Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze SKV


Dystrybutor SKV

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak piszecie to wspomnę, że niemal trzy tygodnie temu wymieniłem wadliwy wahacz z prawej strony. Dystans po tym okresie to ok. 1300km i wygląda na to, że z tym razem tuleja trzyma się prawidłowo. Wcześniej pierwszy wytrzymał 9 tysięcy km, drugi poddał się po 4 dniach i 200km. Trzeci oby jak najdłużej.

Nadmienię, że oba na wymianę otrzymałem od dystrybutora mimo, że niczego od nich bezpośrednio nie kupiłem. Postawa godna naśladowania.

Pozostałe 7 wahaczy nie wykazują oznak zużycia po ok 12 tys. km.

marivs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany kół na zimowe,przyjrzałem się szczegółowo całemu zawieszeniu.Żadnych śladów zużycia,banany ok,gumy wszędzie całe,żadnych luzów.Jak już pisałem nie robię za wielkich przebiegów ale za to wymagającymi drogami.Od sierpnia zrobiłem już ponad 6000 i jest ok.Założyłem już trzy komplety znajomym i na razie jeżdżą i nie narzekają.Za te pieniądze mogę śmiało polecić tym bardziej że kupuję właśnie i jednego sprzedawcy na allegro w bardzo niskiej cenie☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany kół na zimowe,przyjrzałem się szczegółowo całemu zawieszeniu.Żadnych śladów zużycia,banany ok,gumy wszędzie całe,żadnych luzów.Jak już pisałem nie robię za wielkich przebiegów ale za to wymagającymi drogami.Od sierpnia zrobiłem już ponad 6000 i jest ok.Założyłem już trzy komplety znajomym i na razie jeżdżą i nie narzekają.Za te pieniądze mogę śmiało polecić tym bardziej że kupuję właśnie i jednego sprzedawcy na allegro w bardzo niskiej cenie

Nie życzę cCi, ale powodzenia przy gwarancji jak coś się okaże wadliwe, bo on Ci jej nie zapewni, a nie wiadomo jak długo Dystrybutor z Essen będzie pobłażliwy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gwarancję to niby mam producenta a jak to Oni załatwiają między sobą to już mnie nie interesuje.Mam nadzieję że nie będę musiał tego sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czemu większość namawia na LMO kiedy w oryginale montowane były TRW?

marivs

I TRW I LMO szły na pierwszy montaż w b5 :-)

Tego nie wiem, ja dopiero za jakis czas bede zamawial zestaw. Panowie jakie macie patenty na dokrecanie gornych wahaczy?

Podlewarować prosty mniej więcej do pozycji równoległej w stosunku do płaszczyzny drugiej kolumny zawieszenia która jest w tym momencie na kole. Wtedy symulujesz sobie "stanie" auta na kołach. Za każdym razem tak robi i jest ok. Gięte i płaskie klucze, troche zabawy i idzie to zrobić.

Szczerze mówiąc nie wiemy co napisać, gdyż to pierwszy sygnał jakoby był problem ze śrubami.Szczerze mówiąc nie wiemy co napisać, gdyż to pierwszy sygnał jakoby był problem ze śrubami.

ja miałem to samo, zapomniałem napisać.. również użyłem starych śrub ;)

To popełniłeś mały faux pas :-)

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popełniłeś mały faux pas :-)

na szczęście mechanik, którego po samodzielnym montażu prosiłem przed ustawieniem geometrii o sprawdzenie wahaczy, powiedział, że poprawił te łączniki po mnie :)

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dzisiaj do sprzedawcy u którego kupiłem wszystkie komplety jak będzie wyglądać ewentualna reklamacja i kto ją rozpatruje?Odpisał mi że dystrybutor firma Essen.Czy to prawda?Nie wiem, niech się dystrybutor SKV wypowie.Póki co nie mam podstaw aby to sprawdzić i mam nadzieję że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest jeszcze ktoś kto zrobił już co najmniej 30-40 tys. i nie narzeka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest jeszcze ktoś kto zrobił już co najmniej 30-40 tys. i nie narzeka ?

Zgłaszam się ;). U mnie już trochę ponad 30k i wszystko elegancko. Na pewno w końcu zacznie coś "stukać". Pytanie tylko kiedy to nastąpi i ile km będzie pokazywał licznik :P. Szczerze mówiąc to jak za ten poziom cenowy to już jestem zadowolony. Bardziej mnie jednak ciekawi kiedy wreszcie padną, bo naprawdę jeżdżę czasami po takich drogach, że aż płakać mi się chce :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest jeszcze ktoś kto zrobił już co najmniej 30-40 tys. i nie narzeka ?

