Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Następnym razem polecam RTS - rozsądny balans między kasą a jakością. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Patryks25 napisał:

Następnym razem polecam RTS - rozsądny balans między kasą a jakością. Polecam. 

+1 podpisuje się pod RTS. Producent ten jest również podwykonawcą tulei gumowo-metalowych dla Lemforder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ten jeden wahacz z rts i spokój... Szkoda nerwów i roboty na te reklamacje, no i kasy, ale czasami to najbardziej rozsądne wyjście... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak się zrobi, że kupię 2 x RTS - do Polo właśnie kupowałem całą zawiechę z RTS-a...

Ale myślę też, czy nie wrzucić w te banany poliuretanów... koszt ok 100 zł za 1 tuleję i chyba spokój na lata... ewentualnie podmiana samych tulei jak się sworznie posypią... 

Co do SKV, od początku trafiłem na jakiś ujowy zestaw.

Łączniki stabilizatora - gumy w rękach można by wyciągnąć takie luźne...

Prawy banan - po kilku km wyleciała guma z tueli, przysłany nowy poprawiony. I mam wrażenie, że na tych poprawionych są po prostu inne tuleje i już, miększe... do tego te wylatujące wkładki tłumiące. 

Na razie mam wrzuconą tą hybrydę z wahacza SKV i tuleją z ORI mojego starego wahacza, która po ~ 300k km jest lepsza niż ta ich nówka...

To samo z łącznikami, założyłem z powrotem ori bo o wiele lepsze są niż te ich nowe... 

 

Z drugiej strony ostatnio trochę mało czasu, bo zaczynam grzebanie z moim nowym domkiem.

Robimy sami z tatą, systemem gospodarczym :P Także trochę zakwasów już złapałem, do tego woda, piasek i ona... moja ukochana betoniarka ^^ 

Także 2 tyg urlopu na wypoczynku i relaksie ?

Może za kilka lat, będę miał jakiś porządny kawałek warsztatu i będę mógł przyjąć forumowych kolegów czy to na diagnozę, czy na małe mody hehe

60727670_2293724987561361_2036648860125757440_n.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już budowa ruszyła, to jakoś pójdzie do przodu, ale podziwiam że robisz to samemu :) ja zacząłem pierwsze podejścia do formalności, czuję że łatwo nie będzie... A budowę planuje zacząć w 2020 :) powodzenia, najważniejsze żeby był duży garaż! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki panie budowy :oklasky:

Podoba Mje się ten duży pokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu rób fundamenty pod duży minimum podwójny garaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, że garaż robisz! U mnie też prace wykonczeniowo-ogrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 09:18, KoJ@K napisał:

Gratki panie budowy :oklasky:

Podoba Mje się ten duży pokój ?

To co na zdjęciu to fundamenty pod garaż  :D  ,gratki ,i powodzenia bo łątwo niestety nie będzie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 09:18, KoJ@K napisał:

Gratki panie budowy :oklasky:

Podoba Mje się ten duży pokój ?

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 10:08, MaTeo85 napisał:

od razu rób fundamenty pod duży minimum podwójny garaż :)

+1, mam duży podwójny i teraz trzeci w trakcie adaptacji bo miejsca mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób też kanał oraz wysoko dach aby można było kiedyś podnośnik zamontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil-vag jak Ci się jeździ na oponach Dębicy Presto UHP2? Dobrze trzymają na zakrętach - na suchym i mokrym? Drogie nie są jak na R18 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnnythebest napisał:

jak Ci się jeździ na oponach Dębicy Presto UHP2? Dobrze trzymają na zakrętach - na suchym i mokrym? Drogie nie są jak na R18 ?

Zazwyczaj żałowałem kupując tańsze rzeczy do auta (jak np zawiechę SKV) i chyba te Dębice są wyjątkiem. Nie mogę na nie złego słowa powiedzieć, i fajnie się zachowują na drodze i spoko leżą na feldze. Także ja polecam i wiele osób z forum zapewne też. 

Dziś wstałem po 7, żeby złapać trochę cienia i w końcu znalazłem chwilę, żeby wymyć auto łapkami. Pianownica ręczna Alta naprawdę daje radę. Wiadomo, trzeba się namachać, ale z zieloną dyszą fajnie aplikuje pianę.

Do tego dwa wiadra, gąbeczka, osuszenie i na koniec RRC QD+ i cieszy oko... 

DSC_0780.JPG

W aucie na razie nic nie robię, nic się nie dzieje... 

Może ma ktoś w miarę świeże tarcze 255 tył ? ? ? ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil-vag napisał:

Zazwyczaj żałowałem kupując tańsze rzeczy do auta (jak np zawiechę SKV) i chyba te Dębice są wyjątkiem. Nie mogę na nie złego słowa powiedzieć, i fajnie się zachowują na drodze i spoko leżą na feldze. Także ja polecam i wiele osób z forum zapewne też. 

Dziś wstałem po 7, żeby złapać trochę cienia i w końcu znalazłem chwilę, żeby wymyć auto łapkami. Pianownica ręczna Alta naprawdę daje radę. Wiadomo, trzeba się namachać, ale z zieloną dyszą fajnie aplikuje pianę.

Do tego dwa wiadra, gąbeczka, osuszenie i na koniec RRC QD+ i cieszy oko... 

DSC_0780.JPG

W aucie na razie nic nie robię, nic się nie dzieje... 

Może ma ktoś w miarę świeże tarcze 255 tył ? ? ? ? 

 

 

rób swap tarcz na 288/300 ;D się kończą jest okazja :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zobaczyć jakie mam u siebie tarcze z tyłu ale jak coś to ja bym miał, przelot raptem parę tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, johnnythebest napisał:

A opony masz 225/40 tak?

Tak.

10 godzin temu, trepek napisał:

Muszę zobaczyć jakie mam u siebie tarcze z tyłu ale jak coś to ja bym miał, przelot raptem parę tys km.

Grzesiek w standardzie wychodziły 245, ja tylko chciałem dopełnić u mnie kpl 312/255. Wczoraj na allegro dorwałem Pagidy 255 za śmieszne pieniądze, także temat już nieaktualny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Myślałem, że będziesz chętny na tarcze to by mnie zmotywowało aby wkoncu wsadzic 320/288 bo pomalowane leża już drugi miesiąc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w upalne dni, po 2 latach spokoju, klima znowu odmówiła posłuszeństwa. Standardowo jedna strona chłodzi druga nie... więc bogatszy o wiedzę z poprzedniego serwisu wiedziałem od razu, że brakuje czynnika. 

Podjechałem na serwis, zostało 170g z 500g czynnika, dobiłem i o 100 zł lżejszy wyjechałem już z dodanym kontrastem UV.

Na wiosnę, zaopatrzę się w lampę i będę sprawdzał gdzie znowu spierd... czynnik :P:P:P

Niby test próżni przechodzi, niby psikane pianką po łączeniach, nic nie wychodzi a ucieka...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...