami i oknami do VW i jego pociotków, dopóty będą robić co chcą. :)

Ja mam tylko nadzieje ze nasi mondralinscy nie palna jakiejś głupoty. Falwik inwestuje sporo w PL i daje wielu firma utrzymanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu pytałem na serwisie u dilera to moje auto było czyste. Dwa dni temu sprawdzałem na stronce audi UK, też nie było żadnych akcji dla mojego autka. Dzisiaj sprawdziłem na Polskiej, i wyszło że jest akcja serwisowa dla mnie. Pomyślałem że może coś im się pomyliło. Sprawdziłem więc ponownie na angielskiej stronie audi, i mam akcje serwisową, w ciągu tygodni lub miesięcy mają się ze mną skontaktować. Ciekawi mnie co będą dokładnie robić. Czas pokaże. Mam tylko nadzieję że auto będzie jeździć i palić tak samo. To wszystko co mnie raczej interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie ale smieszni jestescie podniecaniem sie tutaj tym tematem, skonczy sie na karze finansowej ( ktora i tak bedzie VW latac kolo uja bo w rok to sobie odrobia ) plus pseudo karze finansowej, a teksty o jakims ich bankructwie to juz mozna miedzy bajki wlozyc. Skoro Ford przetrwal PINTO - ( gineli ludzie ), przetrwal afera explorera i jego wybuchajacych opon firestone ( gineli ludzie ), Toyota przetrwala akcje z pedalami hamulca ( gineli ludzie ), siakas tam firma japonska ( nazwa mi z glowy wyleciala ) przetrwala gigantyczna akcje z poduszkami powietrznymi ( gineli ludzie ), to naprawde sadzicie ze VW padnie przez to ze ulamek ( bo te 11 milionow z czego zauwazice tylko 3 miliony w stanach nie spelniaja norm a pozostalych jedyna wina jest zainstalowany sterownik bo nawet bez niego mniej restrykcyjne normy w dziedzinie NOX spelniaja ) jego wyprodukowanych samochodow nie spelnia norm emisyjnych zbankrutuje, albo ludzie sie odwroca od jego produktow ?? Prosze was ?? Zreszta o czym my mowimy jak czytam tu jakies swiete obuzanie sie ze przeciez nas truja a co drugi smiga juz dawno bez DPF`u ( i jakos wtedy nikt o truciu nie mysli tylko za kieszen sie lapie bo przeciez kto by tyle placil za ratowanie pszczolek ) albo jest po programie ( i wtedy na bank emisja szkodliwych substancji jest nizsza, nie wspominajac ze ci co maja zrobiony program zapewne na zadnej akcji serwisowej sie nie pojawia ), nie wspominajac juz o kombinowaniu ze jak beda zmieniac program to moze mi wgraja ten od 170KM ( facet normalnie wygrales :) ). Wiec ludzie dajcie sobie na luz bo nie ma czym sie podniecac i tak za pare chwil sprawa bedzie wyciszona i odejdzie w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie ale smieszni jestescie podniecaniem sie tutaj tym tematem, skonczy sie na karze finansowej ( ktora i tak bedzie VW latac kolo uja bo w rok to sobie odrobia ) plus pseudo karze finansowej, a teksty o jakims ich bankructwie to juz mozna miedzy bajki wlozyc. Skoro Ford przetrwal PINTO - ( gineli ludzie ), przetrwal afera explorera i jego wybuchajacych opon firestone ( gineli ludzie ), Toyota przetrwala akcje z pedalami hamulca ( gineli ludzie ), siakas tam firma japonska ( nazwa mi z glowy wyleciala ) przetrwala gigantyczna akcje z poduszkami powietrznymi ( gineli ludzie ), to naprawde sadzicie ze VW padnie przez to ze ulamek ( bo te 11 milionow z czego zauwazice tylko 3 miliony w stanach nie spelniaja norm a pozostalych jedyna wina jest zainstalowany sterownik bo nawet bez niego mniej restrykcyjne normy w dziedzinie NOX spelniaja ) jego wyprodukowanych samochodow nie spelnia norm emisyjnych zbankrutuje, albo ludzie sie odwroca od jego produktow ?? Prosze was ?? Zreszta o czym my mowimy jak czytam tu jakies swiete obuzanie sie ze przeciez nas truja a co drugi smiga juz dawno bez DPF`u ( i jakos wtedy nikt o truciu nie mysli tylko za kieszen sie lapie bo przeciez kto by tyle placil za ratowanie pszczolek ) albo jest po programie ( i wtedy na bank emisja szkodliwych substancji jest nizsza, nie wspominajac ze ci co maja zrobiony program zapewne na zadnej akcji serwisowej sie nie pojawia ), nie wspominajac juz o kombinowaniu ze jak beda zmieniac program to moze mi wgraja ten od 170KM ( facet normalnie wygrales :) ). Wiec ludzie dajcie sobie na luz bo nie ma czym sie podniecac i tak za pare chwil sprawa bedzie wyciszona i odejdzie w zapomnienie.