Już było kilka osób, a licząc tą powyżej, to na pewno 2 (30 tyś. to nie mały przebieg, niektórzy co zamontowali ten zawias w 2 lata tyle nie zrobią.

No właśnie jest jeszcze ktoś kto zrobił już co najmniej 30-40 tys. i nie narzeka ?

Zgłaszam się ;). U mnie już trochę ponad 30k i wszystko elegancko. Na pewno w końcu zacznie coś "stukać". Pytanie tylko kiedy to nastąpi i ile km będzie pokazywał licznik :P. Szczerze mówiąc to jak za ten poziom cenowy to już jestem zadowolony. Bardziej mnie jednak ciekawi kiedy wreszcie padną, bo naprawdę jeżdżę czasami po takich drogach, że aż płakać mi się chce :P.
Jak dbasz, tak masz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że pochwalę się swoim małym prywatnym śledztwem na temat Master-Sporta

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/316780-jakie-tanie-wahacze-polecacie/page-18#entry5001916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak śledziłem, po prostu szukalem jednego postu usuniętego przez admina z nachalną reklamą MS, znalazlem stronę http://www.dobrewahacze.pl/opinie-wahacze-ms/i po kolei wrzucalem w google co bardziej zachwalające komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest jeszcze ktoś kto zrobił już co najmniej 30-40 tys. i nie narzeka ?

Zgłaszam się ;). U mnie już trochę ponad 30k i wszystko elegancko. Na pewno w końcu zacznie coś "stukać". Pytanie tylko kiedy to nastąpi i ile km będzie pokazywał licznik :P. Szczerze mówiąc to jak za ten poziom cenowy to już jestem zadowolony. Bardziej mnie jednak ciekawi kiedy wreszcie padną, bo naprawdę jeżdżę czasami po takich drogach, że aż płakać mi się chce :P.
Jak dbasz, tak masz ;)

Oczywiście masz rację. Na pewno od stylu jazdy dużo zależy. Wydaje mi się jednak, że jakość dróg też odgrywa pewną rolę ;). Chciałoby się śmigać tylko i wyłącznie po autostradach, ale w moim przypadku jest to niemożliwe. I tak mam wrażenie, że z roku na rok jest lepiej w naszym kraju pod tym względem, ale są jeszcze miejsca zapomniane :P.

Tak jak już pisałem, jeżdzę na tych SKV i nie narzekam, ale czasami zastanawiam się jak w takich warunkach i stylu jazdy poradziłyby sobie wahacze innej firmy z tego przedziału cenowego. Najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś ogólny test, ale nie widzę możliwości w zorganizowaniu czegoś takiego z całkowicie wiarygodnymi wynikami :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś ogólny test, ale nie widzę możliwości w zorganizowaniu czegoś takiego z całkowicie wiarygodnymi wynikami :P.

to by się udało tylko wtedy kiedy Twój sąsiad który ma identyczny samochód i jeździł po identycznych drogach założył wahacze SKV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś ogólny test, ale nie widzę możliwości w zorganizowaniu czegoś takiego z całkowicie wiarygodnymi wynikami :P.

to by się udało tylko wtedy kiedy Twój sąsiad który ma identyczny samochód i jeździł po identycznych drogach założył wahacze SKV :)

Gorzej jeśli sąsiad jest trzy razy cięższy :P. Tak na serio to niee wierzę w jakiekolwiek wiarygodne testy "na drodze". Zbyt wiele, czasami niepozornych, czynników może mieć na to wpływ. Jedyna możliwość to chyba jakieś precyzyjne laboratoryjne testy rodem z Discovery :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeśli sąsiad jest trzy razy cięższy :P

:grin:

albo po prostu zebranie danych od 1000 osób i porównywanie przebiegów po jakim zaczęło stukać/pukać itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


albo po prostu zebranie danych od 1000 osób i porównywanie przebiegów po jakim zaczęło stukać/pukać itp ;)

Dokładnie też tak uważamy, że juz 100-200 użytkowników którzy się wypowiedzą to da naprawdę miarodajną opinię.

Będzie to najbardziej realna opinia o jakości produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...