Zapomniales tez o Nissanie i jego rozlaczajacej sie kierownicy :D Tylko nie wiem czy ktos zginal przez to :eusathink:

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie ale smieszni jestescie podniecaniem sie tutaj tym tematem, skonczy sie na karze finansowej ( ktora i tak bedzie VW latac kolo uja bo w rok to sobie odrobia ) plus pseudo karze finansowej, a teksty o jakims ich bankructwie to juz mozna miedzy bajki wlozyc. Skoro Ford przetrwal PINTO - ( gineli ludzie ), przetrwal afera explorera i jego wybuchajacych opon firestone ( gineli ludzie ), Toyota przetrwala akcje z pedalami hamulca ( gineli ludzie ), siakas tam firma japonska ( nazwa mi z glowy wyleciala ) przetrwala gigantyczna akcje z poduszkami powietrznymi ( gineli ludzie ), to naprawde sadzicie ze VW padnie przez to ze ulamek ( bo te 11 milionow z czego zauwazice tylko 3 miliony w stanach nie spelniaja norm a pozostalych jedyna wina jest zainstalowany sterownik bo nawet bez niego mniej restrykcyjne normy w dziedzinie NOX spelniaja ) jego wyprodukowanych samochodow nie spelnia norm emisyjnych zbankrutuje, albo ludzie sie odwroca od jego produktow ?? Prosze was ?? Zreszta o czym my mowimy jak czytam tu jakies swiete obuzanie sie ze przeciez nas truja a co drugi smiga juz dawno bez DPF`u ( i jakos wtedy nikt o truciu nie mysli tylko za kieszen sie lapie bo przeciez kto by tyle placil za ratowanie pszczolek ) albo jest po programie ( i wtedy na bank emisja szkodliwych substancji jest nizsza, nie wspominajac ze ci co maja zrobiony program zapewne na zadnej akcji serwisowej sie nie pojawia ), nie wspominajac juz o kombinowaniu ze jak beda zmieniac program to moze mi wgraja ten od 170KM ( facet normalnie wygrales :) ). Wiec ludzie dajcie sobie na luz bo nie ma czym sie podniecac i tak za pare chwil sprawa bedzie wyciszona i odejdzie w zapomnienie.

No fakt, ludzie giną i to jest oczywiście tragedia. To bulwersuje, oburza... ale tylko trochę. Wszak wszędzie ludzie giną.

W tej sprawie jest troszkę inaczej. Tu dotknięto religii, ta nowa religia ma na imię EKOLOGIA. Wyznawcy tej religii nie odpuszczą. A fałwej popełnił zbrodnię, bo zamachnął się na ekologię.

Nowa religia kosztuje, niejeden rząd i koncern już się o tym przekonał, Fałwej też się przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister finansow Północnej Nadrenii-Westfalii zada od ministra finansów Niemiec aby ten zażądał od VW wyrównania podatku drogowego. Nie wyklucza się jednak ze podatek ten będą musieli wyrównać właściciele samochodów z trefnym softem.

Taktus, jak mowi stara maksyma: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Co do religii: zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister finansow Północnej Nadrenii-Westfalii zada od ministra finansów Niemiec aby ten zażądał od VW wyrównania podatku drogowego. Nie wyklucza się jednak ze podatek ten będą musieli wyrównać właściciele samochodów z trefnym softem.

Taktus, jak mowi stara maksyma: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Co do religii: zgoda.

Bzdura.

Podatek drogowy w Niemczech placony jest w dla samochodow osobowych (do polowy 2009 pierwszej dat rejestracji od pojemnosci silnika a od polowy 2009 od emisji dwudlenku wegla) a nie NOX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...